شما به کنترل برنامه هوشمند ویندوز 11 نیاز ندارید. در اینجا چرا

Paras Rastogi

کاربران ویندوز می دانند که هر برنامه مفیدی در فروشگاه مایکروسافت موجود نیست. این امر مستلزم نصب نرم افزار از منابع دیگر است که به شدت توسط امنیت مبتنی بر ابر ویندوز 11 مسدود شده است که به نام کنترل برنامه هوشمند در به روز رسانی اخیر گنجانده شده است. اما ویندوز اصلاً به آن نیاز ندارد. این توضیح دهنده همه چیز در مورد ویژگی Windows Smart App Control و راه های خاموش کردن آن را توضیح می دهد. علاوه بر این، اگر در ویندوز 11 با مشکل مواجه شدید، می توانید یاد بگیرید که Microsoft Defender را غیرفعال کنید.

Windows Smart App Control چیست؟

را کنترل برنامه هوشمند ویندوز یک ویژگی امنیتی جدید است که توسط به روز رسانی ویندوز 11 ارائه شده است که برنامه های نامعتبر دانلود شده از منابع ناشناس را مسدود می کند. با استفاده از الگوریتم ابری خود، نرم‌افزار دانلود شده را برای چاپ دیجیتال تأیید شده آنالیز می‌کند تا تعیین کند آیا برنامه برای اجرا بر روی سیستم ایمن است یا خیر.

در نتیجه، اگر برنامه شخص ثالثی وجود داشته باشد فاقد امضای دیجیتال یا دارای یک چاپ منسوخ است، به احتمال زیاد توسط کنترل برنامه هوشمند ویندوز مسدود می شود. جالب اینجاست که این برنامه به صورت مستقل کار می کند و حتی پس از خاموش کردن امنیت پیش فرض ویندوز، تحت تاثیر قرار نمی گیرد. در اینجا چیزی است که ارائه می دهد:

  • در حالت: به طور فعال هر برنامه مخرب یا غیرقابل اعتمادی را در سیستم شما اسکن و شناسایی می کند، پس از آن برنامه را برای محافظت از دستگاه شما مسدود می کند.
  • حالت ارزیابی: در این حالت، این ویژگی الگوی استفاده شما را یاد می‌گیرد و تعیین می‌کند که آیا می‌تواند بدون دخالت در فعالیت‌های روزانه‌تان از شما محافظت کند یا خیر. پس از آن، بسته به استفاده از برنامه شما، به طور خودکار فعال یا غیرفعال می شود. اگر مرتباً با برنامه‌های حاوی تبلیغات یا بدافزار زیاد تعامل دارید، Smart App Control به طور پیش‌فرض فعال می‌شود تا از دستگاه شما در برابر خطرات امنیتی بالقوه محافظت کند.

کنترل برنامه هوشمند ویندوز

معایب استفاده از ویژگی کنترل برنامه هوشمند

در حالی که Windows Smart App Control ممکن است مفید به نظر برسد، اما چیزهایی را ایجاد می کند به مراتب بدتر. اگر دستگاه قدیمی دارید که با آخرین به‌روزرسانی ویندوز 11 کار می‌کند، ممکن است با مشکلات زیر مواجه شوید:

  • در صورتی که امضای دیجیتالی آنها منسوخ شده باشد، نصب برنامه درایور با مشکلات شدیدی همراه است.
  • برنامه های شخص ثالث از اینترنت احتمالاً مسدود می شوند اگر بررسی های ایمنی کنترل برنامه هوشمند را برای امضای معتبر.

از آنجایی که کنترل برنامه هوشمند تا حد زیادی به الگوریتم ابری آن بستگی دارد، نمی‌توانید به صورت دستی آن را برای یک نرم‌افزار یا برنامه خاص معاف کنید، مگر اینکه آن را خاموش کنید. با این اوصاف، اجازه دهید در بخش بعدی به چندین روش موثر برای غیرفعال کردن آن در سیستم خود نگاه کنیم.

روش های غیرفعال کردن کنترل برنامه هوشمند ویندوز

برای غیرفعال کردن ویژگی Windows Smart App Control در دستگاه ویندوز 11 خود، باید این مراحل ساده را دنبال کنید.

با استفاده از برنامه تنظیمات

ویندوز یک روش بومی برای غیرفعال کردن Smart App Control از تنظیمات ارائه می دهد. اما یک مشکل در آن وجود دارد، در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

1. را فشار دهید کلید ویندوز و جستجو کنید کنترل برنامه هوشمند قابلیت پیکربندی آن

2. بعد، روی گزینه خاموش برای غیرفعال کردن قابلیت Smart Apps Control در سیستم ویندوز 11 خود.

کنترل برنامه هوشمند ویندوز

توجه داشته باشید: مایکروسافت بیان می کند که خاموش کردن این ویژگی است دائمیو ممکن است مجبور شوید ویندوز 11 را دوباره تنظیم یا نصب کنید تا تغییرات را برگردانید. با این حال، ما یک راه حل برای شما داریم که می توانید آن را مجدداً در قسمت فعال کنید نکته پاداش.

استفاده از فایل های رجیستری سریع

اگر نمی‌خواهید با مشکل مکان‌یابی و غیرفعال کردن دستی کنترل برنامه هوشمند مقابله کنید، ما یک فایل رجیستری سریع تا بتوانید با یک کلیک آن را غیرفعال کنید. برای رفع آسان این مراحل را دنبال کنید.

1. ما را دانلود کنید DisableSmartControl.reg فایل از Google Drive

2. در مرحله بعد، فایل را با مجوزهای بالا راه اندازی کنید و روی آن کلیک کنید آره دکمه برای به روز رسانی رجیستری سیستم شما.

کنترل برنامه هوشمند ویندوز

خودشه! شما با موفقیت قابلیت Smart App Control را در دستگاه ویندوز 11 خود غیرفعال کردید. با باز کردن آن می توانید آن را تأیید کنید کنترل برنامه هوشمند بخش داخل برنامه تنظیمات

کنترل برنامه هوشمند ویندوز

جایگزین های کنترل برنامه هوشمند

به عنوان جایگزینی برای کنترل برنامه های هوشمند ویندوز، پتانسیل های متعدد نرم افزار آنتی ویروس می تواند برنامه های نصب شده را برای ویروس ها و فعالیت های مخرب اسکن کند بدون اینکه بیش از حد تهاجمی شود. می‌توانید نرم‌افزارهای امنیتی محبوبی مانند Avast، QuickHeal و غیره را بررسی کنید که کنترل‌های آسانی را ارائه می‌دهند تا سیستم را اسکن کرده و به طور مداوم فعالیت‌های برنامه نصب شده را بدون مسدود کردن بی‌رویه هیچ برنامه‌ای کنترل کنید.

نکته پاداش: کنترل برنامه هوشمند را بدون بازنشانی سیستم مجدداً فعال کنید

طبق گفته مایکروسافت، هنگامی که ویژگی Windows Smart Apps Control را غیرفعال کردید، اگر تصمیم به روشن کردن مجدد آن دارید، باید سیستم عامل ویندوز خود را بازنشانی کنید یا تازه نصب کنید. با این حال، کاملاً درست نیست. می‌توانید کنترل برنامه هوشمند را با استفاده از فایل‌های رجیستری سریع ما بدون بازنشانی یا حذف چیزی دوباره فعال کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

بدون استراحت ویندوز، کنترل برنامه هوشمند را دوباره فعال کنید

این مراحل را دنبال کنید تا کنترل هوشمند را مجدداً بدون نیاز به تنظیم مجدد یا فرمت رایانه ویندوز خود فعال کنید.

1. دانلود کنید EnableSmartControl.reg فایل را از گوگل درایو و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا اجرا شود.

2. کلیک کنید بر روی آره دکمه برای به روز رسانی فایل های رجیستری ویندوز شما.

خودشه. شما با موفقیت قابلیت Smart Control را در ویندوز 11 بدون تنظیم مجدد آن فعال کردید.

کنترل برنامه هوشمند ویندوز

حالت ارزیابی را فعال کنید

مشابه روش فوق، می توانید با ایجاد تغییراتی در رجیستری، حالت ارزیابی را برای Smart App Control نیز فعال کنید. در اینجا چگونه است.

1. دانلود کنید ActivateEvaluationMode.reg از Google Drive فایل کنید و آن را با مجوزهای مدیریت اجرا کنید.

2. بعد، را فشار دهید آره را فشار دهید تا با موفقیت فعال شود.

می‌توانید با دسترسی به ویژگی Smart App Control در برنامه تنظیمات، آن را تأیید کنید.

کنترل برنامه هوشمند ویندوز

سوالات متداول

س: آیا می توانم کنترل برنامه هوشمند را در ویندوز 11 بدون بازنشانی رایانه شخصی دوباره فعال کنم؟

آ: بله، می توانید از فایل های رجیستری سریع ما برای فعال کردن مجدد این ویژگی به راحتی استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر به نکته جایزه در این راهنما مراجعه کنید.

س: چگونه کنترل برنامه هوشمند را در ویندوز 11 غیرفعال کنیم؟

آ: می‌توانید با استفاده از برنامه تنظیمات یا فایل‌های رجیستری فهرست‌شده در این توضیحگر آن را خاموش کنید.

بسته بندی

امیدواریم نحوه غیرفعال کردن موفقیت آمیز قابلیت کنترل برنامه هوشمند ویندوز در ویندوز 11 را با استفاده از این راهنما آموخته باشید. اگر آن را مفید می‌دانید، دکمه لایک را بزنید و برای توضیحات با کیفیت بیشتر در GadgetsToUse مشترک شوید. همچنین، سایر پیوندهای سازنده را در زیر بررسی کنید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست