18 روش برای بهبود عملکرد بازی در لپ تاپ شما

Amit Rahi

لپ تاپ های گیمینگ گران هستند و زمانی که لپ تاپ شما در یک بازی شروع به لنگ یا لکنت کند بسیار آزاردهنده است. این تاخیر می تواند به دلایل زیادی باشد که ممکن است از آنها اطلاعی نداشته باشید. پیدا کردن مشکل لپ تاپ شما و بازگرداندن عملکرد از دست رفته بازی سخت است. نگران نباشید، زیرا این به شما کمک می کند تا آن را برطرف کنید، که می توانید با لپ تاپ بازی خود سعی کنید عملکرد بازی را بهبود ببخشید و حداکثر عملکرد ممکن را از آن فشار دهید. در همین حال، می توانید بدون هشدار دادن به دوستان Discord، یاد بگیرید که بازی کنید.

روش‌هایی برای بهبود عملکرد بازی در رایانه‌های شخصی قدیمی

در زیر لیستی از نکات و ترفندهای برتر را ارائه کرده ایم که می توانید از آنها برای بهبود عملکرد بازی در لپ تاپ بازی یا رایانه شخصی قدیمی خود استفاده کنید. پس بدون خداحافظی بیایید شروع کنیم.

لپ تاپ خود را به برق وصل کنید

لپ تاپ ها به گونه ای طراحی شده اند که وقتی پردازنده با باتری کار می کند، مصرف انرژی را کاهش می دهد. این باعث می شود باتری لپ تاپ بیشتر دوام بیاورد و همچنین عمر کلی باتری را افزایش می دهد. حتی برخی از لپ‌تاپ‌ها برای جلوگیری از مصرف زیاد انرژی، GPU را در هنگام شارژ باتری کاملاً خاموش می‌کنند. هنگامی که لپ تاپ را به برق وصل می کنید، پردازنده در صورت نیاز با حداکثر توان شروع به کار می کند. اگر در حین بازی نیز متوجه تاخیر شدید، مطمئن شوید که لپ تاپ شما به شارژر متصل است.

جریان هوا بهتر

لپ‌تاپ‌ها در هنگام خنک‌کردن فضای بسیار کوچکی برای کار دارند و تنها جایی که می‌تواند هوا را بمکد، پنل پایینی است. اگر پنل پشتی لپ‌تاپ شما خفه شود، دما به سرعت افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که پردازنده گاز بگیرد. این دریچه گاز حرارتی لپ تاپ را کندتر از آنچه باید باشد می کند و در حین بازی متوجه تاخیر و افت فریم خواهید شد. برای جلوگیری از این امر، لپ تاپ را باید همیشه روی یک سطح صاف قرار داد و نه روی کاناپه یا تخت.

از خنک کننده های لپ تاپ استفاده کنید

لپ‌تاپ‌ها فن‌های کوچکی دارند تا هوای گرم را از بدن خارج کنند و در حین انجام بازی روی آن، لپ‌تاپ‌ها به سرعت داغ می‌شوند. برای رفع این مشکل، خنک کننده های لپ تاپ وجود دارد، این یک لوازم جانبی است که می تواند شما را در چنین شرایطی نجات دهد. این خنک کننده های لپ تاپ دارای تنظیمات فن های مختلفی هستند، ممکن است 2 تا 5 فن را در یک خنک کننده لپ تاپ مشاهده کنید. این خنک کننده های ارزان قیمت می توانند به شما در بهبود عملکرد بازی کمک کنند، فقط مطمئن شوید که اندازه خنک کننده را برای مطابقت با لپ تاپ خود دوباره بررسی کنید.

بهبود عملکرد بازی

فن های لپ تاپ خود را تمیز کنید

اگر هیچ یک از دو روش بالا برای کنترل گرمای بیش از حد برای شما کار نکرد، تنها یک کار باید انجام شود. فن‌های لپ‌تاپ شما ممکن است به دلیل گرد و غباری که در طول ماه‌ها درون آن‌ها جمع می‌شود، عملکرد ضعیفی داشته باشند. می توانید به راحتی پنل پایین لپ تاپ خود را بیرون بیاورید و با استفاده از یک برس نرم کوچک، فن ها را تمیز کنید. مطمئن شوید که با ملایمت از آن استفاده می کنید زیرا باله های فن لپ تاپ بسیار شکننده هستند و ممکن است به راحتی بشکنند. اگر خودتان انجام این کار برایتان سخت است، می توانید از دوستان گیک خود کمک بگیرید یا به تعمیرگاه لپ تاپ مراجعه کنید و این کار را انجام دهید.

به Better Router ارتقا دهید

بازی آنلاین در حال حاضر آتش گرفته است و همه دوست دارند بازی های چند نفره آنلاین را انجام دهند تا در زمان واقعی با افراد واقعی رقابت کنند. وقتی لگ می بینید، ممکن است این تجربه تحت تأثیر قرار گیرد، زیرا حتی یک تأخیر می تواند باعث شود کل مسابقه را از دست بدهید. این تاخیرها گاهی اوقات زمانی اتفاق می‌افتند که روتر شما تاخیری را به اتصال بی‌سیم اضافه می‌کند. برای کاهش تأخیر و بهبود تجربه بازی چند نفره آنلاین خود، باید به روترهای مدرن جدید با باند 5 گیگاهرتز تغییر دهید.

اتصال سیمی همیشه قابل اعتماد است

اگر در شرایطی نیستید که یک روتر گران قیمت جدید بخرید، اتصال سیمی تنها انتخاب شماست. برای به حداقل رساندن تاخیر هنگام بازی، باید لپ تاپ خود را با استفاده از سیم LAN یا اترنت به روتر یا مودم متصل کنید. برای اتصال لپ تاپ خود به روتر، تنها چیزی که نیاز دارید یک کابل اترنت است و یک سر آن را به پورت LAN روتر خود وصل کنید. انتهای دیگر به درگاه اترنت لپ تاپ می رود، اتصال جدید را پیکربندی می کند و کار شما تمام است. اکنون، در بازی های آنلاین خود با مشکل تاخیر مواجه نخواهید شد.

رم را ارتقا دهید

یک لپ‌تاپ با رم LPDDR عرضه می‌شود که از انرژی کم استفاده می‌کند و عملکردی مشابه رم‌های با اندازه کامل دارد. اگر لپ تاپ شما فاقد حافظه کافی باشد، به عنوان یک گلوگاه عمل می کند و منجر به فریم در ثانیه پایین می شود. می توانید این مشکل را با خرید حافظه های رم سازگار و مشخص کردن لپ تاپ خود برطرف کنید. اگر تجربه کافی ندارید، باید به تعمیرگاه لپ تاپ مراجعه کنید و از آنها بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند.

رم های لپ تاپ کمی ارزان تر از رم های دسکتاپ با اندازه کامل هستند، اما باید سازگاری آن رم با مدل لپ تاپ خود را بررسی کنید. همچنین، مطمئن شوید که آیا لپ‌تاپ شما دارای اسلات خالی DIMM است یا خیر، برای بررسی این موارد:

1. باز کن مدیر وظیفه با فشار دادن Ctrl + Shift + Esc کلید میانبر

2. زیر کارایی تب، به حافظه.

بهبود عملکرد بازی

3. در اینجا خواهید دید که چند اسلات در حال استفاده هستند.

همیشه به خاطر داشته باشید که همه لپ‌تاپ‌ها برای ارتقای حافظه‌های رم سازگار نیستند، برخی لپ‌تاپ‌ها با رم لحیم شده روی مادربرد عرضه می‌شوند. اگر این مورد در مورد لپ تاپ شما باشد، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید رم بیشتری به آن لپ تاپ اضافه کنید.

حالت بازی را در تنظیمات فعال کنید

مایکروسافت یک ویژگی بسیار مفید به ویندوز اضافه کرده است که می تواند تجربه بازی شما را در ویندوز بهبود بخشد. حالت بازی قابلیتی است که برخی از فعالیت‌های غیرضروری را در پس‌زمینه غیرفعال می‌کند و می‌بندد تا کامپیوتر شما را تقویت کند و عملکرد آن را بهبود بخشد. با استفاده از مراحل زیر می توانید به راحتی این ویژگی را در رایانه شخصی ویندوز 11 خود فعال کنید:

1. مطبوعات برد + من برای باز کردن تنظیمات برنامه

2. هدایت به بازی سپس بر روی کلیک کنید حالت بازی.

بهبود عملکرد بازی

3. را فعال کنید حالت بازی تغییر وضعیت.

این ویژگی به طور خودکار زمانی که یک بازی را اجرا می کنید شناسایی می کند و برخی از فعالیت ها را برای بهبود بازی خود خاموش می کند.

برنامه های پس زمینه را ببندید

همیشه توصیه می شود قبل از راه اندازی هر بازی، تمام برنامه های در حال اجرا را ببندید. این اطمینان حاصل می کند که تمام قدرت پردازش CPU فقط به بازی هدایت می شود. می‌توانید برخی از برنامه‌ها را به صورت دستی ببندید، اما گاهی اوقات یک برنامه خود را در سینی سیستم کوچک می‌کند. می توانید با کلیک راست روی نماد برنامه در سینی سیستم و کلیک کردن بر روی آنها به سرعت آنها را ببندید نزدیک در منو

بهبود عملکرد بازی

حالت Power را در ویندوز تغییر دهید

ویندوز دارای یک حالت پاور برای مدیریت میزان انرژی مورد نیاز مطابق با گردش کار است. سپس به طور خودکار حالت برق را برای صرفه جویی در باتری یا ارائه بهترین عملکرد تنظیم می کند. می‌توانید این تنظیم را به گونه‌ای تغییر دهید که عملکرد احتمالی CPU لپ‌تاپ خود را کاهش دهید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

1. باز کن صفحه کنترل و حرکت کنید به گزینه های قدرت.

2. کلیک کنید بر روی تنظیمات طرح را تغییر دهید گزینه.

3. اکنون، روی آن کلیک کنید تنظیمات پیشرفته برق را تغییر دهید.

4. در گزینه پاور پنجره بازشو گسترش می دهد مدیریت توان پردازنده.

بهبود عملکرد بازی

5. اینجا، جارزش را لیس بزن برای ویرایش آنها، نوع 100 در هر دوی آنها، و فشار دهید وارد.

این اطمینان حاصل می کند که CPU در تمام شرایط با 100 درصد ظرفیت استفاده می شود.

درایورهای گرافیک را به روز کنید

این می تواند یک واقعیت شناخته شده باشد، اما همیشه باید درایورهای گرافیک خود را به آخرین نسخه به روز نگه دارید. برندهای GPU هر زمان که بازی جدیدی منتشر می‌شود، به‌روزرسانی می‌کنند تا آن بازی خاص را برای چندین دستگاه بهینه کنند.

بهبود عملکرد بازی

تنظیمات GPU را تغییر دهید

با تغییر تنظیمات در کنترل پنل می توانید عملکرد بهتری از همان GPU قدیمی داشته باشید. کنترل پنل های گرافیکی NVIDIA و Radeon GPU متفاوت هستند، بنابراین در اینجا نحوه تغییر تنظیمات GPU برای به دست آوردن فریم های بیشتر در هر بازی آورده شده است.

1. باز کن کنترل پنل NVIDIA از منوی استارت

2. زیر تنظیمات سه بعدی را مدیریت کنید یک کادر تنظیمات را خواهید دید.

3. دوبار کلیک کنید حالت مدیریت انرژی و انتخاب کنید حداکثر عملکرد را ترجیح دهید.

بهبود عملکرد بازی

4. را کلیک کنید درخواست دادن برای ذخیره تغییرات و بستن کنترل پنل.

کنترل سرعت فن

می‌توانید با کنترل سرعت فن لپ‌تاپ خود برای انتقال سریع هوای گرم به خارج از لپ‌تاپ، نرخ فریم را بهبود ببخشید. برخی از لپ‌تاپ‌های بازی دارای ابزاری برای این کار هستند، مانند Armory Crate در لپ‌تاپ‌های ایسوس. در اینجا می توانید به راحتی حالت ها را تغییر دهید تا سرعت فن های مختلف را دریافت کنید. اگر لپ‌تاپ شما فاقد هر یک از این نرم‌افزارها یا ابزارهای کاربردی است، در اینجا یک ابزار رایگان وجود دارد که به شما کمک می‌کند سرعت فن را در لپ‌تاپ خود کنترل کنید.

Argus Monitor یک ابزار رایگان است که به شما امکان می دهد سرعت فن های لپ تاپ خود را کنترل کنید.

1. دانلود کنید و نصب آرگوس مانیتور از وب سایت رسمی.

2. راه اندازی آن از شروع کنید منو.

3. سوئیچ به صفحه اصلی برگه را انتخاب کنید کنترل فن برگه

بهبود عملکرد بازی

4. اکنون می توانید سرعت فن را در اینجا تغییر دهید.

ویندوز را به روز نگه دارید

به روز رسانی نرم افزار ویندوز یک عادت خوب برای کارکرد روان دستگاه است. مایکروسافت گاهی اوقات برخی به روز رسانی ها و وصله های مهم ویندوز را منتشر می کند که ممکن است کمی عملکرد بازی شما را تحت تأثیر قرار دهد. برای اطمینان از اینکه لپ تاپ شما بر روی آخرین نرم افزار به روز شده کار می کند، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. مطبوعات برد + من برای راه اندازی تنظیمات برنامه

2. قابل اعتماد و متخصص Windows Update > Check for Updates.

3. شما یا دریافت خواهید کرد به روز رسانی جدید نصب کنید یا به شما خواهد گفت که نرم افزار جدیدترین است.

به‌روزرسانی جدید به‌طور خودکار روی لپ‌تاپ شما دانلود و نصب می‌شود، ممکن است لپ‌تاپ شما مجدداً راه‌اندازی شود تا به‌روزرسانی نهایی شود.

V-Sync را خاموش کنید

V-Sync فناوری است که فریم های بازی را با نرخ تازه سازی نمایشگر همگام می کند و به کاهش پارگی صفحه کمک می کند. نقطه ضعف این ویژگی این است که نرخ فریم بازی را روی 60 فریم بر ثانیه قفل می کند. می‌توانید این ویژگی را خاموش کنید تا برای هر بازی افزایش نرخ فریم داشته باشید. این ویژگی در تنظیمات ویدیو یا گرافیک بازی در دسترس خواهد بود.

وضوح را پایین بیاورید

به طور کلی، همه بازی ها وضوح صفحه نمایش لپ تاپ را تشخیص می دهند و برای بهترین تجربه گرافیکی به وضوح بهینه تغییر می کنند. برای افزایش نرخ فریم و بهبود عملکرد بازی، می توانید وضوح بازی را کمی کاهش دهید. هنگام کاهش وضوح بازی، دقت کنید که وضوحی با نسبت تصویر مشابه انتخاب کنید، در غیر این صورت تصویر در صفحه نمایش کشیده یا منقبض به نظر می رسد.

بهبود عملکرد بازی

Anti Aliasing و Super Sampling را غیرفعال کنید

Anti-aliasing تکنیکی است که پیکسل های مربع را صاف می کند و باعث می شود بازی واقعی تر به نظر برسد. این از قدرت گرافیکی زیادی استفاده می کند، بنابراین می توانید به راحتی آن را از تنظیمات بازی غیرفعال کنید تا چند فریم در ثانیه بیشتر در گیم پلی خود به دست آورید. Supersampling یکی دیگر از تکنیک های صاف کردن پیکسل ها برای واقعی تر به نظر رسیدن بازی است. می توان آن را از تنظیمات بازی غیرفعال کرد و به طور کلی به عنوان SSA یا SSAO ذکر شده است.

بهبود عملکرد بازی

Motion Blur را غیرفعال کنید

توسعه دهندگان بازی همیشه سعی می کنند تا جلوه حرکت تاری را در بازی های خود اضافه کنند تا جلوه واقعی را تکرار کنند، اما همیشه مصنوعی به نظر می رسد. یک استثنا، به عنوان مثال، در بازی های مسابقه ای، زیرا در اینجا واقعا عالی به نظر می رسد. برای تقلید از آن افکت، انرژی GPU زیادی مصرف می کند، می توانید آن را به طور کامل از تنظیمات بازی خاموش کنید تا fps بیشتری را در بازی خود دریافت کنید.

بهبود عملکرد بازی

بسته بندی

اینها بهترین ترفندها برای بهبود عملکرد بازی لپ تاپ پریمیوم یا حتی قدیمی بازی شما هستند. اگر این موارد را مفید می دانید، آن را با دوستان بازی خود به اشتراک بگذارید. با GadgetsToUse همراه باشید تا نکات فنی بیشتری از این دست را دریافت کنید و موارد ذکر شده در زیر را بررسی کنید.

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست