6 روش برای خاموش کردن نور صفحه کلید در مک بوک ایر یا پرو

Ritik Singh

به لطف مشخصات باریک، عمر باتری طولانی و تایپ عالی، مک بوک ها همیشه ماشین های ایده آل برای کار در حال حرکت بوده اند. چیزی که به تجربه تایپ بیشتر می‌افزاید، نور پس‌زمینه است که کلیدها را روشن می‌کند تا در نور کم قابل مشاهده باشند. با این حال، همه ممکن است صفحه کلید با نور پس زمینه را دوست نداشته باشند. بنابراین، در این مقاله، بیایید ببینیم که چگونه چراغ صفحه کلید را در مک بوک ایر یا پرو دارای تراشه های اینتل، M1 یا M2 خاموش و غیرفعال کنیم.

چرا چراغ های صفحه کلید را در مک غیرفعال کنیم؟

ممکن است بخواهید به دلایل مختلف نور پس زمینه صفحه کلید را در مک خود غیرفعال کنید. برخی از موارد رایج عبارتند از:

  • عمر باتری: چراغ های زیر کیبورد از باتری استفاده می کنند. خاموش کردن نور پس زمینه می تواند باعث صرفه جویی در عمر باتری شود، که می تواند در سفر مفید باشد.
  • حواس پرتی: برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که چراغ های صفحه کلید در شب حواس را پرت می کند. غیرفعال کردن آنها می تواند به آنها کمک کند تا به درستی روی کار تمرکز کنند.
  • به نظر می رسد: برخی از افراد ممکن است ظاهر ساده را ترجیح دهند و خواهان روشنایی نور در صفحه کلید خود نباشند.
  • محیط استفاده: ممکن است هنگام کار در فضای باز یا در یک اتاق با نور خوب به نور پس زمینه نیاز نداشته باشید. این بیشتر اتلاف انرژی در چنین محیط هایی است.

نحوه خاموش کردن نور صفحه کلید در مک بوک

می‌توانید نور پس‌زمینه صفحه‌کلید را در Mac خود به روش‌های مختلفی غیرفعال کنید – از طریق تنظیمات، مرکز کنترل، استفاده از میانبر صفحه کلید و موارد دیگر. همچنین می توانید صفحه کلید دستگاه را فقط در محیط های تاریک روشن کنید. تمام روش ها را در زیر با جزئیات بررسی کنید.

روش 1- نور صفحه کلید را از تنظیمات مک غیرفعال کنید

ساده ترین راه برای خاموش کردن نور پس زمینه صفحه کلید از طریق تنظیمات است، همانطور که در زیر نشان داده شده است. مراحل زیر مربوط به جدیدترین macOS Ventura است. گزینه‌ها ممکن است در نسخه‌های قدیمی‌تر کمی متفاوت باشند، اما اصول اولیه یکسان است.

1. کلیک کنید بر روی لوگوی اپل در نوار منوی بالا و انتخاب کنید سیستم تنظیمات.

2. انتخاب کنید صفحه کلید از نوار کناری سمت چپ

3. در اینجا، بکشید روشنایی صفحه کلید نوار لغزنده به صفر

روش 2- کاهش روشنایی صفحه کلید از مرکز کنترل

همانطور که در زیر نشان داده شده است، می توانید روشنایی صفحه کلید را از Control Center تنظیم کنید:

1. کلیک کنید بر روی مرکز کنترل نماد در گوشه سمت راست بالای نوار منو.

2. روی ضربه بزنید روشنایی صفحه کلید دکمه.

3. با کشیدن نوار لغزنده، روشنایی صفحه کلید را غیرفعال کنید.

نمی توانید میانبر روشنایی صفحه کلید را در مرکز کنترل پیدا کنید؟

اگر نمی توانید دکمه روشنایی صفحه کلید را در Control Center پیدا کنید، مراحل زیر را برای اضافه کردن آن دنبال کنید:

1. باز کن سیستم تنظیمات در مک شما

2. انتخاب کنید کنترل مرکز از نوار کناری

3. در اینجا، به پایین اسکرول کنید و کلید برای را فعال کنید نمایش در مرکز کنترل زیر روشنایی صفحه کلید.

روش 3- از میانبر صفحه کلید برای خاموش کردن نور پس زمینه استفاده کنید

برخی از مک بوک ها دارای کلیدهای اختصاصی برای افزایش یا کاهش روشنایی نور پس زمینه صفحه کلید هستند. این شامل. اگر دستگاه شما آنها را دارد، دکمه کاهش روشنایی را فشار دهید تا چراغ ها خاموش شود همچنین می توانید فشار دهید Option + Shift + کاهش روشنایی صفحه کلید یا بالا برای تنظیم روشنایی در مراحل کوچکتر.

میانبر صفحه کلید برای روشنایی دیگر در دستگاه های جدید مک بوک ایر M1 و M2 موجود نیست.

روش 4- نور پس زمینه صفحه کلید را در مک بوک با نوار لمسی تنظیم کنید

در مک‌بوک‌های دارای نوار لمسی، یک نوار کنترل برای تنظیم روشنایی صفحه‌کلید و نمایشگر دریافت می‌کنید. برای استفاده از آن برای کاهش و خاموش کردن نور پس زمینه، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. گسترش دهید نوار کنترل در نوار لمسی مک بوک شما.

2. را فشار دهید کاهش روشنایی صفحه کلید کلید کاهش روشنایی

3. برای خاموش کردن نور پس زمینه، به فشار دادن ادامه دهید کاهش روشنایی دکمه.

روش 5- نور صفحه کلید را به صورت خودکار در نور کم افزایش دهید

چراغ‌های صفحه‌کلید به‌طور پیش‌فرض به حسگر نور تکیه می‌کنند تا نور صفحه‌کلید را به‌طور خودکار در نور کم افزایش دهند. این همچنین به این معنی است که هنگام استفاده از دستگاه در فضای باز یا در نور خوب، به طور خودکار روشنایی نور را کاهش می دهند یا آنها را خاموش می کنند.

اگر می خواهید Mac شما دکمه ها را فقط در تاریکی روشن کند، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. کلیک کنید بر روی لوگوی اپل در گوشه بالا سمت راست و انتخاب کنید سیستم تنظیمات.

2. انتخاب کنید صفحه کلید از نوار کناری

3. فعال کردن کلید برای “روشنایی صفحه کلید را در نور کم تنظیم کنید

روش 6- کنترل روشنایی صفحه کلید را در MenuBar دریافت کنید

اگر مرتباً روشنایی صفحه‌کلید را تنظیم می‌کنید، توصیه می‌شود یک میانبر برای همین در نوار منو فعال کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

1. باز کن سیستم تنظیمات در مک شما

2. انتخاب کنید کنترل مرکز از نوار کناری

3. به پایین اسکرول کنید و کلید برای را فعال کنید نمایش در نوار منو زیر روشنایی صفحه کلید.

4. اکنون میانبر روشنایی صفحه کلید را در سمت راست نوار منو خواهید دید. روی آن ضربه بزنید و از نوار لغزنده برای افزایش یا کاهش روشنایی استفاده کنید و نور پس زمینه صفحه کلید را خاموش کنید.

سوالات متداول

س. چرا چراغ های صفحه کلید مک به طور خودکار خاموش می شوند؟

Mac شما به طور خودکار روشنایی نور پس زمینه صفحه کلید را در محیط های با نور مناسب تنظیم و کاهش می دهد. به همین دلیل است که چراغ های صفحه کلید به طور خودکار خاموش می شوند. برای جلوگیری از خاموش شدن آنها، تیک گزینه “تنظیم روشنایی صفحه کلید در نور کم” را بردارید سیستم تنظیمات > صفحه کلید.

س. چگونه می توانم چراغ صفحه کلید مک بوک خود را برای همیشه روشن کنم؟

برای روشن ماندن چراغ صفحه کلید مک بوک خود، به تنظیمات سیستم > صفحه کلید بروید. نوار لغزنده را بکشید تا چراغ ها روشن شوند و تیک گزینه «تنظیم روشنایی صفحه کلید در نور کم» را بردارید. تمام است – نور پس زمینه اکنون برای همیشه روشن می ماند.

س. چراغ های صفحه کلید مک بوک هنگام راه اندازی به طور خودکار روشن نمی شوند؟

به شرطی که چراغ‌های صفحه‌کلید فعال باشند و برای تنظیم خودکار تنظیم نشده باشند، به محض اینکه رمز عبور خود را وارد کنید و وارد macOS شوید، روشن می‌شوند.

س. آیا همه مک بوک ها صفحه کلید دارای نور پس زمینه هستند؟

اپل نزدیک به 17 سال پیش، در سال 2006، صفحه کلید نورانی را با Apple PowerBook G4 معرفی کرد. و اولین مک بوک ایر اصلی، که در سال 2008 عرضه شد، به طور پیش فرض با یک صفحه کلید با نور پس زمینه عرضه شد.

اپل در روزهای اولیه این ویژگی را از برخی مدل ها حذف کرد، اما به جز این موارد، تقریباً همه مک بوک ها دارای چراغ های صفحه کلید هستند. خط فعلی مک بوک ایر و پرو همگی دارای صفحه کلید با نور پس زمینه هستند.

س. آیا چراغ صفحه کلید مک بوک کار نمی کند؟

اگر نور پس زمینه صفحه کلید شما حتی پس از افزایش روشنایی روشن نمی شود، ممکن است چراغ ها آسیب ببینند. در این صورت، می توانید راه حل های نرم افزاری مانند غیرفعال کردن تنظیم خودکار در نور کم و تنظیم مجدد SMC را امتحان کنید. اگر کار نکرد، دستگاه خود را برای عیب یابی بیشتر به مرکز خدمات مجاز اپل ببرید.

بسته بندی

اینها همه راه های ممکنی بودند که می توانستید به سرعت نور صفحه کلید یا نور پس زمینه مک بوک خود را خاموش کنید. امیدوارم راهنمای بالا به شما کمک کند صفحه کلید با نور پس زمینه را درک کنید و اینکه آیا آن را در مک خود فعال یا غیرفعال نگه دارید. منتظر نکات، ترفندها و روش های بیشتری از این دست باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست