iOS Stable در مقابل Public Beta در مقابل Developer Beta: تفاوت چیست؟

Ritik Singh

با برنامه بتا، اپل به شما امکان می‌دهد نرم‌افزار از پیش منتشر شده را قبل از دسترسی به عموم امتحان کنید. در اینجا مقایسه کامل ما در iOS Stable در مقابل Public Beta در مقابل Developer Beta با مزایا و معایب آنها است تا به شما در تصمیم گیری در مورد کانال نرم افزاری مناسب برای دستگاه خود کمک کند.

iOS Stable در مقابل Public Beta در مقابل Developer Beta

iOS بدون شک یکی از قابل اعتمادترین سیستم عامل های گوشی های هوشمند است. با تشکر از نسخه پایدار، که به طور پیش‌فرض در همه مدل‌ها اجرا می‌شود – نتیجه آزمایش‌های شدید توسط توسعه‌دهندگان و کاربران بتا است که به اپل کمک می‌کند تا مشکلات را از طریق بازخورد خود شناسایی و برطرف کند.

هر سال، اپل به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار اصلی را برای دستگاه‌های آیفون، آی‌پد و مک منتشر می‌کند. آنها در ماه ژوئن در جریان WWDC معرفی شدند و در پاییز منتشر شدند. مرحله بین اعلام اولیه و انتشار عمومی برای آزمایش بتا نگه داشته می شود، جایی که کاربران می توانند نرم افزار پیش از انتشار را آزمایش کنند.

اپل اولین نسخه بتا iOS 16 را در 6 ژوئن 2022 (روز اصلی WWDC) برای توسعه دهندگان منتشر کرد. نسخه بتای عمومی یک ماه بعد، در 5 ژوئیه رسید. در مقابل، ساخت پایدار با آیفون 14 منتشر شد. اکنون، ممکن است تعجب کنید که کدام بیلد iOS را باید نصب کنید و مزایا و معایب آنها چیست. خوب، بیایید هر کانال نرم افزار را با جزئیات بررسی کنیم.

آشنایی با نسخه بتای توسعه دهنده iOS

نسخه بتای توسعه دهنده iOS

زمانی بود که برنامه بتا اپل فقط به توسعه دهندگان محدود می شد. Developer Beta معمولا در همان روزی که نسخه جدید iOS معرفی می شود منتشر می شود. این برنامه برای توسعه دهندگان طراحی شده است که شروع به ادغام و پیاده سازی آخرین فناوری های اپل در برنامه های خود کنند تا پس از در دسترس قرار گرفتن نرم افزار در دسترس عموم، آنها را آماده نگه دارند.

برای نصب یک ساخت توسعه دهنده، باید در برنامه برنامه نویس پولی اپل ثبت نام کنید. هزینه عضویت رسمی 99 دلار در سال برای شما خواهد بود. با این حال، برخی از وب سایت های شخص ثالث پروفایل های توسعه دهنده را به صورت رایگان در اختیار کاربرانی قرار می دهند که حساب مورد نیاز را ندارند.

نسخه بتای توسعه دهنده iOS سهم نسبتاً خوبی از مشکلات دارد. معمولاً ناپایدار است و ممکن است با مشکلاتی مانند خراب شدن برنامه، عدم پاسخگویی سیستم، مشکلات اتصال در اطراف Wifi و بلوتوث، لکنت و تخلیه غیرعادی باتری مواجه شوید. همچنین ممکن است یکی از ویژگی‌های اصلی را که به طور منظم استفاده می‌کنید (مانند AirDrop، عکس‌ها یا همگام‌سازی یادداشت‌ها، ویجت‌های خاص) به‌طور کامل خراب شده‌اند.

من نتوانستم دو تا از برنامه‌های بانکی ضروری خود را در تمام نسخه‌های بتای توسعه‌دهندگان باز کنم. این تنها ساخت پایدار بود که به من اجازه داد از آن برنامه ها استفاده کنم. به طور کلی، بسیار غیر قابل پیش بینی است.

طرفداران

 • دسترسی زودهنگام به جدیدترین iOS داشته باشید
 • شما می توانید بازخورد ارزشمند خود را به اپل بدهید
 • توسعه دهندگان می توانند برنامه ها را برای انتشار عمومی بهینه کنند
 • هر زمان که بخواهید می توانید آن را کاهش دهید

منفی

 • به طور کلی بسیار ناپایدار است
 • برنامه های شخص ثالث ممکن است خراب شوند یا به طور کلی باز نشوند
 • مشکلات دیگر در مورد اتصال، عمر باتری، و نرمی کلی

آشنایی با نسخه بتا عمومی iOS

iOS بتا

با شروع iOS 9، اپل برنامه بتای عمومی را شروع کرد که در آن هر کسی می‌تواند ثبت‌نام کند تا نرم‌افزار پیش از انتشار را امتحان کند و بازخورد ارائه کند. این نسخه ها معمولا چند هفته پس از انتشار اولیه Developer ارائه می شوند. به عنوان مثال، نسخه بتای عمومی iOS 16 یک ماه پس از ورود اولین بتای Developer به آیفون ها وارد شد.

نسخه بتا عمومی پایدارتر، دقیق تر و پر از ویژگی هاست. Developer Beta معمولاً برای مرحله توسعه برنامه ها در نظر گرفته شده است، در حالی که نرم افزار Public Beta تمایل بیشتری به صیقل دادن نرم افزار و اصلاح مشکلات مربوط به عملکرد دارد.

طرفداران

 • از ویژگی‌های جدید iOS قبل از انتشار عمومی لذت ببرید
 • پایدارتر و با ویژگی های غنی تر
 • بازخورد ارزشمند خود را به اپل بدهید
 • هر زمان که خواستید دانگرید کنید

منفی

 • اشکالات عمومی
 • مشکلات عملکرد متناوب

آشنایی با نسخه پایدار iOS

اپل معمولا نسخه Stable را همراه با آیفون های جدید در ماه سپتامبر عرضه می کند. سپس در دسترس عموم قرار می گیرد تا در مدل های آیفون خود دانلود کنند. و همانطور که انتظار دارید، بسیار پایدار است، کمترین مشکل را دارد، و بدون فکر دوم قابل نصب است. تنها مشکل انتشار پایدار زمان انتظار است.

طرفداران

 • بسیار پایدار است
 • همه ویژگی‌های افزایشی (از نسخه‌های بتا) را یکباره دریافت می‌کنید

منفی

 • زمان انتظار طولانی (~ 3 ماه از اولین نسخه بتا)

آیا باید iOS بتا را در آیفون خود دانلود کنید؟

نسخه بتای iOS Developer را دانلود کنید

در پایان روز، به طور کامل به انتخاب شما خلاصه می شود. نسخه بتای Developer به شما امکان دسترسی زودهنگام به تمام ویژگی های جدید را می دهد. اما در عین حال، مشکلات برنامه، عملکرد و پایداری کلی ممکن است استفاده روزمره شما را مختل کند. در مقایسه، نسخه بتا عمومی پایدارتر و نسبتاً قابل اعتمادتر خواهد بود و از اشکالات جزئی و مشکلات عملکرد جلوگیری می کند.

فکر می‌کنم بهتر است از ساخت‌های Developer دوری کنید، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. بتا عمومی راهی است برای کسانی که مشتاق هستند ویژگی های جدید را قبل از دیگران امتحان کنند.

از سوی دیگر، کاربرانی که توان پرداخت هزینه‌ای در بهره‌وری خود را ندارند و از آیفون خود به‌عنوان اصلی استفاده می‌کنند، باید از نصب بیلدهای بتا به‌کلی اجتناب کنند.

 • چه کسی باید iOS Developer Beta را نصب کند؟ آنهایی که از آیفون به عنوان دستگاه ثانویه خود استفاده می کنند و نمی توانند منتظر باشند تا ویژگی های جدید را امتحان کنند. در عین حال، آنها آماده هستند تا در مورد عملکرد عادی دستگاه به خطر بیفتند.
 • چه کسی باید نسخه بتای عمومی iOS را نصب کند؟ کاربرانی که نسخه جدید را قبل از دیگران می خواهند می توانند اشکالات نرم افزاری و مشکلات عملکرد را اینجا و آنجا تحمل کنند.
 • چه کسی باید از به‌روزرسانی به نسخه بتا (و ماندن در Stable) اجتناب کند؟ افرادی که از آیفون به عنوان دستگاه اصلی خود استفاده می کنند و برای کارهای روزمره به آن اعتماد دارند، باید از به روز رسانی به نرم افزار بتا خودداری کنند.

سوالات متداول

س. تفاوت بین بتا عمومی و بتای توسعه دهنده چیست؟

نسخه بتای توسعه دهنده iOS قرار است توسط توسعه دهندگان برای بهینه سازی برنامه های خود برای نسخه جدید استفاده شود. در حالی که iOS Public Beta می تواند توسط هر کسی نصب شود و بیشتر در مورد آزمایش عملکرد نرم افزار و به طور کلی اشکالات است.

س. آیا iOS عمومی بتا پایدار است؟

به جز چند نسخه اولیه، نسخه بتا عمومی iOS به طور کلی برای استفاده روزمره پایدار است. با پیشروی به سمت انتشار عمومی نرم افزار جدید آیفون، معمولاً صیقلی تر می شود.

س. چگونه نرم افزار بتای عمومی اپل را نصب کنیم؟

مرورگر خود را باز کنید و به beta.apple.com/sp/betaprogram بروید. در اینجا، در برنامه بتا آیفون خود (یا هر دستگاه دیگر اپل) ثبت نام کنید. و هنگامی که نمایه بتا را دانلود کردید، به‌روزرسانی‌های بتا عمومی را در دستگاه دریافت خواهید کرد.

س. آیا توسعه دهنده iOS بتا ایمن است؟

بتای برنامه نویس iOS تا زمانی ایمن است که نکات منفی را بدانید. این می تواند عملکرد، اتصال و عمر باتری ناپایدار و غیرقابل اعتماد باشد. به علاوه، برخی از برنامه های مهمی که استفاده می کنید ممکن است خراب شوند یا اصلا باز نشوند.

س. آیا باید برای برنامه نویس iOS بتا پرداخت کنید؟

برای دانلود نسخه بتای iOS Developer، به عضویت برنامه نویس اپل با هزینه 99 دلار (حدود 80 پوند یا 140 دلار استرالیا) در سال نیاز دارید. با این حال، وب‌سایت‌های شخص ثالث مانند betaprofiles.com به شما این امکان را می‌دهند که نمایه Developer Beta را بدون هیچ هزینه‌ای دانلود کنید، پستی که می‌توانید ساخته‌های توسعه‌دهنده را در آیفون خود دریافت کنید.

س. آیا می توانید از نسخه بتای iOS Developer به نسخه بتا عمومی تغییر دهید؟

برای تغییر از نسخه بتای Developer به نسخه بتای عمومی iOS، باید به نسخه پایدار قبلی برگردید. و سپس، برای دریافت به‌روزرسانی‌ها، در نسخه بتا عمومی ثبت‌نام کنید. حذف نصب نمایه برنامه‌نویس و نصب مجدد نمایه بتا عمومی ممکن است کارساز نباشد.

بسته بندی

امیدواریم مقایسه iOS Stable و Developer Beta و Public Beta در بالا شک و تردیدهای شما را برطرف کند و به شما کمک کند کانال های مختلف به روز رسانی را با جزئیات درک کنید. من شخصا بتای عمومی را ترجیح می دهم. به هر حال، نظر شما در مورد آن چیست؟ از طریق نظرات به ما اطلاع دهید برای به‌روزرسانی‌های بیشتر در مورد دستگاه‌های اپل که استفاده می‌کنید، با TipsToUse همراه باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست