حقیقت در مورد آیفون شما که دماهای شدید را کنترل می کند

iPhone Handling Extreme Temperatures

گرمای بیش از حد یک نگرانی اصلی برای اکثر کاربران گوشی های هوشمند است و دارندگان آیفون نیز تفاوتی ندارند. اگرچه عوامل مختلفی می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما شود، اما مهم است که بدانید چرا آیفون شما داغ می‌شود، چگونه بر عمر باتری آن تأثیر می‌گذارد و چگونه دماهای بسیار گرم و سرد را تحمل می‌کند. و در این مقاله به شما کمک می کنیم تا به این سوالات و موارد دیگر پاسخ دهید.

دمای عملیاتی ایده آل برای آیفون

اپل آیفون ها را طوری طراحی کرده است که در طیف وسیعی از دمای محیط کار کنند، اما ایده آل اپل است دمای توصیه شده برای آیفون و آیپد بین 0 تا 35 درجه سانتیگراد (32 تا 95 درجه فارنهایت) است..

محدوده دمای آیفون

آیفون شما در محدوده دمایی توصیه شده عملکرد بهینه ای خواهد داشت. گاهی اوقات مشکلی نیست که دستگاه شما مانند اولین فرآیند راه اندازی گرم و گرم شود، اما قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند بر عمر باتری تأثیر منفی بگذارد.

گرما یا سرمای بیش از حد چه تاثیری روی باتری آیفون شما می گذارد؟

باتری یکی از مهم ترین قطعات آیفون شما است و به گونه ای طراحی شده است که شارژ آن را به خوبی حفظ کند. با این حال، هنوز هم مستعد افزایش یا کاهش شدید دما است که می تواند منجر به تخلیه سریعتر باتری از حد معمول شود. همچنین می تواند سلامت باتری آیفون شما را کاهش دهد و به طور دائم به ظرفیت باتری آسیب برساند.

چه چیزی باعث گرم شدن آیفون شما می شود؟

معمولاً گرم شدن آیفون شما طبیعی است، اما مهم است که بدانید چه شرایطی می تواند باعث گرم شدن آیفون شما شود. در اینجا چند نمونه هستند:

 • انجام بازی برای مدت طولانی.
 • استفاده از AR و سایر برنامه ها و ویژگی های فشرده.
 • فیلمبرداری با کیفیت 4K.
 • پخش ویدیوهای UHD
 • شارژ بی سیم آیفون گرمای بیشتری را دفع می کند.
 • دمای محیط بسیار بالا.
 • ناوبری با GPS روشن.
 • استفاده از گوشی در هنگام شارژ
 • آیفون خود را با شارژر شخص ثالث یا MagSafe یا پاوربانک شارژ کنید.

همانطور که می بینید، بیشتر این شرایط ناشی از CPU یا وظایف مربوط به باتری است که منجر به گرم شدن آیفون می شود.

وقتی آیفون شما بیش از حد گرم می شود چه اتفاقی می افتد؟

دمای آیفون بیش از حد گرم می شود

هر آیفون دمای اجزای داخلی مانند CPU و باتری را بررسی و تنظیم می کند. هنگامی که دما از محدوده طبیعی بالاتر می رود، اقدامات احتیاطی لازم برای خنک کردن دستگاه انجام می شود. در نتیجه، هنگام داغ شدن بیش از حد آیفون، موارد زیر ممکن است رخ دهد:

 • یک هشدار دمای باتری ظاهر می شود.
 • صفحه نمایش تاریک یا سیاه می شود.
 • آیفون شما هنگام ضبط ویدیو دچار لکنت یا تاخیر می شود.
 • سرعت شارژ کاهش می یابد یا به طور کامل متوقف می شود.
 • فلاش دوربین برای مدتی کار نمی کند.
 • عملکرد کاهش یافته است.
 • حالت کم مصرف برای رادیوهای سلولی فعال است که باعث کاهش قدرت سیگنال می شود.
 • تلفن ناگهان خاموش می شود.

اینها برخی از اقدامات دستگاه شما برای جلوگیری از ایجاد گرمای دسترسی و خنک کردن دستگاه برای جلوگیری از قطعات و اجزای داخلی است. به طور مشابه، تلفن به طور خودکار در دمای بسیار سرد خاموش می شود.

چگونه از داغ شدن بیش از حد آیفون خود جلوگیری کنیم؟

اکنون که دلیل گرم شدن آیفون خود را می‌دانید و می‌دانید که چگونه می‌تواند تأثیرات عمده‌ای بر عمر باتری شما داشته باشد، وقت آن است که چند روش را بیاموزید که می‌توانید سعی کنید از داغ شدن بیش از حد آیفون خود جلوگیری کنید.

1. آیفون خود را خاموش کنید

اگر پیام هشدار دمای بالا را مشاهده کردید و نگران دستگاه خود هستید، بهتر است آن را خاموش کنید تا به دمای عادی برسد. با خاموش کردن آیفون، هر فرآیند پس‌زمینه یا پیش‌زمینه بسته می‌شود و باتری شما حفظ می‌شود. به این ترتیب می توانید آیفون خود را خاموش کنید:

آیفون را خاموش کنید

مرحله 1: دکمه پاور کناری را فشار داده و نگه دارید.

گام 2: یک نوار لغزنده ظاهر می شود. نوار لغزنده را از چپ به راست بکشید برای خاموش کردن دستگاه شما

آیفون شما حدود 15 تا 30 ثانیه طول می کشد تا به طور کامل خاموش شود. می توانید بگذارید بماند تا خنک شود و دوباره آن را روشن کنید.

2. موارد و سایر موانع را حذف کنید

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، قاب آیفون را بردارید

برخی از کیس های ناهموار و ضخیم تهویه مناسبی ندارند. گرمایی که تلفن شما منتشر می کند به دام می افتد و باعث می شود دستگاه شما بیشتر گرم شود. بنابراین اگر احساس می‌کنید آیفون شما در حال گرم شدن است، آن را از قاب خارج کنید تا زمانی که لمس آن عادی شود.

در مورد سایر موانع نیز همینطور است. اگر گوشی خود را در جیب خود یا در محیط بسته نگه داشته اید، آن را از جیب خود خارج کنید.

3. از محصولات تایید شده اپل برای شارژ استفاده کنید

برای شارژ فقط از کابل USB ارسال شده با آیفون خود و از محصولات معتبر Apple MagSafe برای شارژ بی سیم استفاده کنید. همچنین می‌توانید شارژرهای شخص ثالث ارزان‌تری را انتخاب کنید، اما مطمئن شوید که کابل، آداپتور و پاور بانک دارای تأییدیه اپل هستند.

شارژرها و کابل های غیراصولی ممکن است نتوانند جریان مورد نیاز را منتقل کنند که باعث داغ شدن آیفون شما می شود. توجه داشته باشید که گرم شدن آیفون شما هنگام شارژ با MagSafe طبیعی است، اما اگر احساس کردید که دستگاه شما بیش از حد گرم می شود، شارژر MagSafe را از برق بکشید.

4. از استفاده از تلفن در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید

اگر دمای بیرون از محدوده توصیه شده بیشتر است، سعی کنید از آیفون خود در زیر نور مستقیم خورشید استفاده نکنید. همچنین مطمئن شوید که در شرایط آب و هوایی گرم گوشی خود را در ماشین رها نکنید زیرا داخل ماشین به راحتی گرم می شود و به دلیل گرمای بیش از حد به گوشی آسیب می رساند.

5. هنگام بازی از فن های خارجی استفاده کنید

اگر نمی خواهید جلسه بازی خود را متوقف کنید، اما می ترسید که آیفون شما بیش از حد داغ شود، بهتر است یک فن خارجی مانند تصویر زیر تهیه کنید. برای همه گوشی‌های هوشمند مناسب است و فن گوشی هوشمند شما را خنک نگه می‌دارد، بنابراین بیش از حد گرم نمی‌شود و عملکرد مطلوبی را در بازی ارائه می‌کند.

6. از استفاده از آیفون در هنگام شارژ خودداری کنید

برای بسیاری از ما آسان نیست که گوشی خود را حتی برای چند ساعت کنار بگذاریم. اما استفاده از گوشی در هنگام شارژ باعث می شود که شارژ آن کندتر از حد معمول باشد و همچنین عملکرد دستگاه شما با شروع گرم شدن کاهش می یابد.

بنابراین بهتر است به گوشی خود و خود استراحتی بدهید و اجازه دهید آیفونتان به درستی شارژ شود. همچنین در صورت امکان از شارژ بی سیم آن خودداری کنید. شارژ بی سیم سیم پیچ شارژ را در پشت گرم می کند و کاملاً ناکارآمد است و گرمای بیشتری نسبت به شارژ سیمی تولید می کند.

7. Intensive Tasks را خاموش کنید

اگر احساس می‌کنید تلفنتان داغ می‌شود و شروع به تاخیر می‌کند، در صورت امکان، کارهایی که نیاز به CPU دارند را ببندید. مانند ضبط ویدیو، ویرایش در سازنده فیلم، و هر بازی یا سرویس پخشی که در پس‌زمینه اجرا می‌شود. پس از بستن این برنامه ها، صبر کنید تا دمای آیفون شما به حالت عادی برگردد.

چگونه از آیفون خود در دمای بسیار پایین استفاده کنیم؟

فرض کنید در مکانی زندگی می کنید که دما به زیر صفر درجه می رسد. در این صورت، نگه داشتن آیفون در محیط گرم بسیار مهم است، زیرا دمای بسیار سرد می تواند باعث خاموش شدن آیفون یا آسیب دائمی به سلامت باتری شما شود.

در اینجا برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که باید برای استفاده از آیفون خود در محیط سرد انجام دهید:

1. آیفون خود را در یک محیط سرپوشیده نگه دارید

وقتی در هوای زیر نقطه انجماد بیرون می روید، باید آیفون خود را مانند داخل جیب ژاکت یا ژاکت خود بپوشانید. مطمئن شوید که دستگاه خود را نزدیک بدن خود نگه دارید، زیرا گرمای بدن به گرم نگه داشتن دستگاه کمک می کند و از هر گونه آسیبی جلوگیری می کند.

2. یک قاب حرارتی برای آیفون خود تهیه کنید

قاب های حرارتی به محافظت از آیفون شما در برابر دمای بسیار گرم و سرد کمک می کند. بنابراین اگر قصد سفر به مکانی سرد دارید یا در مکانی زندگی می کنید که دمای آن حدود 0 درجه و کمتر است، باید روی یک قاب حرارتی سرمایه گذاری کنید تا آیفون خود را گرم و دنج نگه دارد.

3. حالت کم مصرف را فعال کنید

به دلیل دمای پایین، باتری زیاد دوام نمی آورد و به سرعت تخلیه می شود. به همین دلیل است که باید حالت کم مصرف را در آیفون خود فعال کنید، که کمک می کند دستگاه برای مدتی طولانی تر کار کند.

برای استفاده از حالت کم مصرف، به تنظیمات > باتری > کلید را برای حالت کم مصرف روشن کنید. برخی از عملکردها را محدود می کند اما عمر باتری آن را افزایش می دهد.

یکی دیگر از روش های ساده تر، روشن کردن حالت کم مصرف در آیفون است. به سادگی مرکز کنترل را پایین بکشید و روی نماد باتری ضربه بزنید.

4. آیفون خود را در دمای گرم شارژ کنید

تلاش برای شارژ کردن آیفون در شرایط یخ زدگی می تواند عمر باتری آن را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا گوشی شما شارژ شود. بنابراین توصیه می شود گوشی خود را در مکانی گرم شارژ کنید یا قبل از شارژ آن را گرم کنید. این کمک می کند تا گوشی به درستی شارژ شود و شارژ را برای مدت طولانی تری نگه دارد.

بسته بندی

این ما را به پایان مقاله خود می رساند. اپل آیفون را به گونه ای طراحی می کند که در برابر طیف وسیعی از تغییرات دما مقاومت کند، بنابراین اگر دستگاه شما گاهی اوقات گرم یا حتی کمی گرم شود اشکالی ندارد، اما این یک اتفاق معمولی نیست. تغییرات دما، به خصوص گرما و سرمای شدید، عمدتاً باتری گوشی هوشمند شما را هدف قرار می دهد که برای کارکرد موثر باید در یک محیط متعادل باشد. اگر سؤالات بیشتری دارید، با ما در میان بگذارید و منتظر مقالات و دستورالعمل‌های بیشتر از این قبیل باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست