لینک ویندوز فون در مقابل اینتل یونیسون: کدام یک بهتر است؟

Paras Rastogi

اتصال یکپارچه دستگاه های اکوسیستم اپل همیشه نیاز روز کاربران ویندوز بوده است. برای تحقق همین امر، مایکروسافت به طور مداوم برنامه Phone Link خود را بهبود بخشیده است. با این حال، انتشار اخیر برنامه Unison اینتل، اتصال یکپارچه دستگاه های تلفن همراه با ویندوز را ارائه می دهد که رقابتی محکم است و انتخاب بهتر از بین این دو را برای کاربران دشوار می کند. در این توضیح دهنده Windows Phone Link vs Intel Unison، ما تمام جزئیات هر یک از این برنامه ها را پوشش خواهیم داد تا بتوانید بهترین مورد را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

لینک ویندوز فون در مقابل اینتل یونیسون: الزامات

قبل از اینکه به مقایسه ویژگی‌های برنامه‌های Phone Link و Unison عمیق‌تر بپردازیم، اجازه دهید حداقل سیستم مورد نیاز برنامه برای اجرا در ویندوز را با هم مقایسه کنیم.

اپلیکیشن لینک تلفن ویندوز

با استفاده از برنامه Phone Link، می‌توانید دستگاه‌های Android انتخابی را به رایانه شخصی ویندوزی خود متصل کنید و به شما امکان می‌دهد از راحتی دسکتاپ به محتویات دستگاه دسترسی داشته باشید. این برنامه به شما امکان می دهد پیام های متنی را بخوانید و به آنها پاسخ دهید، عکس های اخیر را مشاهده کنید، از برنامه های مورد علاقه خود استفاده کنید، تماس بگیرید و دریافت کنید و اعلان های دستگاه را مستقیماً از رایانه ویندوزی خود مدیریت کنید. این کمترین سیستم مورد نیاز به برنامه Windows Link به شرح زیر است:

Phone Link در مقابل Intel Unison

 • یک کامپیوتر در حال اجرا ویندوز 11/ویندوز 10 (با به‌روزرسانی می 2019 یا بعد از آن).
 • گوشی هوشمندی که اندروید ۷.۰ (نوقا) یا جدیدتر دارد.
 • تلفن Android و رایانه شخصی شما باید به آن متصل باشند همان شبکه وای فای.

برنامه یونیسون اینتل

برنامه Unison از اینتل یک برنامه نسبتاً جدید است که به شما امکان می دهد دستگاه Android یا iOS خود را به طور یکپارچه متصل کنید و امکان دسترسی به ویژگی هایی مانند انتقال فایل، تماس، پیام رسانی و اعلان ها را در دسکتاپ ویندوز خود فراهم می کند. این حداقل الزامات برای اجرای برنامه Intel Unison به شرح زیر است:

Phone Link در مقابل Intel Unison

 • مایکروسافت ویندوز 11 SV2/22H2 Stable Build (ویندوز 10 را پشتیبانی نمی کند).
 • iOS 15.x و یا بعد.
 • اندروید 9 یا بالاتر
 • اینتل ادعا می کند که آن را به طور خاص برای پردازنده های Evo با پردازنده های نسل سیزدهم و انتخابی نسل دوازدهم؛ با این حال، برنامه در آزمایش ما روی نسل های پایین تر (مانند نسل هشتم) و پردازنده های AMD به خوبی کار می کند.

نصب و راه اندازی

اگر سیستم شما شرایط لازم را برآورده می‌کند، می‌توانید Windows Phone Link یا Intel Unison را با استفاده از این مراحل آسان نصب کنید.

لینک ویندوز فون

نصب و پیکربندی برنامه پیوند تلفن در سیستم ویندوز بسیار ساده است. در اینجا چیزی است که باید دنبال کنید:

1. اگر برنامه Phone Link از قبل روی دستگاه شما نصب نشده است، از فروشگاه مایکروسافت نصب کنید.

2. بعد، را فشار دهید کلید ویندوز و جستجو کنید لینک تلفن برنامه برای باز کردن آن

Phone Link در مقابل Intel Unison

3. کلیک کنید بر روی شروع کنید دکمه برای شروع پیکربندی برنامه.

4. علاوه بر این، از پیوند روی صفحه در دستگاه Android خود دیدن کنید تا برنامه Link to Windows را در تلفن هوشمند خود برای برقراری اتصال نصب کنید.

Phone Link در مقابل Intel Unison

5. پس از انجام، روی جفت شدن با کد QR دکمه ای برای ایجاد یک QR جدید برای همگام سازی هر دو دستگاه.

6. در صفحه بعد، کد QR ایجاد شده را با استفاده از اسکنر موجود در ‘ اسکن کنید.لینک به ویندوزبرنامه اندروید قبلاً نصب شده است.

Phone Link در مقابل Intel Unison

7. در نهایت، تمام موارد لازم را فراهم کنید مجوزها برای همگام سازی هر دو دستگاه، و برای استفاده از برنامه Phone Link آماده اید.

8. اکنون می توانید وضعیت دستگاه و محتویات خود را از طریق برگه های مختلف موجود در برنامه مشاهده کنید.

Phone Link در مقابل Intel Unison

صفحه اصلی برنامه پیوند تلفن

اینتل یونیسون

مشابه برنامه Phone Link، Intel Unison را می توان از فروشگاه مایکروسافت نصب کرد، جایی که می توانید با استفاده از کد QR درون برنامه آن را با گوشی هوشمند خود همگام کنید. راهنمای سریع ما را برای نصب Intel Unison بر روی دستگاه ویندوز خود دنبال کنید.

Windows Phone Link در مقابل Intel Unison: Interface

رابط‌های اپلیکیشن‌های Phone Link و Intel Unison علیرغم تفاوت‌هایی که در طراحی اپلیکیشن وجود دارد، بسیار آسان است. Windows Phone Link یک رابط جمع و جور و با ویژگی های غنی با تمام گزینه های لازم تعبیه شده در یک پنجره ارائه می دهد. از سوی دیگر، اینتل Unison یک نوار کناری “Tab” را ارائه می دهد که در آن باید روی هر آیتم منو کلیک کنید تا به ویژگی های مختلف دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، برنامه Phone Link در مقایسه با برنامه Unison، ویژگی های شخصی سازی بیشتری مانند تم ها و حالت تاریک را ارائه می دهد. تفاوت های کلیدی به شرح زیر است.

لینک ویندوز فون

 • فشرده – جمع و جور رابط طراحی
 • کلیدهای سریع برای کنترل تلفن، مانند تغییر پروفایل های زنگ و DND را ارائه می دهد.
 • این برنامه همچنین خدمات فعال و اطلاعات دستگاه مانند بلوتوث، وای فای و دریافت شبکه را نمایش می دهد.
 • گزینه های شخصی سازی بیشتر، مانند تم ها، تصاویر پس زمینه و حالت های روشن/تاریک.
Phone Link در مقابل Intel Unison

رابط لینک تلفن

اینتل یونیسون

 • آ حداقل رابط “Tabed”.
 • برگه عکس/گالری امکان آپلود مستقیم رسانه را در برنامه گالری گوشی هوشمند شما فراهم می کند.
 • برگه تماس‌ها فهرست کامل مخاطبین را در کنار برنامه شماره‌گیر نشان می‌دهد که شناسایی یک فرد و برقراری تماس را آسان‌تر می‌کند.

رابط یونیسون اینتل

مقایسه ویژگی ها

برای کمک به شما در انتخاب بهترین برنامه، بیایید ویژگی‌های Windows Phone Link و Intel Unison را از نظر اثربخشی و بهره‌وری مقایسه کنیم.

تماس می گیرد

هم Windows Phone Link و هم Intel Unison یک تماس می گیرد برگه با شماره گیر اختصاصی برای کمک به کاربران برای برقراری یا دریافت تماس مستقیم از دسکتاپ خود. می توانید مخاطب دستگاه موجود را با استفاده از نوار جستجو جستجو کنید یا مستقیماً با استفاده از صفحه شماره گیری یک شماره را برای برقراری تماس جدید شماره گیری کنید. پس از شروع، یک پنجره جداگانه در هر دو برنامه برای کنترل کنترل های تماس مختلف مانند Mute، Forward و Hold خواهید دید.

Phone Link در مقابل Intel Unison

تماس با اپلیکیشن Phone Link

برخلاف Phone Link، اپلیکیشن Unison نشان نمی دهد یک برگه تماس اخیر برای کمک به شما در ردیابی تماس های اخیر. با این حال، برنامه یک بخش جداگانه لیست مخاطبین را نمایش می دهد که می توانید برای برقراری راحت تماس های خود را مرور کنید.

Phone Link در مقابل Intel Unison

تماس با Intel Unison

اطلاعیه

وقتی صحبت از نمایش و مدیریت اعلان‌های دستگاه می‌شود، برنامه Windows Phone Link دارد رقابت. Phone Link نه تنها شرح مفصلی از اعلان برنامه ارائه می دهد، بلکه به شما امکان می دهد با استفاده از دسکتاپ خود پاسخی را ارسال کنید.

اعلان ها در برنامه Phone Link

از طرف دیگر، برنامه Intel Unison یک پنل اعلان ساده ارائه می دهد که فقط با کلیک روی آن اعلان های دستگاه را نشان می دهد. با این حال، برنامه Phone Link به شما امکان می دهد هنگام کار با سایر تب ها، اعلان ها را در نوار کناری سمت چپ مشاهده کنید.

Phone Link در مقابل Intel Unison

اعلان ها در اینتل یونیسون

پیام رسانی

ارسال پیام متنی یا مدیریت پیام های دستگاه موجود از دسکتاپ در Phone Link و برنامه Intel Unison بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک متن موجود را گسترش دهید و یک پاسخ را تایپ کنید تا آن را مستقیماً از رایانه شخصی خود پست کنید. از طرف دیگر، می توانید روی آن کلیک کنید پیام جدید دکمه نوشتن و ارسال پیام متنی جدید. با این حال، برنامه Phone Link به کاربران امکان می دهد یک تصویر یا رسانه را به متن هایی که در برنامه Unison در دسترس نیستند، پیوست کنند.

پیام رسانی در ویندوز فون لینک

علاوه بر این، برنامه Phone Link از برنامه پیام رسانی بومی (Google Messages یا یک برنامه پیام رسانی بومی اندروید) برای ارسال پیام استفاده می کند، در حالی که اینتل Unison قادر است در هنگام همگام سازی با آیفون برای ارسال پیام، با iMessage تعامل داشته باشد.

Phone Link در مقابل Intel Unison

پیام رسانی در اینتل یونیسون

عکس/گالری

مشاهده عکس های دستگاه بر روی دسکتاپ با استفاده از Phone Link و برنامه Intel Unison بسیار راحت است. Windows Phone Link یک برگه عکس‌ها را ارائه می‌کند که می‌توانید تا آن را مشاهده کنید 2000 عکس اخیر در دستگاه شما ذخیره می شود. با این حال، فقط به نمایش عکس‌ها محدود می‌شود و نمی‌توانید ویدیوهای ذخیره‌شده در دستگاه Android خود را پیدا کنید یا پخش کنید.

عکس ها در اپلیکیشن Phone Link

از سوی دیگر، اپلیکیشن Intel Unison تمامی عکس‌ها و ویدئوهای دستگاه را بر روی دسکتاپ در دسترس قرار می‌دهد آلبوم عکس برگه همچنین تب های جداگانه ای را برای تمایز و تماشای جداگانه عکس ها، فیلم ها و آلبوم ها ارائه می دهد. علاوه بر این، می‌توانید قابلیت مشاهده محتوا را با تغییر دکمه تنظیم کنید اندازه تصویر کوچک یا تغییر نمای گالری به طور کلی، برنامه Unison ویژگی های پیشرفته تری را برای مرور و مشاهده محتوای رسانه ای از تلفن شما در دسکتاپ ارائه می دهد.

Phone Link در مقابل Intel Unison

گالری در اینتل یونیسون

انتقال فایل

اپلیکیشن Unison از نظر قابلیت های انتقال فایل، Phone Link را شکست می دهد. در حالی که Phone Link دارد هیچ گزینه ای برای انتقال فایل‌ها، برنامه Unison اینتل یک تب انتقال فایل اختصاصی برای تبادل فایل‌ها بین دسکتاپ متصل و گوشی هوشمند فراهم می‌کند. چیزی که حتی چشمگیرتر است این است سرعت انتقال فایل بالا، جایی که از اتصال همتا به همتا (Wi-Fi) برای تبادل فایل در یک لحظه استفاده می کند. به سادگی روی افزودن فایل ها در تب Transfer در Unison را فشار دهید و فایل مورد نظر خود را برای ارسال به دستگاه خود انتخاب کنید.

Phone Link در مقابل Intel Unison

انتقال فایل در اینتل یونیسون

همچنین می‌توانید همین فرآیند را در برنامه تلفن هوشمند Unison (فروشگاه Google Play/Apple App Store) برای تبادل فایل‌ها بدون تاخیر تکرار کنید.

Windows Phone Link در مقابل Intel Unison: مزایا و معایب

اکنون که به خوبی با مقایسه ویژگی‌های این برنامه‌ها آشنا شدید، در اینجا مزایا و معایب وجود دارد که به شما کمک می‌کند برنامه مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

طرفداران

لینک ویندوز فون

 • ویژگی های بیشتری را برای مدیریت فعالیت های دستگاه و مشاهده جزئیات وضعیت تلفن ارائه می دهد.
 • اجازه می دهد ارسال پاسخ برای باز کردن اعلان‌ها بدون باز کردن آنها.
 • رابط فشرده باعث می شود همه چیز در یک پنجره واحد بدون نیاز به بستن برگه های دیگر قابل دسترسی باشد.
 • شخصی سازی برنامه رابط کاربری آن را جذاب تر و جذاب تر می کند.

اینتل یونیسون

 • امکان اتصال به هر دو را فراهم می کند اندروید و iOS دستگاه ها
 • برخلاف Phone Link، برنامه Unison می‌تواند ویدیوهای دستگاه را روی دسکتاپ نشان دهد و مرور محتوا را برای کاربران آسان‌تر کند.
 • تو می توانی انتقال و تبادل فایل ها بین دسکتاپ و تلفن هوشمند متصل با سرعت فوق العاده بالا.
 • برای همگام‌سازی بین دستگاه‌ها به هیچ حساب مایکروسافتی نیاز ندارد و باعث انعطاف‌پذیری بیشتر می‌شود.
 • می‌توانید اعلان‌ها را برای برنامه‌های انتخابی مانند برنامه‌های تلفن، پیام‌ها و غیره خاموش یا بی‌صدا کنید.

منفی

لینک ویندوز فون

 • نیاز به الف حساب کاربری مایکروسافت برای همگام سازی
 • مشکلات اتصال در حالت صرفه جویی در باتری در لپ تاپ.
 • شما نمی توانید فایل ها را انتقال دهید.
 • مشکلات قطع تصادفی
 • فقط برای اندروید تلفن ها.
 • نمی‌توانید اعلان‌ها را برای برنامه‌های انتخابی خاموش کنید.
 • منابع سیستم را کمی بیشتر از Unison مصرف می کند.

اینتل یونیسون

 • شما نمی توانید به یک اعلان پاسخ دهید.
 • مستلزم آن است جدیدترین سخت افزار و نرم افزار مشخصات برای کار
 • کنترل های پخش کننده صوتی را برای تلفن هوشمند متصل ارائه نمی دهد.
 • در نهایت، شخصی سازی برنامه Unison محدود است، همانطور که وجود دارد بدون موضوع گزینه ها.

سوالات متداول

س: سیستم مورد نیاز برای نصب برنامه Intel Unison چیست؟

آ: طبق منابع رسمی، برنامه Unison اینتل به آخرین نسخه پایدار ویندوز 11 در کنار پردازنده های نسل سیزدهم اینتل نیاز دارد. با این حال، ما با موفقیت برنامه را بر روی پردازنده های نسل قبلی اینتل و AMD بدون هیچ مشکلی اجرا کردیم.

س: کدام یک بهتر است، Windows Phone Link یا Intel Unison؟

آ: در حال حاضر، ما اینتل Unison را به دلیل توانایی آن در انتقال فایل ها و سازگاری برای دستگاه های اندروید و iOS ترجیح می دهیم.

س: آیا می توانید Intel Unison را به دستگاه iOS متصل کنید؟

آ: بله، راهنمای نصب Intel Unison ما را دنبال کنید تا دستگاه iOS را به آن متصل کنید.

جمع بندی: چه چیزی را باید انتخاب کنید؟

پس از گذراندن روزها برای کار با Windows Phone Link و برنامه Intel Unison، ما معتقدیم که دومی در دراز مدت مثمر ثمرتر و پربارتر خواهد بود. در حالی که Phone Link ممکن است در ابتدا با طراحی خود جذاب به نظر برسد، اینتل Unison با ویژگی های کاربردی تر مانند انتقال فایل و اتصال به تلفن های هوشمند مختلف منطقی تر است. به ما اطلاع دهید که کدام یک را ترجیح می دهید و برای راهنمایی های مقایسه عالی تر در GadgetsToUse مشترک شوید.

ممکن است به دنبال موارد زیر باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست