نحوه قرار دادن Google Docs در یک پوشه مشترک Google Drive

Paras Rastogi

وقتی صحبت از کار مشترک روی اسناد و فایل‌ها می‌شود، Google Drive یک مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود ارائه می‌کند. خواه یک تکلیف، ارسال یا سند باشد. می توانید به راحتی یک فایل Google Docs را از طریق ویژگی پوشه اشتراکی با هم تیمی های خود به اشتراک بگذارید. در این مقاله همه چیزهایی که باید دنبال کنید تا فایل Google Docs خود را در یک پوشه مشترک Google Drive قرار دهید، مورد بحث قرار خواهد داد. علاوه بر این، می‌توانید یاد بگیرید که سرعت پایین آپلود/دانلود را در Google Drive رفع کنید.

پوشه های اشتراک گذاری شده در گوگل درایو چیست؟

در Google Drive، پوشه‌های اشتراک‌گذاری شده مانند پوشه‌های معمولی هستند، با این تفاوت چند کاربر می تواند به آنها دسترسی داشته باشد. در نتیجه، می‌توانید از آن برای همکاری بر روی فایل‌های مختلف با هم‌تیمی‌های خود به صورت بلادرنگ و بدون نگرانی در مورد ارسال فایل‌ها به صورت جداگانه استفاده کنید. برای درک بهتر، می توانید آن را به عنوان یک اتاق مشترک در نظر بگیرید که در آن چندین نفر می توانند به طور همزمان اطلاعات را به اشتراک بگذارند و تبادل کنند. پوشه های به اشتراک گذاشته شده در Google Drive با یک نشان داده می شوند نماد منحصر به فرد که آنها را از پوشه های دیگر متمایز می کند.

علاوه بر این، شما می توانید کلیک راست در یک پوشه مشترک برای مشاهده همه اعضایی که به آن دسترسی دارند.

توجه داشته باشید: به‌طور پیش‌فرض، می‌توانید همه پوشه‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده را در زیر پیدا کنید My Drive برگه، در حالی که پوشه هایی که دیگران با شما به اشتراک گذاشته اند را می توان در زیر ” مشاهده کردبه اشتراک گذاشته شده با منبرگه

چگونه یک پوشه اشتراکی Google Drive جدید ایجاد کنیم

می‌توانید یک پوشه اشتراک‌گذاری شده جدید در Google Drive ایجاد کنید، هم از پورتال وب و هم از برنامه تلفن همراه. بیایید نگاهی به هر دو روش بیندازیم.

در وب

برای ایجاد یک پوشه مشترک جدید در Google Drive خود از طریق وب، باید این مراحل آسان را دنبال کنید:

1. به حساب Google Drive خود بروید و روی آن کلیک کنید + جدید دکمه در نوار کناری سمت چپ

2. بعد، روی پوشه جدید گزینه ای برای افزودن یک پوشه جدید به فضای Drive خود.

3. یک نام جدید برای این پوشه وارد کنید. در اینجا، ما آن را به عنوان “پوشه مشترک جدید” نام گذاری می کنیم.

4. پس از ایجاد، کلیک راست روی آن و فشار دهید اشتراک گذاری گزینه.

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

5. اعضای مورد نظر خود را که می خواهید محتویات پوشه را با آنها به اشتراک بگذارید اضافه کنید. به عنوان مثال، می توانید هم تیمی های خود را اضافه کنید آدرس ایمیل یا یک آدرس جیمیل خارجی برای اشتراک گذاری با فردی خارج از سازمانتان.

6. با کلیک کردن روی، امتیازات دسترسی اعضا را تنظیم کنید دکمه ویرایشگر در کنار ستون اعضا می‌توانید حق اختیار شرکت‌کننده انتخاب‌شده را تنظیم کنید و آن را روی آن تنظیم کنید بیننده، یا ویرایشگر. پس از اتمام، دکمه را فشار دهید ارسال دکمه دعوت اعضا به پوشه مشترک.

7. از طرف دیگر، می‌توانید با تغییر تنظیمات دسترسی عمومی به پوشه به اشتراک‌گذاشته‌شده، آن را به صورت عمومی در دسترس قرار دهید.هر کسی که پیوند را داشته باشد‘.

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

8. در نهایت بر روی انجام شده را فشار دهید تا ایجاد پوشه مشترک خود را نهایی کنید.

روی تلفن

برای ایجاد یک پوشه مشترک جدید در Google Drive خود از طریق برنامه تلفن همراه، باید این مراحل آسان را دنبال کنید:

1. برنامه Google Drive را باز کنید، آن را گسترش دهید فایل ها زبانه در پایین و سپس ضربه بزنید دکمه + در گوشه سمت راست پایین برای ایجاد یک پوشه جدید.

2. سپس یک نام برای پوشه ایجاد شده وارد کنید و روی آن ضربه بزنید سه نقطه نماد کنار آن برای دسترسی به تنظیمات آن.

3. در نهایت دکمه را فشار دهید اشتراک گذاری را فشار دهید و شرکت کنندگان مورد نظر خود را برای اشتراک گذاری پوشه اضافه کنید.

4. با ارسال مشارکت، اقدام را تایید کنید دعوت به اعضای اضافه شده

خودشه! شما با موفقیت یک پوشه مشترک در حساب Google Drive خود ایجاد کردید.

مراحل اضافه کردن پوشه اشتراکی موجود به Google Drive

علاوه بر پوشه‌های مشترک ایجاد شده توسط شما، پوشه‌هایی که توسط سایر سازندگان با شما به اشتراک گذاشته می‌شوند، در زیر برگه «Shared with Me» ظاهر می‌شوند. برای افزودن آنها به فضای Google Drive خود برای دسترسی سریع، می توانید یک میانبر برای آن ایجاد کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

در وب

برای افزودن یک پوشه مشترک به Google Drive در رایانه شخصی خود، این مراحل آسان را دنبال کنید:

1. گسترش “به اشتراک گذاشته شده با من‘ در نوار کناری سمت چپ برای مشاهده پوشه هایی که با شما به اشتراک گذاشته شده اند.

2. کلیک راست در پوشه به اشتراک گذاشته شده و دکمه ‘ را فشار دهیدافزودن میانبر به Drive‘ گزینه.

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

3. مکان مورد نظر خود را در فضای Google Drive انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید اضافه کردن شات کات دکمه.

4. خودشه! یک میانبر به پوشه اشتراکی شما به پوشه اضافه خواهد شد بخش My Drive برای دسترسی آسان شما می توانید این پوشه های میانبر را با آنها تشخیص دهید نماد میانبر منحصر به فرد.

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

در گوشی های هوشمند

مشابه برنامه وب، می توانید یک پوشه به اشتراک گذاشته شده را از طریق برنامه تلفن همراه به Google Drive اضافه کنید، به شرح زیر:

1. باز کردن فایل ها و پوشه های به اشتراک گذاشته شده با “به اشتراک گذاشته شده است‘ را بزنید و روی آن ضربه بزنید سه نقطه نماد کنار پوشه مشترک

2. بعد، را فشار دهید افزودن میانبر به Drive گزینه ای برای اضافه کردن پوشه به اشتراک گذاشته شده به فایل های اصلی خود برای دسترسی سریع.

3. مورد نظر خود را انتخاب کنید فهرست راهنمای گوگل درایو برای ایجاد یک میانبر جدید به پوشه مشترک و فشار دهید دکمه افزودن در پایین برای ایجاد آن.

4. خودشه! شما با موفقیت یک میانبر به یک پوشه مشترک در Google Drive خود ایجاد کردید. می توان آن را با نماد پوشه میانبر منحصر به فرد خود شناسایی کرد.

یک فایل Google Doc جدید در پوشه مشترک Google Drive ایجاد کنید

اکنون که یاد گرفتید یک پوشه به اشتراک گذاشته شده موجود را به Google Drive خود ایجاد یا اضافه کنید، بیایید به مراحل مورد نیاز برای ایجاد یک فایل Google Doc جدید در داخل آن نگاه کنیم. در اینجا به این صورت است:

1. به پوشه مشترک در حساب Google Drive خود دسترسی پیدا کنید و روی آن کلیک کنید + جدید دکمه در نوار کناری سمت چپ

2. بعد، را انتخاب کنید پرونده های گوگل گزینه و کلیک کنید سند خالی را فشار دهید تا یک فایل Docs جدید ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از میان یک الگوی Google Docs موجود انتخاب کنید تا پیش‌نویسی خود را آسان‌تر کنید.

3. کلیک کنید بر روی ‘ایجاد کنید و به اشتراک بگذاریددکمه ‘ برای ایجاد یک سند جدید در داخل پوشه Shared.

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

4. در نهایت، محتوای سند مشترک خود را پیش نویس کنید. اعضا می توانند سند ایجاد شده را بسته به مجوزهای دسترسی مشاهده یا ویرایش کنند.

مراحل قرار دادن یک فایل Google Doc موجود در پوشه مشترک

به جای ایجاد یک سند جدید، می توانید فایل های Google Docs موجود خود را در پوشه Shared به اشتراک بگذارید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. کلیک راست بر روی فایل Google Doc مورد نظر خود و فشار دهید حرکت به گزینه.

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

2. حرکت به پوشه به اشتراک گذاشته شده داخل فهرست گوگل درایو و فشار دهید دکمه حرکت برای جابجایی آن

خودشه! شما با موفقیت Google Doc موجود را در یک پوشه Shared قرار داده اید تا آن را با هم تیمی ها و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

هر فایلی را به پوشه مشترک Drive خود منتقل کنید

علاوه بر اسناد، می‌توانید با استفاده از پوشه مشترک، فایل‌های مختلفی را با تیم یا دوستان خود به اشتراک بگذارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به پوشه مشترک منتقل کنید. در اینجا به این صورت است:

1. کلیک راست روی فایل آپلود شده خود و فشار دهید حرکت به گزینه.

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

2. پوشه اشتراک‌گذاری شده را در فهرست راهنمای Google Drive خود پیدا کرده و انتخاب کنید و دکمه را فشار دهید حرکت دکمه برای جابجایی آن

Google Docs در پوشه مشترک Google Drive

3. پس از جابجایی، همه اعضای پوشه می توانند به فایل مشترک دسترسی داشته باشند.

نکته پاداش: فایل‌های ZIP را با استفاده از Google Drive استخراج و دانلود کنید

روزهایی که مجبور بودید نرم افزارهای فشرده سازی پیچیده را برای استخراج فایل های ZIP دانلود شده در رایانه شخصی خود دانلود کنید، گذشته است. اکنون می‌توانید فایل‌های ZIP را با استفاده از Google Drive استخراج کرده و به راحتی دانلود کنید. راهنمای دقیق ما را دنبال کنید تا به همین هدف برسید.

این یک Wrap است: Google Docs را در پوشه مشترک Drive پیدا کنید

بنابراین همه چیز درباره اشتراک‌گذاری فایل Google Docs با پوشه مشترک Google Drive است. اگر این راهنما را مفید می دانید، آن را با همکاران خود به اشتراک بگذارید تا به آنها کمک کنید تا در اسناد با تیم خود همکاری کنند. در GadgetsToUse مشترک شوید و پیوندهای زیر را برای توضیحات مفیدتر بررسی کنید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست