نحوه روشن/خاموش کردن به‌روزرسانی خودکار برنامه یا سیستم در Android TV

Ritik Singh

Android TV کم و بیش یک تلفن اندرویدی با صفحه نمایش فوق العاده بزرگ است که از سخت افزار سنگین وزن و صفحه لمسی بی بهره است. تولیدکنندگان تلویزیون معمولاً به‌روزرسانی‌های خودکار نرم‌افزار را برای تغییرات جدید، رفع اشکال‌ها و وصله‌های امنیتی انجام می‌دهند، در حالی که Play Store به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را به‌روزرسانی خودکار کنید تا از جدیدترین ویژگی‌ها لذت ببرید. در این مقاله، بیایید ببینیم چگونه به‌روزرسانی خودکار برنامه و سیستم را در Android TV روشن یا خاموش کنیم.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار در تلویزیون هوشمند

شما می توانید تلویزیون اندروید را به دو روش به روز کنید. برنامه ها را می توان از طریق فروشگاه Google Play به روز کرد در حالی که به روز رسانی سیستم عامل سیستم را می توان از طریق تنظیمات بررسی کرد. برخی از افراد ممکن است بخواهند برنامه و به‌روزرسانی‌های OTA به‌طور خودکار دانلود و نصب شوند تا در زمان صرفه‌جویی کنند، در حالی که برخی دیگر بخواهند از آن اجتناب کنند، چه برای صرفه‌جویی در پهنای باند یا مصرف منابع در پس‌زمینه.

در اینجا، ما مراحل دقیق فعال کردن یا غیرفعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار را در تلویزیون هوشمند خود که دارای اندروید 8، 9، 10 یا 12 است، ذکر کرده‌ایم. به خواندن ادامه دهید.

به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها را در فروشگاه Play روشن یا خاموش کنید

به‌طور پیش‌فرض، Google Play Store طوری تنظیم شده است که به‌روزرسانی‌های برنامه را در زمانی که در تلویزیون شما در دسترس هستند، به‌طور خودکار دانلود و نصب کند. با این حال، این باعث مصرف منابع اضافی و پهنای باند اینترنت در پس‌زمینه می‌شود. برای خاموش کردن به‌روزرسانی‌های خودکار در Play Store، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. باز کن فروشگاه Google Play در تلویزیون Android شما.

2. انتخاب کنید تنظیمات از منوی بالا

3. در اینجا، روی تنظیمات از نوار کناری و سپس به روز رسانی خودکار برنامه ها.

4. آن را تغییر دهید به روز رسانی خودکار برنامه ها در هر زمان به برنامه‌ها را به‌روزرسانی خودکار نکنید برای خاموش کردن به روز رسانی خودکار و بالعکس.

به روز رسانی خودکار نرم افزار را روشن یا خاموش کنید

به روز رسانی Android TV

به روز رسانی خودکار نرم افزار ممکن است منابع اضافی سیستم و پهنای باند اینترنت را در پس زمینه مصرف کند. در نتیجه، برنامه‌های پیش‌زمینه ممکن است کندتر از حد معمول اجرا شوند، مخصوصاً در سخت‌افزارهای پایین‌رده. در اینجا نحوه غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزار در تلویزیون Android خود آورده شده است:

1. باز کن تنظیمات در تلویزیون Android شما.

2. به پایین اسکرول کنید و روی آن کلیک کنید در باره. در برخی از دستگاه ها، ممکن است این گزینه را در زیر پیدا کنید پیشرفته یا بیشتر تنظیمات.

3. در اینجا، را انتخاب کنید به روزرسانی سیستم یا نرم افزار به روز رسانی.

4. روشن یا خاموش کردن “به روز رسانی خودکار نرم افزارگزینه در صورت موجود بودن

سوالات متداول

آیا باید به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزار را در تلویزیون Android خود خاموش کنید؟

به طور کلی، تلویزیون های اندروید به اندازه تلفن های هوشمند به روز رسانی مکرر دریافت نمی کنند. و از این رو، همیشه می توانید هر چند وقت یکبار به صورت دستی به روزرسانی ها را بررسی کنید. می‌توانید به‌روزرسانی‌های خودکار OTA را بر اساس انتخاب خود فعال یا غیرفعال نگه دارید.

آیا باید به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها را در تلویزیون Android خود غیرفعال کنید؟

پس از در دسترس قرار گرفتن نسخه جدید، فروشگاه Google Play به طور خودکار برنامه ها را به روز می کند. اگر تلویزیون واقعاً پایین‌تری دارید، توصیه می‌کنیم آن را غیرفعال نگه دارید تا از فرآیندهای غیرضروری در پس‌زمینه جلوگیری کنید. ترجیح دهید برنامه‌ها را ماهی یک‌بار به‌روزرسانی دستی کنید.

آخرین نسخه اندروید موجود برای تلویزیون کدام است؟

در حال حاضر اندروید 13 آخرین نسخه موجود برای دستگاه های Android TV است. با این حال، شما به طور کلی اندروید 10 و 11 را در اکثر تلویزیون های هوشمند و جعبه تلویزیون های ارزان قیمت خواهید یافت.

بسته بندی

به این ترتیب می‌توانید به‌روزرسانی‌های خودکار نرم‌افزار و به‌روزرسانی‌های برنامه‌ها را در تلویزیون Android خود روشن یا خاموش کنید. امیدوارم راهنمای بالا به شما کمک کرده باشد با تنظیمات به‌روزرسانی تلویزیون خود بازی کنید. اگر هنوز شک یا سوالی دارید، از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست