15 بهترین نکات، ترفندها و هک های مخفی فایل اکسپلورر ویندوز 11

Paras Rastogi

در میان هزاران تغییرات بصری و ویژگی‌های جدید، ویندوز 11 برنامه File Explorer را به طور کامل بازنگری کرد تا آن را بیشتر از همیشه سازنده کند. برای کمک به شما در تسلط بر آن، ما بهترین نکات، ترفندها و هک های مخفی فایل اکسپلورر ویندوز 11 را برای استفاده از ویژگی های مفید آن انتخاب کرده ایم. این راهنما را تا انتها دنبال کنید تا از آن نهایت استفاده را ببرید. علاوه بر این، می توانید یاد بگیرید که اگر برنامه File Explorer در ویندوز 11 پاسخ نمی دهد، آن را تعمیر کنید.

فهرست مطالب

نکات، ترفندها و هک های مخفی فایل اکسپلورر ویندوز 11

در زیر لیستی از بهترین نکات، ترفندها و هک های Windows 11 File Explorer را برای تسلط بر آنها در کمترین زمان ارائه کرده ایم. پس بدون خداحافظی بیایید شروع کنیم.

با مرتب کردن برنامه ها در گروه ها، بهره وری را به حداکثر برسانید

شبیه به ویژگی تقسیم صفحه اندروید، برنامه کاوشگر فایل ویندوز به شما امکان می دهد چندین برنامه (در یک گروه) را در یک صفحه در ویندوز 11 مرتب کنید و از آنها استفاده کنید. در نتیجه، می توانید تا حداکثر گروه بندی کنید. چهار اپلیکیشن مختلف روی یک صفحه نمایش در اینجا به این صورت است:

1. برنامه File Explorer را باز کنید و نشانگر ماوس را روی آن قرار دهید به حداکثر رساندن/حداقل کردن پنجره برای دیدن طرح‌بندی‌های از پیش تعریف‌شده گروه.

نکات Windows 11 File Explorer

2. سپس، طرح‌بندی گروه‌بندی مورد نظر خود را انتخاب کنید و برنامه مورد نظر خود را در داخل هر پنجره تقسیم‌بندی باز کنید تا همزمان از آن‌ها استفاده کنید.

نکات Windows 11 File Explorer

چندین تب را در Windows File Explorer باز کنید

روزهایی که مجبور بودید برای دسترسی به هر فایل یک پنجره جداگانه باز کنید، گذشته است. اکنون، می‌توانید چندین تب را در یک پنجره File Explorer باز کنید تا به راحتی مانند یک مرورگر وب به فایل‌های خود پیمایش کرده و به آن دسترسی داشته باشید. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است:

1. پنجره File Explorer را باز کرده و روی آن کلیک کنید + نماد برای باز کردن یک برگه جدید

نکات Windows 11 File Explorer

2. سپس فایل مورد نظر خود را در تب تازه باز شده مرور کرده و به آن دسترسی پیدا کنید. با فشار دادن برگه قبلی می توانید به فهرست قبلی برگردید.

مکان پیش فرض فایل اکسپلورر را تغییر دهید

وقتی برنامه File Explorer را باز می‌کنید، تب Home به‌طور پیش‌فرض باز می‌شود و هر بار دسترسی دستی به درایوهای دیسک در برگه «This PC» آزاردهنده می‌شود. خوشبختانه، می توانید آن را با پیکربندی تنظیمات File Explorer تغییر دهید. در اینجا به این صورت است:

1. برنامه File Explorer را باز کرده و روی آن کلیک کنید نماد سه نقطه در کنار تب View برای دسترسی گزینه ها.

نکات Windows 11 File Explorer

2. اکنون روی ‘ کلیک کنیدفایل اکسپلورر را باز کنید تا‘ گزینه و تنظیم آن بر روی ‘این کامپیوتر‘.

3. در نهایت دکمه را فشار دهید درخواست دادن دکمه ذخیره تغییرات

نکات Windows 11 File Explorer

حریم خصوصی را برای منوی دسترسی سریع کنترل کنید

منوی دسترسی سریع در برنامه Windows File Explorer این قابلیت را دارد که مواردی را که اغلب یا اخیراً استفاده می‌کنید در سیستم شما نشان دهد. اگر سیستم خود را با دوستان/خانواده خود به اشتراک بگذارید، گاهی اوقات ممکن است از افشای این اطلاعات اخیر احساس ناراحتی کنید. خوشبختانه، برنامه کاوشگر فایل به روز شده به شما امکان می دهد آن را حذف کنید. برای رفع آسان این مراحل را دنبال کنید:

1. برنامه File Explorer را باز کنید و روی آن کلیک کنید نماد سه نقطه در کنار تب View برای دسترسی گزینه ها.

2. اینجا، خاموش کردن چک باکس های “نمایش فایل های اخیرا استفاده شده“و”نمایش پوشه های اخیرا استفاده شده‘.

3. در نهایت دکمه را فشار دهید درخواست دادن دکمه ذخیره تغییرات

نکات Windows 11 File Explorer

نمایش/پنهان کردن پسوندهای نام فایل

علاوه بر دسترسی سریع، برنامه File Explorer در ویندوز 11 به شما امکان می دهد پسوندها را در کنار نام فایل ها نشان دهید/مخفی کنید تا شناسایی آسان را تسهیل کنید. در اینجا نحوه فعال یا غیرفعال کردن همان موارد وجود دارد:

1. با برنامه اکسپلورر به فهرست فایل مورد نظر خود بروید و روی آن کلیک کنید تب مشاهده در بالا

2. نشانگر ماوس خود را بر روی گزینه نمایش و بر روی کلیک کنید پسوند نام فایل برای فعال کردن آن

نکات Windows 11 File Explorer

3. اکنون می توانید ببینید پسوندها در کنار نام هر فایل در فهرست برای غیرفعال کردن افزونه، مراحل مشابه را تکرار کنید.

ظاهر پوشه و فایل را شخصی کنید

مشابه ویندوز 10، می‌توانید ظاهر فایل‌ها و پوشه‌ها را در ویندوز 11 تغییر دهید تا خواناتر شوند. این مراحل آسان را برای شخصی سازی همان موارد دنبال کنید:

1. برنامه File Explorer را باز کنید و روی آن کلیک کنید تب مشاهده در نوار ابزار بالا

2. بعد، مورد نظر خود را انتخاب کنید اندازه آیکون از لیست برای افزایش خوانایی. اندازه نماد بزرگ کل تصویر/پوشه را به عنوان تصویر کوچک پیش نمایش نشان می دهد، در حالی که اندازه نماد کوچک فضا را برای مشاهده موارد بیشتر حفظ می کند.

نکات Windows 11 File Explorer

3. به طور مشابه، شما می توانید از چهار طرح از پیش تعریف شده، یعنی: فهرست، جزئیات، کاشی‌ها و محتوا، برای سازماندهی فایل ها و پوشه ها در داخل یک فهرست.

همچنین می‌توانید راهنمای ما را برای نصب ویژگی «Quick Look» در macOS در ویندوز دنبال کنید تا به شما کمک کند به راحتی محتویات یک فایل را بدون باز کردن آن مشاهده کنید.

چرخش تصاویر بدون باز کردن آنها

با آپدیت جدید File Explorer در ویندوز 11، می توانید تصاویر را بدون باز کردن آنها بچرخانید. علاوه بر این، می توانید چندین فایل را به صورت انبوه انتخاب کنید تا با یک کلیک فوراً آنها را بچرخانید. در اینجا به این صورت است:

1. تصویر(های) مورد نظر خود را با استفاده از اپلیکیشن کاوشگر فایل انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید دکمه چرخش در نوار ابزار بالا می توانید تصویر را با کلیک بر روی دکمه های مربوطه به چپ یا راست بچرخانید.

نکات Windows 11 File Explorer

2. پس از چرخش، می توانید تصویر را با استفاده از تصویر کوچک فایل بدون باز کردن آن پیش نمایش کنید.

پس زمینه سیستم را با یک کلیک تغییر دهید

جابه‌جایی به پس‌زمینه سیستم جدید به آسانی خوردن یک کیک با برنامه جدید اکسپلورر فایل ویندوز است. به سادگی تصویری را که می خواهید به عنوان پس زمینه خود تنظیم کنید انتخاب کنید و سپس روی آن کلیک کنید دکمه تنظیم به عنوان پس زمینه در بالا برای اعمال آن.

منوی زمینه همه کاره راست کلیک کنید

برنامه جدید File Explorer در ویندوز 11 به طور هوشمند نوع فایل را تشخیص می دهد و پیشنهادات مفیدی برای مدیریت آن ارائه می دهد. در نتیجه، منوی زمینه بر اساس نوع فایل برای مدیریت هر فایل و پوشه در فهرست متفاوت است. علاوه بر این، منو ارائه می دهد دکمه های تعویض سریع برای برش، چسباندن، تغییر نام، اشتراک گذاری و حذف در قسمت سرصفحه یا پاورقی آن برای صرفه جویی در وقت با ارزش شما. با این حال، اگر منوی زمینه قدیمی کلیک راست (مانند ویندوز 10) را به جای رابط کاربری جدید ترجیح می دهید، می توانید راهنمای ما را بررسی کنید تا منوی زمینه کلیک راست قدیمی را در ویندوز 11 بازگردانید.

نکات Windows 11 File Explorer

نوار جستجوی قدرتمندتر از همیشه

علاوه بر جستجوی فایل‌های جداگانه، نوار جستجوی جدید در برنامه کاوشگر فایل ویندوز 11 می‌تواند انواع فایل‌های مشابه را با کلمه کلیدی. به عنوان مثال، اگر “folder” را در نوار جستجوی یک فهرست فایل تایپ کنید، تمام پوشه های داخل آن را مشاهده خواهید کرد. به همین ترتیب، اگر «تصویر» را در نوار جستجو تایپ کنید و کلید enter را بزنید، کاوشگر فایل تمام فایل‌های تصویر موجود در فهرست جستجو شده را به شما نشان می‌دهد. این می تواند زمانی مفید باشد که در حال جستجوی نوع فایل مشابهی در میان اقیانوس وسیع فایل ها و پوشه ها در فهرست خود هستید.

Multiple Files with Checkboxes را انتخاب کنید

اغلب هنگام انتخاب چندین فایل، به طور تصادفی نشانگر ماوس را می کشیم یا کلید کنترل را رها می کنیم و تمرکز آیتم های انتخاب شده را از دست می دهیم. دیگر نه؛ همانطور که برنامه جدید File Explorer در ویندوز 11 اکنون این کار را ارائه می دهد ویژگی چک باکس ها این امکان را به شما می دهد تا با کلیک بر روی کادر انتخاب در بالای هر مورد، چندین فایل را انتخاب کنید. در اینجا نحوه فعال کردن آن آمده است:

1. به دایرکتوری فایل مورد نظر خود بروید و روی آن کلیک کنید تب مشاهده و فعال کنید چک باکس های مورد در زیر ویژگی Show

نکات Windows 11 File Explorer

2. برای انتخاب چندین مورد با استفاده از کادر انتخاب، نشانگر ماوس خود را روی آن ببرید گوشه سمت چپ بالا از نماد هر فایل و روی دکمه چک باکس کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید.

3. مرحله بالا را برای انتخاب چندین فایل در فهرست فعلی خود تکرار کنید.

تغییر نام فایل ها به صورت انبوه در Windows File Explorer

هنگام سازماندهی اسکرین شات ها یا عکس ها، نیاز به تغییر نام آنها را احساس می کنیم. به طور معمول، برای تغییر نام هر عکس باید فرآیند زمان‌بر کلیک راست را دنبال کنید، اما اگر راه سریعی برای انجام آن وجود داشته باشد، چه؟ در ویندوز 11، برنامه کاوشگر فایل به شما امکان می دهد نام یک فایل را تغییر دهید و آن را فشار دهید دکمه Tab برای تغییر نام همسایه فوری بعدی. شما می توانید این فرآیند را به سرعت تکرار کنید تا چندین فایل را به صورت متوالی تغییر نام دهید.

با نمای فشرده فضای صفحه را حفظ کنید

اگر احساس می‌کنید که رابط کاربری File Explorer جدید دارای بالشتک زیادی بین موارد است، می‌توانید به آن تغییر دهید چیدمان فشرده برای صرفه جویی در فضا و مشاهده موارد بیشتر در یک صفحه. این می تواند برای تنظیمات صفحه نمایش عمودی شما مفید باشد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. را فشار دهید تب مشاهده در نوار ابزار بالا کلیک کنید نمای فشرده گزینه ای برای فعال کردن آن

2. توجه داشته باشید که padding بین آیتم ها در نوار کناری سمت چپ و نام فایل ها کاهش یافته است.

فایل ها را مستقیماً از اکسپلورر به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری فایل ها با Windows 11 File Explorer بسیار راحت و سریع است. کلیک راست بر روی فایل مورد نظر خود و فشار دهید نماد اشتراک گذاری برای ارسال آن به دستگاه های اطراف یا برنامه های متصل همچنین می توانید برای ارتباط سریع آن را با مرکز بازخورد یا تیم های مایکروسافت به اشتراک بگذارید.

نکات Windows 11 File Explorer

بهره وری را با کلیدهای میانبر File Explorer افزایش دهید

آخرین اما نه کم‌اهمیت، می‌توانید با این کلیدهای میانبر/میانبر از طریق برنامه Windows File Explorer به پیمایش مسلط شوید:

میانبرهای Windows 11 File Explorer

سوالات متداول

س: چگونه طرح بندی فایل اکسپلورر ویندوز 11 را تغییر دهیم؟

آ: برای تغییر طرح بندی فایل ها در برنامه Explorer می توانید به تب View در بالا دسترسی داشته باشید.

س: از کجا می توانید به تنظیمات برنامه Windows 11 File Explorer دسترسی داشته باشید؟

آ: برای دسترسی به تنظیمات برنامه File Explorer کافی است آیکون سه نقطه را در کنار تب View فشار دهید و بر روی Options کلیک کنید.

س: چگونه اندازه نماد فایل را در برنامه Windows 11 Explorer تغییر دهیم؟

آ: برای بهبود خوانایی، روی تب View کلیک کنید و اندازه نماد مورد نظر خود را در لیست انتخاب کنید. برای جزئیات مراحل به نکات بالا مراجعه کنید.

س: چگونه یک سند را از File Explorer در ویندوز 11 چاپ کنیم؟

آ: روی فایل کلیک راست کرده و در منوی سمت راست روی گزینه Show More کلیک کنید. در اینجا گزینه چاپ سند خود را خواهید یافت.

جمع بندی: با نکات Windows 11 File Explorer حرفه ای شوید!

امیدواریم از طریق این راهنما برخی از ویژگی های مفید فایل اکسپلورر ویندوز 11 را انتخاب کرده باشید، برخی از این ویژگی ها در ویندوز 10 نیز کار می کنند، یا می توانید فایل اکسپلورر ویندوز 11 را در ویندوز 10 دریافت کنید. اگر به نظر شما مفید است، این مطلب را به اشتراک بگذارید. با دوستان خود برای افزایش بهره وری آنها به سطح بعدی. در GadgetsToUse مشترک بمانید و پیوندهای زیر را برای اطلاعات بیشتر در مورد ویندوز 11 بررسی کنید.

ممکن است به دنبال موارد زیر باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست