3 روش برای اندازه گیری قد و فاصله با دوربین آیفون یا آی پد

Ritik Singh

آیفون شما می تواند از دوربین و حسگر LiDAR خود برای اندازه گیری ابعادی مانند ارتفاع، فاصله و طول اجسام نزدیک استفاده کند. و به طور بالقوه می تواند جایگزین نوار اندازه گیری برای مصارف خانگی شود. در این مقاله، بیایید ببینیم که چگونه می توانید ارتفاع و فاصله را با استفاده از دوربین آیفون یا آی پد خود اندازه گیری کنید.

اندازه گیری ارتفاع و فاصله با دوربین آیفون یا آی پد

آیفون‌های اپل دارای ویژگی‌های پنهان زیادی هستند، از جمله سنسور LiDAR که در کنار دوربین پشتی قرار می‌گیرد. LiDAR مخفف Light Detection and Ranging است و از پرتوهای لیزر ایمن برای نقشه برداری از محیط اطراف و اندازه گیری فاصله دقیق از یک جسم استفاده می کند.

حسگر LiDAR فقط در مدل‌های Pro، یعنی iPhone 12 Pro و Pro Max، iPhone 13 Pro و Pro Max، و iPhone 14 Pro و Pro Max در دسترس است. همچنین می توانید آن را در مدل های iPad Pro پیدا کنید. با این حال، این مانع از اندازه گیری آیفون های غیر پرو نمی شود.

برای یادگیری دقیق مراحل اندازه‌گیری ارتفاع و فاصله با آیفون یا آی‌پد خود، ادامه دهید.

اندازه گیری قد فرد با استفاده از iPhone یا iPad Pro (با اسکنر LiDAR)

اپلیکیشن Measure در iOS از فناوری واقعیت افزوده (AR) استفاده می کند تا گوشی شما را به متراژ نوار تبدیل کند. می توانید از آن برای اندازه گیری قد هر فردی استفاده کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

1. باز کن اندازه گرفتن برنامه در آیفون شما نمی توانید آن را پیدا کنید؟ آن را در App Library جستجو کنید.

2. آیفون را طوری نگه دارید که شخص یا شیئی که می خواهید اندازه گیری کنید کامل به نظر می رسد روی صفحه از بالا به پایین

3. دنبال کن دستورالعمل های روی صفحه نمایش در صورت درخواست، مانند «نزدیکتر» یا «حرکت دورتر».

اندازه گیری قد با استفاده از iPhone LiDAR

4. در عرض چند ثانیه، آیفون پرو شما به طور خودکار قد یا اندازه جسم فرد را اندازه گیری کرده و به دقت می خواند.

5. پس از اندازه گیری، می توانید دکمه را فشار دهید شاتر دکمه برای دریافت اسکرین شات اندازه گیری.

در آیفون‌های غیرپرو بدون LiDAR، برای اندازه‌گیری ارتفاع، باید نقاط را از بالا به پایین بکشید. با این حال، برای شروع کاملاً نادرست است.

اندازه‌گیری ابعاد یک شی (طول، عرض، ارتفاع) در iPhone یا iPad

اپلیکیشن Measure همچنین می‌تواند ابعاد، یعنی طول، عرض و ارتفاع اجسام مستطیلی را تشخیص دهد و تصویری از اندازه‌گیری ثبت کند. این کار با اشاره به یک جسم مستطیلی یا ترسیم دو نقطه در نمای واقعیت افزوده، همانطور که در زیر نشان داده شده است، بی عیب و نقص عمل می کند:

1. باز کن اندازه گرفتن برنامه در iPhone یا iPad شما.

2. اکنون الف را خواهید دید نقطه (با دایره ای دور آن) روی صفحه نمایش خود با یک اعلان برای اضافه کردن امتیاز.

3. اگر می خواهید یک جسم مستطیلی را اندازه بگیرید، دوربین خود را به سمت آن بگیرید و مطمئن شوید که کاملاً قابل مشاهده است. آیفون شما خواهد شد به طور خودکار یک قاب بکشید اطراف آن با ضربه زدن روی آن اندازه‌گیری‌های دقیق را در هر دو آیفون با مدل‌های LiDAR و غیر حرفه‌ای نشان می‌دهد.

اندازه‌گیری ابعاد شی مستطیل شکل آیفون

همانطور که در زیر نشان داده شده است می توانید با رسم نقاط به صورت دستی ابعاد را اندازه گیری کنید.

4. حرکت دهید نقطه روی یک لبه جسم می خواهید اندازه گیری کنید و روی آن ضربه بزنید + نماد.

5. بعد، نقطه را به لبه دیگر جسم منتقل کنید و روی دکمه + از نو.

اندازه‌گیری ابعاد شی در آیفون

خودشه. آیفون شما یک خط سفید روی دو نقطه می کشد و به شما اندازه گیری واضحی از فاصله بین آنها می دهد. برای ذخیره تصویر اندازه گیری می توانید روی دکمه شاتر در پایین سمت راست ضربه بزنید.

اندازه گیری در آیفون با استفاده از برنامه شخص ثالث

1. را نصب کنید اندازه گیری نوار برنامه از اپ استور در آیفون شما.

2. آن را باز کنید و با ضربه زدن درخواست اشتراک را لغو کنید ایکس در سمت راست بالا به مدت سه روز کاملا رایگان است. پس از ورود به صفحه اصلی برنامه، به آن اجازه دسترسی به دوربین را بدهید.

3. نقطه روی صفحه نمایش خود را روی یک انتهای جسم قرار دهید می خواهید اندازه گیری کنید کلیک کنید بر روی دکمه +.

اندازه گیری نوار در آیفون

4. بعد، نقطه را به انتهای دیگر شیء بکشید (مثلاً یک سر لپ تاپ به سر دیگر). دوباره، روی ضربه بزنید + نماد.

اندازه گیری نوار در آیفون

5. این برنامه ابعاد، یعنی فاصله بین دو نقطه را در زمان واقعی اندازه گیری و به شما نشان می دهد.

اندازه گیری نوار در آیفون

سوالات متداول

س. نمی توانید برنامه Measure را در iPhone یا iPad خود پیدا کنید؟

برنامه Measure با iOS 12 منتشر شد و در نسخه های بعدی در دسترس است. همچنین برای پشتیبانی از آن به آیفون 6 اس یا بالاتر نیاز دارید. اگر آیفون سازگار دارید و هنوز نمی توانید آن را پیدا کنید، عبارت Measure را در App Library یا Spotlight Search جستجو کنید.

همچنین ممکن است به طور تصادفی آن را حذف یا حذف کرده باشید. در این صورت، می توانید برنامه Measure را دوباره از اپ استور دانلود کنید.

س. برنامه Measure روی آیفون کار نمی کند؟

اگر برنامه Measure به درستی در آیفون شما کار نمی کند، دستگاه را راه اندازی مجدد کنید. همچنین می توانید برنامه را حذف کرده و مجدداً از اپ استور نصب کنید.

س. سنسور LiDAR چگونه در iPhone و iPad کار می کند؟

برای شروع، LiDAR مخفف عبارت است تشخیص نور و محدوده و در برنامه های واقعیت افزوده (AR) استفاده می شود. امواج پالس های نور را به صورت نقاط مادون قرمز پخش می کند و می تواند آنها را در صورت بازتاب از سطح اجسام اندازه گیری کند.

این به آن اجازه می دهد تا شی را ترسیم کند و یک نقشه سه بعدی را با دقت زیادی ایجاد کند. شبیه این است که یک خفاش جهان را می بیند و در حرکت است. حسگر LiDAR در مدل‌های آیفون و آی‌پد پرو می‌تواند تا فاصله ۵ متری برای قضاوت در مورد فاصله و عمق کار کند.

س. برنامه اندازه گیری آیفون چقدر دقیق است؟

در آیفون‌های دارای اسکنر LiDAR، اپلیکیشن Measure نسبتا دقیق است، مشروط بر اینکه فرد قابل رویت باشد و ماسک یا داغ مانعی برای صورت نباشد. با این حال، 100٪ دقیق نیست، و نتایج ممکن است بر اساس هر اندازه گیری متفاوت باشد. حاشیه خطا در آیفون های معمولی بیشتر است زیرا آنها برای اندازه گیری ابعاد جسم تنها به دوربین متکی هستند.

س. تفاوت بین برنامه Measure در آیفون های دارای LiDAR در مقابل بدون LiDAR چیست؟

در آیفون‌های دارای اسکنر LiDAR، اپلیکیشن Measure می‌تواند به‌طور خودکار قد افراد را در حالی که آن‌ها را در قاب قرار می‌دهید شناسایی و نشان دهد. با این حال، در مدل‌های غیر پرو که فقط به دوربین پشتی برای اندازه‌گیری متکی هستند، این اتفاق نمی‌افتد.

با این حال، هر دو دستگاه می توانند به طور خودکار ابعاد اجسام مستطیلی مانند لپ تاپ روی میز را اندازه گیری کنند.

بسته بندی

به این ترتیب می توانید قد هر شخص یا ابعاد یک جسم را از طریق آیفون یا آیپد خود اندازه گیری کنید. می‌توانید از برنامه اندازه‌گیری داخلی و بسیار توانمند iOS استفاده کنید یا برنامه‌های شخص ثالث را برای اندازه‌گیری با استفاده از واقعیت افزوده امتحان کنید. نتایج در استفاده ما نسبتاً دقیق بود و می توان برای کارهای خانگی به آنها اعتماد کرد. تجربیات خود را از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست