9 بهترین برنامه لیست کارهای رایگان برای مک (2023)

to do list apps for mac

بهره وری همیشه آسان نیست، به خصوص زمانی که چندین کار در دست دارید. در شرایطی مانند این، بهتر است با یک برنامه لیست کارهایی که می‌توانید تمام کارهایی را که می‌خواهید انجام دهید فهرست کرده و از روزتان بهترین استفاده را ببرید، استفاده کنید. از آنجایی که در حال حاضر تعداد زیادی برنامه لیست کارهای عالی برای آیفون وجود دارد، تصمیم گرفتیم نگاهی به برخی از بهترین برنامه های لیست کارهای رایگان موجود برای مک بیندازیم.

فهرست بهترین برنامه‌های فهرست کارها برای مک

هر یک از ما روش های متفاوتی برای مدیریت وظایف خود داریم. بنابراین انتخاب گزینه مناسب برای شما بسیار مهم است، اگر قصد دارید هر کار را از لیست خود بررسی کنید. خوشبختانه، گزینه‌های زیادی برای بهترین برنامه‌های فهرست کارهای مک برای مک وجود دارد که ممکن است با اولویت‌های شما مطابقت داشته باشد و ما آنها را به صورت جداگانه همراه با مزایا و معایب آنها مورد بحث قرار خواهیم داد.

تودویست

یکی از شناخته شده ترین برنامه های موجود در لیست ما Todoist است. این یک برنامه لیست کارهای رایگان است که برای مک با حداقل رابط کاربری و به شما امکان می دهد وظایف ایجاد کنید، تاریخ سررسید تعیین کنید، و یک سطح اولویت را تعیین کنید بنابراین می دانید چه چیزی مهم است.

برای انجام لیست برنامه ها برای مک

Todoist همچنین به شما امکان می دهد وظایفی را به دیگران به اشتراک بگذارید یا به آنها محول کنید تا بتوان از آن در محیط اداری استفاده کرد. Todoist نیز گزارش بهره وری را بر اساس وظایف انجام شده ایجاد می کند. این اپلیکیشن در تمامی پلتفرم ها موجود است.

تنها نقطه ضعف Todoist این است که گزینه اضافه کردن یادآورها، برچسب ها و فیلترها در پشت نسخه حرفه ای قفل شده است. علاوه بر این، استفاده از برنامه رایگان است.

طرفداران:

 • گزارش های بهره وری را بر اساس وظایف انجام شده ایجاد می کند.
 • در تمامی پلتفرم ها و دستگاه ها موجود است.
 • به شما امکان می دهد کارهای مشترک ایجاد کنید یا وظایفی را به دیگران اختصاص دهید.

معایب:

 • ویژگی‌های مفیدی مانند برچسب‌ها و یادآوری‌ها در نسخه رایگان موجود نیستند.

دانلود: تودویست

تیک تیک

TickTick نه تنها مدیریت وظایف، بلکه اضافه کردن آنها را نیز آسان می کند. تو می توانی کارهای تکراری از کارهایی که به طور منظم انجام می دهید ایجاد کنید بنابراین لازم نیست هر روز آنها را وارد کنید. یک دستور سریع سیری می تواند یک کار اضافه کند یا ایمیل ها را به وظایف تبدیل کند.

شما حتی می توانید وظایف مبتنی بر مکان را با TickTick و ایجاد کنید اضافه کردن یادداشت های صوتی، پیوندها، و تصاویر به وظایف شما. شما همچنین می توانید با دیگران همکاری کنید یا با TickTick وظایفی را به آنها اختصاص دهید. تنها مشکل این است که برخی از ویژگی‌ها مانند مدت زمان کار و آمار تاریخی در نسخه رایگان برنامه موجود نیستند.

طرفداران:

 • اضافه کردن و مدیریت وظایف را آسان می کند.
 • به شما امکان می دهد تصاویر، پیوندها، یادداشت های صوتی و فایل هایی را با وظایف اضافه کنید.
 • در چندین پلتفرم موجود است.

معایب:

 • برخی از ویژگی‌ها فقط در نسخه حرفه‌ای برنامه موجود هستند.

دانلود: تیک تیک

مایکروسافت برای انجام

اگر کار شما بیشتر حول آفیس 365 و سایر سرویس‌های مایکروسافت متمرکز است، Microsoft To-Do بهترین انتخاب برای شما به عنوان یک برنامه فهرست کار برای مک شما خواهد بود. برای شروع، ویژگی‌های فهرست کارهای مایکروسافت عبارتند از همگام سازی داده ها با Outlook و به شما اجازه می دهد مراحلی را به یک کار اضافه کنید، و به سهولت تکمیل آن کمک می کند.

برای انجام لیست برنامه ها برای مک

می توانید وظایف و هشدارهای تکرار شونده را برای فعالیت های منظم تنظیم کنید و دستور کار روزانه خود را بررسی کنید. Microsoft To-Do همچنین دارای یک ویژگی کارهای پیشنهادی که به شما در اولویت بندی وظایف کمک می کند برای روز. همچنین می توانید یادآورهای مبتنی بر مکان اضافه کنید و با دیگران همکاری کنید.

اگرچه هیچ عضویت ممتازی برای این برنامه وجود ندارد، اما فاقد برخی ویژگی‌های مشترک اضافی موجود در سایر برنامه‌های فهرست کار است.

طرفداران:

 • برای هماهنگ نگه داشتن گردش کار با Microsoft Outlook همگام سازی کنید.
 • ویژگی هایی مانند کارهای پیشنهادی به اولویت بندی کارها کمک می کند.
 • برای مدیریت بهتر مراحل و وظایف فرعی ایجاد کنید.

معایب:

 • ایجاد یادآورهای مبتنی بر مکان به کورتانا محدود می شود.
 • برخی از ویژگی‌های مشترک در برنامه وجود ندارد.

دانلود: مایکروسافت برای انجام

OmniFocus 3

این یک برنامه لیست کارهای انحصاری اپل است و به گونه ای طراحی شده است که در مک به خوبی کار کند. حتی انتخاب ویرایشگر را در اپ استور دریافت کرده است. OmniFocus است بر اساس روش انجام کارها (GTD) بهره وری علامت تجاری دیوید آلن.

برای انجام لیست برنامه ها برای مک

این برنامه دارای منحنی یادگیری است، اما هنگامی که آن را بر اساس نیازهای خود تنظیم کنید، می تواند بهترین برنامه لیست کارها باشد. این دارد بسیاری از ویژگی های مفید مانند خطوط کلی، بررسی ها، چشم انداز، افزایش وظایف تکرار شونده، و خیلی بیشتر.

OmniFocus توسط کاربران وفادار خود ستایش می شود، اما این برنامه بر روی مدیریت وظایف انفرادی متمرکز است. علاوه بر این، استفاده از آن کاملاً رایگان نیست زیرا پس از پایان دوره آزمایشی رایگان باید نسخه استاندارد را خریداری کنید.

طرفداران:

 • بر اساس روش بدنام بهره وری GTD.
 • انحصاری برای دستگاه های اپل.
 • با انواع ویژگی ها و خدمات پیشرفته ارائه می شود.

معایب:

 • با هیچ ویژگی همکاری همراه نیست.
 • پس از پایان دوره آزمایشی رایگان، کاربران باید نسخه استاندارد را خریداری کنند.

دانلود: OmniFocus 3

هر گونه

اگر به دنبال یک برنامه لیست کارها با همگام سازی بیدرنگ بین سایر دستگاه های خود و تقویم Google هستید، Any.do گزینه ای است که می توانید آن را انتخاب کنید. Any.do یکی دیگر از برنامه های انتخابی ویرایشگر است که دارای یک رابط تمیز و ساده که برداشتن و استفاده از آن را آسان می کند.

با یک تقویم داخلی، گزینه ای برای یادآوری های مکرر، برچسب های اولویت، و یادآوری های مبتنی بر مکان ارائه می شود. اگر چه برجسته آن است توانایی همکاری با دیگران برای به اشتراک گذاشتن وظایف، لیست ها، و پروژه های دیگر، که در آن کاربران می توانند تغییرات را ایجاد کرده و آنها را در زمان واقعی به روز کنند.

طرفداران:

 • همگام سازی با چندین دستگاه در سراسر سیستم عامل.
 • رابط تمیز و حداقل.
 • همراه با یک تقویم داخلی برای مدیریت بهتر وظایف.

معایب:

 • ویژگی‌هایی مانند وظایف تکرارشونده، یادآوری‌های مبتنی بر مکان، و برچسب‌های رنگی در پشت نسخه پریمیوم قفل شده‌اند.

دانلود: هر گونه

Evernote

Evernote یکی از محبوب ترین برنامه های یادداشت برداری و لیست کارهایی است که میلیون ها نفر از آن برای اهداف شخصی، تجاری و آموزشی استفاده می کنند. با توجه به محبوبیت آن، این برنامه است در تمام پلتفرم ها و دستگاه های اصلی موجود است از جمله دستگاه های مک

برای انجام لیست برنامه ها برای مک

در مورد بهره وری، مجموعه ای از ویژگی ها مانند افزودن مقالات و پیوندها به وظایف شما ارائه می شود. توانایی به اسکن اسناد، و کارت ویزیت با استفاده از دوربین، همگام سازی خودکار با دستگاه های متصل و گزینه ای برای اتصال با تقویم Google.

اما محدودیت‌های خود را نیز دارد، اگر می‌خواهید از نسخه رایگان استفاده کنید، زیرا فقط می‌توانید یادداشت‌هایی با اندازه‌های تا ۲۵ مگابایت ایجاد کنید، فقط ۲ دستگاه را متصل کنید و همگام‌سازی تقویم Google را از دست بدهید.

طرفداران:

 • تنوع ویژگی های بهره وری.
 • همگام سازی خودکار با دستگاه های متصل
 • اسناد و کارت ها را با استفاده از دوربین دستگاه خود اسکن کنید.

معایب:

 • نسخه رایگان حجم کار را به 25 مگابایت محدود می کند.
 • گزینه اضافه کردن سررسید و اتصال به تقویم Google فقط در نسخه Premium موجود است.

دانلود: Evernote

ساختار یافته

Structured یکی از بهترین طراحی‌شده‌ترین برنامه‌های لیست کارهای موجود برای Mac است که به شما کمک می‌کند تا سازماندهی شده و به‌روز در مورد تمام کارهای فعلی و آینده خود بمانید. برنامه دارای یک طراحی زیبا که برنامه ریزی و مدیریت لیست کارهای شما را آسان می کند.

برای انجام لیست برنامه ها برای مک

دارای یک تقویم داخلی برای وارد کردن وظایف، یادآوری ها و رویدادها از تقویم اپل شما. همچنین ساختار یافته است از همگام سازی iCloud پشتیبانی می کند و از اطلاعات شما در iCloud Drive پشتیبان می گیرد. شما همچنین مقدار مناسبی از گزینه های سفارشی سازی از جمله تغییر نماد وظایف و اضافه کردن وظایف فرعی را دریافت می کنید.

طرفداران:

 • امکان ایجاد وظایف تکرار شونده، و وظایف فرعی.
 • همگام سازی خودکار با iCloud و پشتیبان گیری از داده ها در iCloud Drive.
 • گزینه‌های سفارشی‌سازی به شما کمک می‌کند وظایف خود را به راحتی مدیریت و مدیریت کنید.

معایب:

 • بیشتر برای استفاده انفرادی طراحی شده است.
 • برخی از گزینه‌ها و ویژگی‌های سفارشی‌سازی فقط در نسخه Pro موجود هستند.

دانلود: ساختار یافته

یادآوری ها

به عنوان یک کاربر مک، اگر هنوز این کار را نکرده اید، باید برنامه یادآوری اپل را امتحان کنید. این برنامه در دستگاه شما تعبیه شده است که به این معنی است که استفاده از آن کاملاً رایگان است و با داده های iCloud و سایر دستگاه ها همگام می شود. جایی که چندین کاربر می توانند به یک لیست اضافه کنند، یادآوری ها را ویرایش کنید یا وظایف را در زمان واقعی تغییر دهید.

Apple Reminders در سال 2019 تغییرات اساسی در طراحی دریافت کرده است که این برنامه را مفیدتر کرده است. می توانید کارها را ایجاد کنید، یادآورها و لیست ها و وظایف یا هشدارهای تکرار شونده را اضافه کنید. علاوه بر آن، شما می توانید افزودن برچسب، و پرچم گذاری کنید و نماد لیست کارها را با ایموجی ها تغییر دهید.

این برنامه در مقایسه با سایر برنامه‌های بهره‌وری‌تر بسیار ساده است، اما تمام اصول اولیه یک برنامه فهرست کارها را پوشش می‌دهد.

طرفداران:

 • همراه با دستگاه های مک از قبل نصب شده است.
 • استفاده کاملا رایگان
 • داده ها را با iCloud و سایر دستگاه های اپل مانند iPad و iPhone همگام می کند.

معایب:

 • فاقد برخی ویژگی های پیشرفته

Google Tasks

افرادی که کارشان به Gmail، Google Drive و سایر سرویس‌های Google وابسته است، می‌توانند Google Task را امتحان کنند. این به عنوان یک برنامه مستقل در دسترس نیست اما را می توان به عنوان یک افزونه در مرورگر Google Chrome بارگیری کرد.

برای انجام لیست برنامه ها برای مک

Google Task بیشتر بر بهره‌وری متمرکز است، زیرا به شما امکان می‌دهد پروژه‌ها را با تیم‌ها به اشتراک بگذارید و در آن همکاری کنید، ایمیل‌ها را به عنوان وظایف تبدیل کنید، وظایف را سازمان‌دهی کنید و فهرست‌هایی را بر اساس تاریخ مقرر و اولویت‌ها انجام دهید. ادغام آن با حساب Google شما به این معنی است که شما می توانید از Google Drive به فایل های خود دسترسی داشته باشید و وظایف را با Google Calendar همگام کنید.

مانند Apple Reminders، در برخی از بخش‌ها در مورد ویژگی‌ها نیز کمبود دارد، و حتی پس از آن، برخی از ویژگی‌ها مانند برچسب‌های وظایف، سفارشی‌سازی پس‌زمینه و اشتراک‌گذاری کل بردها با تیم‌ها در پشت نسخه پریمیوم قفل شده‌اند.

طرفداران:

 • همگام سازی در تمام دستگاه های Google.
 • ایمیل ها را به وظایف و لیست کارهایی که باید انجام دهید تبدیل کنید.
 • لیست وظایف و تابلوها را با تیم ها به اشتراک بگذارید.

معایب:

 • برخی از ویژگی های مشترک در نسخه رایگان وجود ندارد.
 • عدم مدیریت کار پیشرفته و ویژگی های ایجاد لیست.

دانلود: Google Task

سوالات متداول

س: آیا Google Keep همان Google Task است؟

آ: خیر. Google Keep برای یادداشت برداری شخصی و انفرادی و عملکردهای فهرست کارها طراحی شده است و استفاده از آن کاملاً رایگان است. از سوی دیگر، Google Tasks بر مدیریت و به اشتراک گذاری وظایف حرفه ای و مبتنی بر تیم متمرکز است.

س: آیا می توانم از برنامه Microsoft To-Do در مک استفاده کنم؟

آ: آره. Microsoft To-Do به عنوان یک برنامه مستقل در Mac App Store موجود است که می توانید آن را به صورت رایگان در Mac خود دانلود کرده و شروع به استفاده از آن کنید. علاوه بر این، برای مدیریت آسان‌تر وظایف، می‌توانید آن را روی دیگر دستگاه‌های اپل خود نیز نصب کنید.

س: آیا macOS یک برنامه فهرست کارها داخلی دارد؟

آ: آره. در دستگاه مک خود، می‌توانید برنامه یادآوری‌ها را بیابید که باید بیشتر نیازهای شما را به عنوان یک برنامه فهرست کارها برآورده کند. برنامه Reminders رایگان است و به شما امکان می دهد داده های خود را با iCloud همگام سازی کنید.

بسته بندی

این ما را به پایان این لیست می رساند. اینها 9 برنامه برتر لیست کارها برای مک بودند که می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید. همه برنامه‌های فهرست‌شده از بهترین‌ها برای کاربران مک هستند و به شما کمک می‌کنند سازماندهی کنید و حتی چیزهای کوچکی را که برایتان مهم است مدیریت کنید. اگر پیشنهاد یا سوالی دارید با ما در میان بگذارید و در ارتباط با ابزارک‌هایی برای استفاده از این قبیل مقالات، بررسی‌ها و دستورالعمل‌های بیشتر باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست