کدام جایگزین توییتر بهتر است؟

Paras Rastogi

از زمانی که ایلان ماسک توییتر را با قیمت هنگفت 44 میلیارد دلار خرید، این پلتفرم واقعاً بی‌نظم‌تر و بی‌ثبات‌تر از همیشه شده است. در میان تغییرات جدید، ویژگی Twitter Verified اکنون درآمد کسب کرده است و اینفلوئنسرها و دسته های مشهور را گیج کرده و در نهایت توییتر را ترک می کند. این راهنما دو جایگزین محبوب را با هم مقایسه خواهد کرد، Hive Social و Mastodon، با ویژگی های مربوطه خود. علاوه بر این، می‌توانید راهنمای ما برای شناسایی حساب‌های واقعی در مقابل جعلی توییتر را بررسی کنید.

Hive Social VS Mastodon: کدام را باید انتخاب کنید؟

برای انتخاب بهترین جایگزین بعدی توییتر، مهم است که تفاوت های بین این دو پلتفرم را شناسایی و تجزیه و تحلیل کنید. ما آنها را برای مدتی آزمایش کردیم و بهترین جزئیات را گردآوری کردیم، بنابراین نیازی به تحقیق ندارید. پس بدون تاخیر بیشتر، بیایید شروع کنیم.

ساختار شبکه پلت فرم

قبل از اینکه به جزئیات دقیق بپردازیم، مهم است که در مورد آن بحث کنیم ساختار شبکه از پلت فرم برای دانستن جزئیات در مورد عملکرد آن. کندو روی الف کار می کند شبکه متمرکز مشابه دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر. این بدان معناست که یک مقام مرکزی همیشه مسئول تمام فعالیت های جاری در شبکه خواهد بود. در حالی که این ساختار ممکن است در ابتدا مثمر ثمر به نظر برسد، در درازمدت چندان سودمند نیست که به یک نهاد واحد اجازه دهیم کل سیستم را کنترل کند.

از سوی دیگر، Mastodon با طراحی شده است غیر متمرکز رویکرد، به این معنی که هیچ نهاد واحدی نمی تواند آن را به طور کامل کنترل کند. در نتیجه نمی توان آن را فروخت و ورشکست نمی شود. علاوه بر این، Mastodon است متن باز، به توسعه دهندگان دیگر اجازه می دهد تا با رعایت قوانین و مقررات پلت فرم از کد آن استفاده کرده و آن را تغییر دهند.

  • توییتر – شبکه متمرکز
  • Hive – شبکه متمرکز
  • Mastodon – شبکه غیرمتمرکز و منبع باز

رابط

در نگاه اول، هر دو پلتفرم شبیه ظاهر معمولی توییتر خواهند بود، با این حال آنها مجموعه ای از تفاوت های خاص خود را دارند که به شرح زیر ذکر شده است:

کندو

کندو a ساده و شهودی رابط. هر چیزی که برای مرور و تعامل با پلتفرم نیاز دارید فقط با یک ضربه فاصله دارد. اگر چیزها را مستقیماً دوست دارید، آن را دوست خواهید داشت.

ماستودون

Mastodon روی مفهوم کار می کند سرورها. این سرورها جوامعی از افرادی هستند که علایق مشابهی دارند. هنگامی که یک حساب کاربری جدید ایجاد می کنید، از شما خواسته می شود که سرور مورد نظر خود را انتخاب کنید، که اهمیت آن را برای اولین بار اشتباه می کند. تنها پس از چند دقیقه مرور و کاوش، کاربر متوجه می شود که چگونه حساب را برای ارتباط پیکربندی کند. با این حال، محدودیتی برای تعداد حساب‌هایی که در سرورهای مختلف ایجاد می‌کنید وجود ندارد و تعامل بین آنها مانند سایر پلتفرم‌ها روان است. طبق گفته Mastodon، این شبکه ای از شبکه های اجتماعی به هم پیوسته بر اساس یک پلت فرم مشترک است.

تجربه مرور

تجربه مرور می تواند محبوبیت یک پلتفرم را ایجاد کند یا از بین ببرد. وقتی صحبت از Hive و Mastodon به میان می آید، مرور با کاستی های خاصی شبیه توییتر است. در اینجا نحوه نمایش آن است.

کندو

با بیش از یک میلیون کاربر پیوستن به Hive Social پس از تسلط ماسک در توییتر. می‌توانید اقدامات مشابهی را برای بازتوییت، نقل قول یک توییت، لایک کردن، یا ارسال یک توییت جدید در حساب Hive خود، درست مانند توییتر، انجام دهید. با این حال، ما این برنامه را عمدتاً مبتنی بر تصویر یافتیم، با پست‌های مرتبط کمتری برای کشف در برگه Discover. خوشبختانه پلتفرم هنوز پابرجاست بدون تبلیغات، اما توسعه دهنده قصد دارد به زودی حداقل تبلیغات مزاحم را برای افزایش درآمد اضافه کند.

Hive Social VS Mastodon

ماستودون

Mastodon که در اواخر سال 2016 منتشر شد، تجربه مروری پیشرفته تری را با بیش از 2.5 میلیون کاربر جدید بر روی پلت فرم. این برای مدت طولانی بدون تبلیغات بوده است و ویژگی‌های مروری مشابه توییتر را ارائه می‌دهد، اما فاقد ویژگی‌های خاصی است، مانند نقل قول از یک توییت و یک تب پیام مستقیم اختصاصی.

ویژگی های اضافی

در حالی که Hive و Mastodon ممکن است در شبیه سازی رابط کاربری توییتر موفق شده باشند، آنها دارای ویژگی های مفید اضافی برای ایجاد هویت منحصر به فرد خود به عنوان یک پلت فرم رسانه اجتماعی هستند.

کندو

بر خلاف توییتر، Hive Social به شما اجازه می دهد تا با تنظیم های مختلف حساب خود را شخصی سازی کنید تم های رنگی به میل شما علاوه بر این، می توانید یک ‘آهنگ بازدید پروفایلبا استفاده از Spotify و Apple Music، به بازدیدکنندگان نمایه شما خوش آمد می گوید. (به یاد داشته باشید، MySpace یک ویژگی مشابه داشت، زمان های خوب!). نکته جالب تر این است که Hive Social محدودیت شخصیتی ندارد به این معنی که می توانید یک پست طولانی را به جای تقسیم آن به چندین موضوع در توییتر بنویسید.

ماستودون

بر خلاف Hive، Mastodon به شما اجازه می دهد تا فرم دهید جوامع استفاده از سرورهای شرکت برای گرد هم آوردن افراد با علایق مشابه. همچنین، هر جامعه دارای قوانین و ناظرانی برای مدیریت و نظارت بر تمامی فعالیت های در حال انجام در داخل سرور است. برای مثال، یک سرور بریتانیایی (جامعه) ممکن است به شما اجازه دهد چیزی بریتانیایی پست کنید، که اگر در سرور کشور دیگری پست شود، ممکن است به عنوان نامناسب علامت گذاری شود. بنابراین، اگر می‌خواهید با افراد دارای علایق مشابه ارتباط برقرار کنید، Mastodon پلتفرم یک‌جای شماست.

Hive Social VS Mastodon

در دسترس بودن کراس پلتفرم

علاوه بر ویژگی ها، در دسترس بودن یک پلت فرم اجتماعی در دستگاه های مختلف تفاوت بزرگی ایجاد می کند. به عنوان مثال، توییتر در دستگاه‌های مختلف، از جمله تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های رومیزی در دسترس است و دسترسی به آن را بدون تکیه بر دستگاه خاصی برای استفاده آسان‌تر می‌کند.

به همین ترتیب، می‌توانید به ترتیب از طریق اپلیکیشن Hive Android و Hive iOS در گوشی خود به Hive Social دسترسی داشته باشید. با این حال، در حال حاضر نسخه وب آن وجود ندارد. برعکس، Mastodon در تمامی پلتفرم‌ها از جمله اندروید، iOS و وب برای دسترسی و استفاده یکپارچه از آن در دسترس است.

امنیت

در حین آزمایش هر دو پلتفرم، متوجه شدیم که امنیت کاربر یک مشکل است دیس کوچولو، که ممکن است حریم خصوصی و امنیت کاربران را تهدید کند. برخلاف Mastodon، Hive احراز هویت 2-عاملی را ارائه نمی دهد، که برای ایمن نگه داشتن حساب شما در صورت به خطر افتادن آن ضروری است. از سوی دیگر، مدیران انجمن در Mastodon می توانند پیام های رد و بدل شده را در یک مکالمه یک به یک با شرکت کنندگان آن مشاهده کنند که تهدید بزرگی برای حریم خصوصی است. با این حال، آنچه در توییتر، Hive Social و Mastodon رایج است این است که آنها هنوز رمزگذاری سرتاسری ارائه نمی دهند.

  • 2FA در توییتر – بله
  • 2FA در Hive – شماره
  • 2FA در Mastodon – بله
  • رمزگذاری End-to-End – هیچ یک از آنها دارای رمزگذاری E2E نیستند

تعدیل محتوا

هر دو پلتفرم ارائه می دهند بدون محدودیت در مورد برهنگی یا دنبال کردن پروفایل های خاص. کندو ارائه می دهد NSFW گزینه ای برای ارسال محتوای بزرگسالان در حالی که به صورت دستی a را اضافه می کنید هشدار به محتوای شما کار را در Mastodon انجام می دهد.

  • بدون محدودیت محتوا در Hive و Mastodon
  • تگ NSFW در Hive

محبوبیت

با رسیدن به محبوبیت، هیچ یک از پلتفرم‌ها برای جذب فالوورهای جدید و تبدیل شدن به یک جایگزین قوی‌تر توییتر کمبود ندارند. طبق گزارش ها، Hive Social اعلام کرد که یک شبه بعد از آن، 2,50,000 دنبال کننده به دست آورده است تعامل ایلان ماسک با توییتی که وجود Hive را زیر سوال می برد. در همان زمان، Mastodon ادعا می کند که پس از کنترل الون در توییتر، بیش از 1 میلیون کاربر فعال ماهانه به دست آورده است.

Hive Social VS Mastodon

برداشت ما: Hive Social VS Mastodon

ما دریافتیم که Hive Social نسبت به Mastodon بسیار تمیزتر و راحت تر است. با این حال، هر دو پلتفرم مزایا و معایب خاص خود را دارند. رویکرد سرور Mastodon علاوه بر غنی بودن از ویژگی‌ها، برای شروع بسیار گیج‌کننده است، اما ممکن است آن را در طولانی‌مدت در Hive مفیدتر و مناسب‌تر بیابید. انتخاب خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و برای خواندن جالب تر در GadgetsToUse مشترک شوید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست