4 روش برای جلوگیری از روشن شدن خودکار WiFi در اندروید

Amit Rahi

آیا می خواهید از روشن شدن خودکار وای فای خود در گوشی اندروید خود جلوگیری کنید؟ نسخه‌های اخیر اندرویدی‌ها قابلیتی را انتخاب کرده‌اند که گوگل به‌طور مخفیانه تحت تنظیمات Wifi قرار داده است. آیا تا به حال متوجه شده اید که وای فای تلفن هوشمند اندرویدی شما پس از خاموش کردن آن پس از مدتی به طور خودکار روشن می شود؟ در این مطالعه به شما کمک می کنیم تا WiFi را متوقف کنید تا به طور خودکار در اندروید روشن شود.

روش هایی برای توقف روشن شدن خودکار وای فای در اندروید

اگر می‌خواهید وای‌فای در اندروید شما به‌طور خودکار روشن شود، در اینجا چند روش ساده برای امتحان داریم. توجه داشته باشید که مراحل ممکن است در گوشی های هوشمند مختلف کمی متفاوت باشد. اگر هیچ تنظیمی را در مکان توصیف شده پیدا نکردید، سعی کنید آن را با استفاده از نوار جستجو در داخل برنامه تنظیمات جستجو کنید.

ویژگی Turn on Wi-Fi Automatically را از تنظیمات غیرفعال کنید

این یکی از ویژگی های گوگل است که به طور خودکار وای فای را روشن می کند حتی اگر به صورت دستی آن را خاموش کنید. این ویژگی قرار بود مفید باشد اما، وضعیت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در اینجا راهنمای گام به گامی است که می توانید برای خاموش کردن این ویژگی دنبال کنید تا دوباره WiFi شما به طور خودکار روشن نشود.

1. رفتن به تنظیمات در گوشی شما

2. حالا برو به گزینه شبکه و اینترنت و سپس را انتخاب کنید اینترنت گزینه.

3. بعد، روی ضربه بزنید ترجیحات شبکه گزینه از پایین صفحه

4. در اینجا، آن را خاموش کنید Wi-Fi را به صورت خودکار روشن کنید در بالای صفحه

وای فای را متوقف کنید تا به طور خودکار روشن شود

زمانی که در آن صفحه هستید، ممکن است Notify for Public Networks را نیز خاموش کنید. اتصال به یک شبکه باز ناشناخته خطری برای حریم خصوصی شما ایجاد می کند، بنابراین مطمئن شوید که به شبکه های باز ناشناخته متصل نمی شوید.

غیرفعال کردن ویژگی خاموش کردن خودکار Wi-Fi در One UI

اگر صاحب یک گوشی هوشمند سامسونگ هستید، روش فوق برای شما کار نخواهد کرد، زیرا منوی تنظیمات در One UI متفاوت است. برای غیرفعال کردن قابلیت خاموش کردن خودکار وای فای در گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی، این مراحل را دنبال کنید.

1. باز کن تنظیمات منو و رفتن به اتصالات.

وای فای را متوقف کنید تا به طور خودکار روشن شود

2. در اینجا، روی گزینه وای فای در صفحه بعد

3. اکنون، روی ضربه بزنید منوی سه نقطه از گوشه بالا سمت راست و انتخاب کنید باهوش وای فای.

4. در اینجا، غیرفعال کنید «روشن/خاموش خودکار Wi-Fi» ویژگی با استفاده از ضامن ارائه شده.

این ویژگی در گوشی های هوشمند سامسونگ، وای فای را با توجه به موقعیت مکانی کنترل می کند. بنابراین، هنگامی که این ویژگی خاموش شود، تلفن شما دوباره به طور خودکار Wi-Fi را روشن یا خاموش نمی کند.

ویژگی اتصال تطبیقی ​​را از تنظیمات غیرفعال کنید

قابلیت اتصال تطبیقی ​​قابلیتی است که با مدیریت خودکار اتصالات شبکه، عمر باتری گوشی هوشمند را افزایش می دهد. این ویژگی ممکن است Wi-Fi دستگاه شما را به طور خودکار روشن کند، مراحل خاموش کردن آن را از تنظیمات گوشی دنبال کنید.

1. باز کن تنظیمات و برو به شبکه و اینترنت.

وای فای را متوقف کنید تا به طور خودکار روشن شود

2. برای رفتن به سمت پایین به پایین بروید قابلیت اتصال تطبیقی گزینه.

3. در اینجا، روی قابلیت اتصال تطبیقی گزینه ای به خاموشش کن.

وای فای را متوقف کنید تا به طور خودکار روشن شود

پس از خاموش شدن این ویژگی، بدون توجه به وضعیت اتصال تلفن شما، وای فای به طور خودکار روشن یا خاموش نمی شود. اگر این روش برای شما کار نکرد، می توانید روش های دیگر زیر را امتحان کنید.

مجوزهای Wi-Fi را از برنامه های شخص ثالث لغو کنید

ممکن است برخی از برنامه‌ها برای درست کار کردن همچنان به دسترسی به Wi-Fi Control نیاز داشته باشند، این ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. برای لغو مجوز Wi-Fi Control از برنامه های شخص ثالث، این مراحل را دنبال کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. باز کن تنظیمات بر روی تلفن خود، و به برنامه ها.

وای فای را متوقف کنید تا به طور خودکار روشن شود

2. در اینجا، روی منوی سه نقطه نماد را در گوشه بالا سمت راست و انتخاب کنید دسترسی ویژه.

وای فای را متوقف کنید تا به طور خودکار روشن شود

3. اکنون، برای پیدا کردن محل مورد نظر حرکت کنید کنترل وای فای اجازه دهید و آن را باز کنید.

4. لیستی از برنامه هایی را مشاهده خواهید کرد که دارای این ویژگی هستند “کنترل وای فای” اجازه.

وای فای را متوقف کنید تا به طور خودکار روشن شود

اکنون، به سادگی دسترسی Wi-Fi Control را برای برنامه ها با استفاده از کلید ارائه شده رد کنید. اگر برنامه های زیادی روی گوشی خود نصب کرده اید که به مجوزهای مختلف در گوشی هوشمند شما دسترسی دارند، ممکن است این ترفند برای شما مفید باشد.

سوالات متداول

س: چرا وای فای گوشی هوشمند من به طور خودکار روشن می شود؟

آ: Wi-Fi تلفن هوشمند شما ممکن است به دلیل ویژگی Wi-Fi Wakeup Google روشن شود. هر زمان که یک شبکه ذخیره شده شناسایی شود و سعی شود دوباره به آن متصل شود، Wi-Fi را روشن می کند. می توانید این روش های ارائه شده را برای غیرفعال کردن این ویژگی در گوشی هوشمند خود امتحان کنید.

س: ویژگی «روشن کردن وای فای خودکار» در گوشی های هوشمند اندرویدی چیست؟

آ: این ویژگی وای فای گوشی هوشمند شما را با توجه به موقعیت مکانی به صورت خودکار روشن و خاموش می کند. این نه تنها باعث صرفه جویی در باتری گوشی هوشمند شما می شود، بلکه داده های تلفن همراه شما را نیز ذخیره می کند.

بسته بندی

به این ترتیب می توانید WIFI را متوقف کنید تا به طور خودکار در تلفن هوشمند اندرویدی شما روشن شود. این ویژگی فقط در نسخه اخیر اندروید موجود است و ممکن است در نسخه های قبلی موجود نباشد. سایر نکات مفید لینک شده در زیر را بررسی کنید و برای مطالعه بیشتر از این قبیل با GadgetsToUse همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست