6 روش سریع برای اسکن هر کد QR در تلفن هوشمند

Paras Rastogi

کدهای QR به ویژه پس از دیجیتالی شدن پرداخت ها به جریان اصلی تبدیل شده اند. اکنون می توانید خیلی بیشتر از پرداخت با آنها انجام دهید. به عنوان مثال، فقط با اسکن کد روی گوشی خود می توانید مخاطبین، رمز عبور WiFi و حتی برنامه ها را دانلود کنید یا از لینک های دیگر دیدن کنید. در اینجا چند روش بسیار خوب برای اسکن هر کد QR در اندروید و آیفون شما وجود دارد. علاوه بر این، می‌توانید یاد بگیرید که کد QR پرداخت خود را برای تسهیل پرداخت‌های دیجیتال ایجاد کنید.

روش‌هایی برای اسکن کدهای QR در اندروید و آیفون

گوشی‌های هوشمند این روزها به ویژگی QR Code در اپلیکیشن دوربین یا داخل مرورگر از پیش مجهز شده‌اند. همچنین می‌توانید هر کد QR را از طریق برنامه‌های پرداخت دیجیتالی مانند Paytm و برخی برنامه‌های اختصاصی اسکنر کد QR اسکن کنید. بیایید به هر یک از آنها نگاه کنیم:

کدهای QR را با لنز Google در برنامه دوربین اسکن کنید

اکثر شرکت های گوشی های هوشمند یکپارچه سازی لنز گوگل را در دوربین خود ارائه می دهند. اکنون لنز گوگل توانایی های زیادی برای اسکن چندین چیز از جمله کد QR دارد. بنابراین، می توانید از آن برای اسکن یک کد QR در گوشی خود استفاده کنید. در اینجا نحوه دسترسی به آن آورده شده است:

1. برنامه دوربین را در گوشی خود باز کنید.

2. روی ضربه بزنید لنز گوگل دکمه (آیکون اسکن) در کنار دکمه شاتر.

3. این یک شکل اسکنر مانند را روی صفحه نمایش نشان می دهد. کد QR را داخل این اسکنر بیاورید و روی عکس آن کلیک کنید.

4. لنز گوگل سپس کد QR را جستجو می کند تا محتویات آن را ببیند. می توانید روی نتیجه جستجو کلیک کنید تا در برنامه مرورگر وب خود باز شود.

توجه داشته باشید: اگر گوشی شما برنامه Google Lens را در دوربین ندارد، می توانید آن را از فروشگاه Play دانلود کنید. در غیر این صورت به روش های بعدی ادامه دهید.

از کلیدهای دسترسی سریع برای اسکن کدهای QR استفاده کنید

علاوه بر برنامه دوربین استوک، برخی از گوشی‌های هوشمند، مانند دستگاه‌های سری پیکسل، اپل و شیائومی، یک جابجایی سریع برای اسکن هر کد QR با تلفن شما ارائه می‌دهند. در اینجا نحوه دسترسی به آن آورده شده است:

در اندروید

اگر صاحب یک گوشی اندرویدی هستید که دارای Android 12 یا Android 13 است، می‌توانید به میانبر دسترسی داشته باشید تا هر QR را مستقیماً از طریق جابجایی سریع اسکن کنید. در اینجا به این صورت است:

1. برای دسترسی، صفحه اعلان را به سمت پایین بکشید تعویض سریع.

2. بعد، روی ضربه بزنید کد QR را اسکن کنید (پیکسل)/ اسکنر (Xiaomi) برای دسترسی به صفحه نمایش اسکنر QR و جهت مشاهده نتایج آن را به سمت کد خود تغییر دهید.

در آیفون

در صورتی که کاربر آیفون هستید، می توانید هر کد QR را از مرکز کنترل آیفون خود اسکن کنید، در اینجا نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

1. صفحه را به سمت پایین بکشید تا مرکز اعلان برای دسترسی به مرکز کنترل باز شود.

2. روی ضربه بزنید دکمه QR Code برای اسکن هر کد QR با استفاده از آیفون خود.

اسکن کد QR در آیفون

از طرف دیگر، می‌توانید ویژگی اسکن کد QR آیفون خود را فعال کنید تا به راحتی هر کد QR را با برنامه دوربین اصلی در iOS اسکن کند.

از Google Chrome برای اسکن کدهای QR در هر گوشی هوشمند استفاده کنید

همچنین می توانید از مرورگر Google Chrome نصب شده بر روی تلفن هوشمند خود استفاده کنید، می توانید از آن برای اسکن QR استفاده کنید. علاوه بر این، مرورگر همچنین ارائه کدهای QR را برای هر پیوند ایجاد می کند. در اینجا نحوه استفاده از این ویژگی در کروم آورده شده است:

1. هر پیوندی را در Google Chrome باز کنید و روی نوار URL ضربه بزنید. هنگامی که برخی از گزینه ها در زیر نوار ظاهر می شوند، روی آن ضربه بزنید اشتراک گذاری آیکون.

2. یک منو از زیر ظاهر می شود، و شما یک را خواهید دید کد QR گزینه. روی آن ضربه بزنید. این URL را به یک کد QR تبدیل می کند.

3. در صفحه‌ای که کد QR ظاهر می‌شود، به «اسکن کنیدبرگه ”

4. را فشار دهید دکمه ادامه به Chrome اجازه دسترسی به دوربین شما را اگر قبلاً انجام نداده اید. خودشه. تلفن شما اکنون کد QR را اسکن می کند. اگر یک پیوند باشد، Chrome آن را باز می کند.

طرفدار نکته: با کلیک راست روی هر پیوند و ضربه زدن روی دکمه اشتراک‌گذاری، می‌توانید مستقیماً به ویژگی کد QR دسترسی پیدا کنید.

با ابزارک Google Android کدهای QR را در تلفن خود اسکن کنید

آیا می‌دانستید که می‌توانید مستقیماً هر کد QR را با استفاده از آن اسکن کنید ابزارک گوگل در دستگاه اندرویدی شما؟ این مراحل آسان را برای اسکن کدهای QR با ابزارک گوگل دنبال کنید.

کدهای QR را بدون زحمت با اپلیکیشن Paytm اسکن کنید

با استفاده از برنامه‌های پرداخت دیجیتال مانند Paytm، Phonepe یا Google Pay در هند، می‌توانید کدهای QR را با اسکنرهای داخلی آنها اسکن کنید. با این حال، Google Pay و PhonePe فقط از کدهای QR UPI برای پرداخت پشتیبانی می‌کنند. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

1. برنامه Paytm را در تلفن هوشمند خود باز کنید و روی آن ضربه بزنید هر دکمه QR را اسکن کنید در پایین برای استفاده از اسکنر کد QR.

2. سپس، صفحه منظره یاب را با کد QR تراز کنید و چند ثانیه صبر کنید تا برنامه آن را بخواند.

3. اگر این یک URL وب است، Paytm پیوند آن را به شما نشان می دهد که می توانید با ضربه زدن روی ‘ آن را در مرورگر خود باز کنیدباشه فهمیدم‘ دکمه.

از یک برنامه اختصاصی اسکنر کد QR استفاده کنید

چندین برنامه در فروشگاه Play وجود دارد که عملکرد کد QR را به همراه برخی ویژگی های اضافه شده دیگر ارائه می دهد. در اینجا ما استفاده می کنیم اسکنر QR و بارکد برنامه برای اندروید این برنامه چندین ویژگی مفید مانند اسکن بارکدها/تصاویر و ایجاد کدهای QR برای URL ها، متن ها، مخاطبین، ایمیل ها، پیامک ها، مکان، شماره تلفن، WiFi و غیره ارائه می دهد. نحوه استفاده از این برنامه در اینجا آمده است:

1. QR و بارکد اسکنر را نصب کنید و مجوزهای لازم برای دسترسی به آن را ارائه دهید.

2. اکنون، منظره یاب دوربین را در هر کد QR نشان دهید، و برنامه نتیجه را به شما نشان خواهد داد.

کد QR را اسکن کنید

3. از شما می خواهد URL را باز کنید یا نتیجه را به اشتراک بگذارید.

4. اگر می خواهید کد QR خود را ایجاد کنید، می توانید روی آن ضربه بزنید منوی همبرگرو از بین گزینه ها، ‘ را انتخاب کنیدQR ایجاد کنید. پس از آن، دسته خود را انتخاب کنید و یک کد QR برای آن ایجاد کنید.

سوالات متداول

س: چگونه یک کد QR را به صورت آنلاین اسکن کنیم؟

آ: هزاران وب سایت آنلاین رایگان اسکن هر کد QR را به صورت رایگان ارائه می دهند. ما یک وب سایت موثر را برای کمک به شما در اسکن کردن آن انتخاب کرده ایم. برای اسکن آنلاین یک کد QR، این مراحل را بررسی کنید.

س: چگونه کدهای QR را در تلفن های اندرویدی اسکن کنیم؟

آ: اگر برنامه دوربین استوک دستگاه شما از اسکن کد QR پشتیبانی می‌کند، می‌توانید مستقیماً به آن اشاره کنید تا یکی دیگر را اسکن کنید. می‌توانید برنامه Google Lens را نصب کنید تا در این زمینه به شما کمک کند.

س: چگونه کد QR داخل یک تصویر یا PDF را اسکن کنیم؟

آ: می توانید راهنمای آسان ما را برای اسکن هر کد QR در تصویر یا PDF خود دنبال کنید.

س: آیا می توانید یک کد QR را بدون نصب هیچ برنامه ای اسکن کنید؟

آ: بله، می‌توانید از ابزارک گوگل از پیش نصب شده برای اسکن کد بدون نصب برنامه شخص ثالث استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر، روش ویجت بالا را بررسی کنید.

س: چگونه از اسکنر کد QR Google استفاده کنیم؟

آ: روی دکمه Google Lens در ویجت خود ضربه بزنید تا اسکنر کد QR Google فعال شود.

بسته بندی

بنابراین، این چند راه برای اسکن سریع هر کد QR در تلفن شما است. اگر آن را مفید می دانید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و برای راهنمایی های جالب تر، لینک های زیر را بررسی کنید:

شما باید موارد زیر را بررسی کنید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست