5 روش برای رفع نویز پس‌زمینه در فیلم‌های Reel

Gaurav Sharma

با موج مداوم ویدیوها و حلقه‌های کوتاه، بسیاری از سازندگان جدید ظاهر شده‌اند که محتوای چشم‌نوازی تولید می‌کنند. اما دستور العمل عالی برای موفقیت یک خالق فقط بصری نیست، صدا نیز به همان اندازه مهم است. به عنوان یک ویدیو، صدای ضعیف یا نویز پس‌زمینه باعث می‌شود بیننده از ویدیو رد شود. بنابراین در این مطلب بخوانید ما به شما کمک می کنیم تا با روش های سریع و آسان برای حذف نویز پس زمینه در قرقره ها آشنا شوید. در همین حال، شما همچنین می توانید یاد بگیرید که سرعت صدا را بدون تغییر زیر و بم تغییر دهید.

روش های حذف نویز پس زمینه در فیلم های کوتاه

برای صدای پس‌زمینه بدون نویز، نیازی به داشتن یک میکروفون گران‌قیمت بالا ندارید، به‌خصوص زمانی که یک خالق نوظهور هستید و درآمد کافی کسب نمی‌کنید. همانطور که ما به پنج راه آسان اشاره کردیم که می‌توانید نویز غیرضروری پس‌زمینه را در حلقه‌های خود، مستقیماً از تلفن یا مرورگر وب حذف کنید و هر گوشه‌ای از ویدیوی خود را کامل کنید. پس بدون خداحافظی بیایید شروع کنیم.

صدای اصلی را بی صدا کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رفع هرگونه نویز پس‌زمینه ناخواسته، اگر صدای گفتار اصلی در آن نباشد، قطع کردن صدای اصلی است. با این کار تمام صدا از کلیپ در حین آپلود حذف می‌شود و می‌توانید با حاشیه‌نویسی‌های متنی و آهنگ‌های موسیقی پخش کنید یا حتی برای جذاب‌تر کردن ویدیوتان، صداهای صوتی اضافه کنید. امروزه، همه پلتفرم‌های ویدیوی کوتاه به شما امکان می‌دهند صدا را بی‌صدا کنید.

صدای اصلی را در حلقه های اینستاگرام قطع کنید

برای قطع یا حذف صدای اصلی از ویدیوی حلقه‌های اینستاگرام خود، این مراحل آسان را در تلفن خود دنبال کنید.

1. در حالی که در صفحه بارگذاری حلقه هستید، روی آن ضربه بزنید نماد موسیقی در بالا

2. در صفحه بعدی، بر روی ضربه بزنید کنترل ها را علامت بزنید و صدا را تا انتها به صفر کاهش دهید.

حذف نویز پس زمینه در قرقره ها

3. اکنون، روی انجام شد ضربه بزنید. در مرحله بعد، می‌توانید افکت‌ها، صداگذاری در حلقه و غیره را برای تقویت آن اضافه کنید.

صدای اصلی را در حلقه های فیس بوک بی صدا کنید

می توانید با دنبال کردن این مراحل، حلقه اینستاگرام خود را به صورت متقاطع در فیس بوک ارسال کنید یا هنگام آپلود یک ویدیوی حلقه فیس بوک جدید، صدا را بی صدا کنید.

1. در حالی که در صفحه بارگذاری حلقه هستید، روی آن ضربه بزنید نماد صوتی در سمت راست

حذف نویز پس زمینه در قرقره ها

2. در اینجا، شما می توانید هر دو اسلاید سطح صدا را به صفر برساند یا روی آن ضربه بزنید دکمه قطع صدا در کنار آن

3. اکنون، روی انجام شد ضربه بزنید. در مرحله بعد، می‌توانید افکت‌ها، صداگذاری در حلقه و غیره را برای تقویت آن اضافه کنید.

حذف نویز پس زمینه از ویدیو (اندروید)

اگر نمی‌خواهید صدای اصلی ویدیوی کوتاه خود را بی‌صدا کنید، از روش‌های ذکر شده در زیر برای رفع یا کاهش نویز پس‌زمینه ویدیوهای خود استفاده می‌کنید.

از کاهش دهنده نویز صوتی تصویری استفاده کنید

اولین برنامه ای که می توانید برای کاهش نویز پس زمینه ویدیوهای خود با استفاده از برنامه Audio Video Noise Reducer استفاده کنید. از الگوریتم‌هایی برای حذف یا حذف نویز پس‌زمینه صدا یا ویدیو استفاده می‌کند. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است:

1. برنامه Audio Video Noise Reducer را از فروشگاه Google Play نصب کنید.

2. برنامه را اجرا کنید و مجوزهای مورد نیاز را مجاز کنید به آن

3. روی ضربه بزنید دکمه پذیرش در پاپ آپ سلب مسئولیت، و سپس روی ضربه بزنید دکمه برگشت در بالا سمت چپ به از امضا بگذرn صفحه نمایش

4. از صفحه اصلی برنامه، روی آن ضربه بزنید دکمه واردات فایل و فایل صوتی یا تصویری خود را انتخاب کنید.

5. پس از انجام پردازش، می توانید روی آن ضربه بزنید دکمه Play Noiseless تا متوجه تغییرات شود

حذف نویز پس زمینه

6. اکنون، روی ضربه بزنید ذخیره به عنوان را فشار دهید تا فایل به روز شده را در حافظه گوشی خود ذخیره کنید.

توجه داشته باشید: برای دریافت اعتبار صادراتی 5 دقیقه ای باید تبلیغات را تماشا کنید یا یک طرح اشتراک برای برنامه خریداری کنید.

از کاهش نویز در برنامه صوتی و تصویری استفاده کنید

یکی دیگر از برنامه‌هایی که می‌توانید برای پاک کردن یا حذف نویز پس‌زمینه از ویدیوها یا صدای خود استفاده کنید، Reduce Noise in Audio – Video است. این برنامه دارای رابط کاربری مینیمالیستی و تمیز است و حتی از کاهش نویز دسته ای نیز پشتیبانی می کند. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است:

1. اپلیکیشن Reduce Noise in Audio – Video را از فروشگاه Google Play نصب کنید.

2. راه اندازی کنید برنامه، روی آن ضربه بزنید کاشی کاهش نویز ویدیویی، و مجوزهای مورد نیاز را مجاز کنید.

3. انتخاب کنید ویدیوی تو فایلو روی آن ضربه بزنید دکمه کاهش نویز.

4. پس از اتمام پردازش، روی آن ضربه بزنید دکمه بعدی.

5. اکنون، می توانید روی آن ضربه بزنید اصلی و دکمه های بی صدا تا متوجه تفاوت ویدیو به طور خودکار در گالری گوشی شما ذخیره می شود.

حذف نویز پس زمینه (آیفون)

در مورد آیفون یا iOS، می‌توانید از برنامه‌های زیر موجود در اپ استور برای کاهش یا پاک کردن نویز پس‌زمینه ویدیوهای خود استفاده کنید.

ByeNoise – DeNoise Video Audio

پس از آزمایش یکسری برنامه، برنامه ByeNoise را به دلیل رابط کاربری تمیز و عملکرد آسان آن بسیار دوست داشتم. با این حال، نسخه رایگان را می توان فقط برای ویدیوهای کمتر از 30 ثانیه استفاده کرد. در اینجا نحوه استفاده از برنامه آمده است.

1. برنامه ByeNoise را از اپ استور نصب کنید.

2. راه اندازی کنید برنامه و روی آن ضربه بزنید دکمه باز کردن فایل برای وارد کردن کلیپ ویدیویی خود

3. وقتی کلیپ وارد شد، تنظیم کنید را سطح نویز، با کشیدن نوار می توانید تا 300% بروید.

4. شما همچنین می توانید بر روی ضربه بزنید دکمه افزایش صدا برای حفظ صدای خود

5. در نهایت بر روی ضربه بزنید دکمه اعمال برای شروع پردازش

6. پس از انجام پردازش، روی آن ضربه بزنید دکمه اشتراک/ذخیره آن را به آیفون خود صادر کنید، یا می توانید برای تنظیم سطح denoise به عقب برگردید.

همچنین می‌توانید راهنمای اختصاصی ما برای حذف نویز پس‌زمینه برای ضبط صدا در آیفون را بررسی کنید.

استفاده از ابزار کاهش نویز Kapwing (آنلاین)

اگر می‌خواهید یک راه‌حل آنلاین برای پاک کردن یا حذف نویز پس‌زمینه در ویدیوهای خود داشته باشید، می‌توانید از ابزار Remove Background Noise از Kapwing کمک بگیرید. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است:

1. به وب سایت Remove Background Noise مراجعه کرده و روی آن کلیک کنید آپلود ویدیو یا صدا. (اگر کاربر جدیدی هستید ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید)

2. یک پروژه جدید ایجاد کنید و ویدیوی خود را آپلود کنید، یا می توانید ویدیوی خود را بکشید و گروه بندی کنید، URL را جایگذاری کنید، یا آن را از فضای ذخیره سازی Google خود وارد کنید.

3. پس از آپلود ویدیو، روی آن کلیک کنید دکمه پاک کردن صدا، زیر دسته ابزارهای هوش مصنوعی در قسمت سمت راست

حذف نویز پس زمینه

توجه داشته باشید: از طریق نسخه حرفه ای می توان به صدای پاک دسترسی داشت، اگرچه هنوز هم می توانید نتیجه را در نسخه رایگان پیش نمایش کنید. اگر آن را دوست دارید، پس می توانید به سراغ نسخه حرفه ای بروید.

حذف نویز پس زمینه

4. وقتی از کاهش نویز راضی بودید، روی آن کلیک کنید دکمه صادرات پروژه برای ذخیره ویدیو

برای نتایج دقیق‌تر می‌توانید به صورت دستی نویز را در نرم‌افزارهای حرفه‌ای ویرایش ویدیو مانند Adobe Premiere Pro، Final Cut Pro و غیره کاهش دهید.

فیلمبرداری بدون نویز پس زمینه

همیشه بهتر است از هر گونه نویز غیرضروری پس زمینه در حین فیلمبرداری خودداری کنید یا آن را کاهش دهید تا از اصلاحات پس از تولید جلوگیری کنید. همانطور که معمولاً مردم با تلفن خود عکاسی می کنند، ما یک راهنمای اختصاصی برای برنامه های دوربین ایجاد کرده ایم که نویز پس زمینه را هنگام عکسبرداری فشرده می کند.

بسته بندی

می توانید از هر یک از پنج روش ذکر شده در بالا برای حذف نویز پس زمینه از ویدیوهای حلقه خود استفاده کنید. به این ترتیب مخاطبان شما می توانند به جای شنیدن صداهای ناخواسته، روی محتوای شما تمرکز کنند. و قرقره های شما شانس بیشتری برای دریافت مدت زمان تماشای طولانی تر و راه اندازی الگوریتم خواهند داشت. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد، اگر مطمئن بودید آن را با کسی که می خواهد بداند به اشتراک بگذارید. سایر نکات مفید لینک شده در زیر را بررسی کنید و برای اطلاعات بیشتر از این قبیل نکات فنی و نظرات با GadgetsToUse همراه باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست