9 بهترین نکته امنیتی Paytm برای استفاده در سال 2023

Paras Rastogi

علاوه بر PhonePe و Google pay، Paytm یک انتخاب کاربر قابل اعتماد برای ارسال پول و انجام معاملات دیجیتالی است. اگر ترجیح می دهید از آن استفاده کنید، ما چندین نکته امنیتی را برای محافظت از حساب Paytm شما در برابر کلاهبرداری و سرقت آنلاین انتخاب کرده ایم. برای یادگیری بهترین نکات امنیتی برای Paytm که باید در سال 2023 در حساب خود فعال کنید، این توضیح را تا انتها دنبال کنید.

بهترین نکات امنیتی برای Paytm (2023)

وقتی صحبت از برنامه های پرداخت دیجیتال به میان می آید، امنیت اولویت شماره یک است. گفتنی است، می‌توانید با رعایت این نکات امنیتی از حساب Paytm خود در برابر تهدیدات و کلاهبرداری‌های آنلاین مختلف محافظت کنید. بنابراین، بدون خداحافظی بیشتر، بیایید شروع کنیم.

شناسه UPI Paytm خود را مدیریت یا تغییر دهید

برخلاف Google Pay، Paytm UPI ID به‌طور پیش‌فرض حاوی شماره تلفن کاربر است که اگر کاربر نخواهد شماره‌اش را با تاجر/دریافت‌کننده پرداخت فاش کند، اشتراک‌گذاری آن ناراحت‌کننده می‌شود. خوشبختانه، می توانید با دسترسی به تنظیمات برنامه، شناسه UPI موجود خود را تغییر یا ویرایش کنید. در اینجا به این صورت است:

1. برنامه Paytm (اندروید، iOS) را باز کنید و روی آن ضربه بزنید نماد نمایه در گوشه بالا سمت چپ برای بازدید تنظیمات UPI و پرداخت.

2. در مرحله بعد، به پایین بروید تا مکان مورد نظر را پیدا کنید شناسه های UPI را مدیریت کنید گزینه را فشار دهید و ویرایش کنید برای ایجاد تغییرات در شناسه UPI Paytm خود را فشار دهید.

3. در نهایت، شناسه UPI دلخواه خود را انتخاب کنید، روی آن ضربه بزنید ادامه دهید را فشار دهید تا آن را فعال کنید و از آن به عنوان شناسه UPI Paytm جدید خود استفاده کنید.

امنیت Paytm

یک شناسه UPI خصوصی ایجاد کنید

برای محافظت بیشتر از اطلاعات شخصی خود و پنهان کردن شناسه Paytm UPI خود، می توانید از ویژگی Private UPI ID کمک بگیرید. این به شما امکان می دهد یک عدد 8-9 رقمی داشته باشید و شناسه UPI خود را ایجاد کنید. راهنمای ما برای ایجاد یک شماره UPI خصوصی در Paytm را بررسی کنید.

شناسایی بیومتریک را برای بانک Paytm فعال کنید

برای تامین امنیت بیشتر کاربران، Paytm یک ویژگی شناسایی بیومتریک ارائه می‌کند که شناسایی اثر انگشت را برای تأیید هر پرداخت انجام شده از طریق بانک Paytm الزامی می‌کند. این مراحل آسان را دنبال کنید تا این امنیت اضافی را به حساب خود اضافه کنید.

1. بازدید کنید تنظیمات UPI و Paytm در برنامه Paytm و برای دسترسی به آن به پایین بروید شناسه اثر انگشت گزینه.

2. بعد، ضامن را فعال کنید برای استفاده اثر انگشت به عنوان شناسه بیومتریک برای تأیید پرداخت ها از بانک Paytm.

امنیت Paytm

دسترسی برنامه شخص ثالث را از کیف پول Paytm حذف کنید

اگر از کیف پول Paytm خود برای پرداخت هزینه اشتراک و سایر خدمات آنلاین خود استفاده می کنید، ممکن است بدون اطلاع قبلی، به طور خودکار به کیف پول شما پیوند داده شوند تا پول را برداشت کنند. خوشبختانه، می‌توانید دسترسی برنامه شخص ثالث Paytm را با پیکربندی تنظیمات حساب خود حذف کنید.

از جلسات Paytm فعال در دستگاه های مختلف خارج شوید

استفاده از حساب Paytm در دستگاه‌های مختلف ممکن است در صورت دسترسی غیرمجاز یا سرقت دستگاه، یک تهدید امنیتی باشد. نگران نباش؛ Paytm تمام جزئیات ورود به حساب شما را ذخیره می کند، که می توانید از آنها برای پایان دادن به هر جلسه فعال Paytm که از آن بی اطلاع هستید استفاده کنید. راهنمای سریع ما برای یادگیری خروج از برنامه Paytm را بررسی کنید.

با کنترل برنامه های از راه دور و ضبط صفحه، امنیت Paytm را افزایش دهید

حتماً بارها سناریوهای دزدی و کلاهبرداری آنلاین را شنیده اید که در آن کلاهبردار قربانی را فریب می دهد تا یک برنامه از راه دور را نصب کند و صفحه ضبط کند و مخفیانه اطلاعات شخصی مهم را برای سرقت پول ضبط کند. با در نظر گرفتن این موضوع، Paytm قبلاً ویژگی های امنیتی لازم را در برنامه خود تعبیه کرده است که به جلوگیری از دسترسی یا ضبط برنامه های راه دور به صفحه نمایش دستگاه کمک می کند. در اینجا نحوه دسترسی به این تنظیم آورده شده است.

1. بازدید کنید تنظیمات پروفایل در حساب Paytm خود و روی آن ضربه بزنید امنیت و حریم خصوصی گزینه ای برای پیکربندی آن

2. بعد، روی ‘ ضربه بزنیدبه برنامه های دسکتاپ از راه دور روی تلفن اجازه دهیدو مطمئن شوید که کلید غیرفعال است. اگر فعال باشد، کلاهبرداران ممکن است سعی کنند با استفاده از برنامه هایی مانند AnyDesk و QuickSupport از راه دور به حساب Paytm شما دسترسی پیدا کنند.

3. به طور مشابه، می توانید غیرفعال کنید ضبط صفحه نمایش و با خاموش کردن قابلیت ضبط صفحه، از صفحات حساس با اطلاعات شخصی خود در Paytm اسکرین شات بگیرید.

دسترسی به اعلان ها را در Paytm مدیریت کنید

علاوه بر سایر ویژگی‌های امنیتی، می‌توانید دسترسی پیامک و اعلان برنامه Paytm را برای مخفی کردن پیام‌های حاوی اطلاعات حساس سفارشی کنید. برای پیکربندی همان مراحل را دنبال کنید.

1. روی خود ضربه بزنید نماد نمایه در گوشه بالا سمت چپ قرار گرفته و به قسمت بروید تنظیمات پروفایل گزینه ای برای پیکربندی آن

2. بعد، روی ضربه بزنید مدیریت اعلان ها گزینه.

3. در اینجا، شما می توانید بررسی و فعال غیرفعال تنظیمات اعلان فردی برای اشتراک های پیامکی، هشدارهای پرداخت، پیشنهادات، اطلاعات حساب و مجوزهای خواندن پیامک/واتس اپ.

Paytm Security Shield را فعال کنید

Paytm Security Shield یک لایه امنیتی اضافی برای محافظت از کاربران در برابر سرقت، منابع غیرمجاز و کلاهبرداری دیجیتال است. پس از فعال شدن، صفحه قفل/رمز عبور یا هویت بیومتریک گوشی شما در برنامه Paytm اعمال می شود و از دسترسی کاربران غیرمجاز به حساب شما جلوگیری می کند. در اینجا نحوه فعال کردن آن در حساب خود آورده شده است.

1. خود را بازدید کنید تنظیمات پروفایل و روی امنیت و حریم خصوصی گزینه ای برای پیکربندی آن

2. بعد، را فشار دهید سپر امنیتی Paytm را مدیریت کنید گزینه.

3. در نهایت کلید را روشن کنید تا فعال شود سپر امنیتی. پس از فعال شدن، قفل صفحه تلفن فعلی شما برای باز کردن قفل و استفاده از برنامه Paytm اجباری می شود.

امتیاز: UPI را در Paytm و سایر برنامه های پرداخت دیجیتال غیرفعال کنید

اگر تصمیم گرفته اید برای همیشه استراحت کنید یا با Paytm UPI خداحافظی کنید، می توانید با دنبال کردن راهنمای اختصاصی ما، UPI را در Paytm خود غیرفعال کنید.

سوالات متداول

س: آیا Paytm Security Shield رایگان است؟

آ: بله، قابلیت Paytm Security Shield کاملا رایگان است و می توانید با دسترسی به تنظیمات Paytm آن را فعال کنید.

س: چگونه می توانید Paytm Security Shield را غیرفعال کنید؟

آ: سر به تنظیمات نمایه > امنیت و حریم خصوصی و گزینه Manage Paytm Security Shield را فشار دهید تا ضامن آن غیرفعال شود.

س: چگونه کیف پول Paytm خود را قفل کنیم؟

آ: می توانید کیف پول Paytm خود را با استفاده از ویژگی سپر امنیتی قفل کنید یا برنامه را به طور کامل با استفاده از برنامه های شخص ثالث رایگان قفل کنید.

پایان: با استفاده از Paytm ایمن بمانید!

امیدواریم نکات امنیتی مفیدی را از این توضیح دهنده برای محافظت از حساب Paytm خود انتخاب کرده باشید. اگر آن را مفید می‌دانید، آن را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید و نکات مرتبط زیر را بررسی کنید. برای مطالعه بیشتر از این دست با GadgetsToUse همراه باشید.

همچنین مطالب زیر را بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست