4 راه برای متوقف کردن کروم برای باز کردن خودکار برنامه ها در اندروید

Amit Rahi

هرگاه پیوندی را در Google Chrome باز کنید، در صورت نصب بر روی گوشی شما، به طور خودکار شما را به فروشگاه Play یا برنامه پیوند داده شده هدایت می کند. اگر نمی‌خواهید برنامه را باز کند و بخواهید آن را در خود کروم بررسی کنید، ممکن است مشکل‌ساز باشد. این به ویژه در برنامه‌هایی مانند YouTube، Facebook، و غیره اتفاق می‌افتد. نگران نباشید، همانطور که در راهنمای امروز ما، نحوه جلوگیری از باز کردن برنامه‌های Google Chrome در Android را مورد بحث قرار می‌دهیم. در همین حال، همچنین می توانید یاد بگیرید که پیوندهای صفحه وب را به همه دستگاه های خود ارسال کنید.

روش هایی برای جلوگیری از باز کردن برنامه های گوگل در اندروید

چهار راه برای غیرفعال کردن ویژگی گوگل کروم برای توقف باز کردن برنامه ها در اندروید شما وجود دارد. این راهنمای گام به گام را برای خاموش کردن این ویژگی دنبال کنید تا دیگر لینکی در برنامه ها باز نشود.

برای باز کردن پیوندها در سایر برنامه ها، برنامه ها را غیرفعال کنید

ویژگی برنامه های فوری در اندروید به شما امکان می دهد از برنامه ها بدون نصب آنها استفاده کنید. بنابراین وقتی روی پیوندی در کروم ضربه می‌زنید، یک برنامه فوری یا برنامه اختصاصی نصب شده روی تلفن شما را باز می‌کند. در اینجا نحوه غیرفعال کردن این است.

1. باز کن تنظیمات و برو به برنامه ها و انتخاب کنید برنامه های پیش فرض. در برخی از تلفن ها، این مورد را در مدیریت برنامه پیدا خواهید کرد.

2. زیر برنامه های پیش فرض تنظیمات، شما باید کلید جلویی را غیرفعال کنید پیوندها را در Apps باز کنید.

این کار Google Chrome را متوقف می کند تا برنامه ها را از پیوندهای گفته شده باز کند.

برنامه های فوری را غیرفعال کنید

اگر وب‌سایت‌هایی را باز کنید که دارای برنامه فوری هستند، به جای Google Chrome، برنامه فوری مربوطه را راه‌اندازی می‌کند. می‌توانید با غیرفعال کردن برنامه‌های فوری از تنظیمات Google این مشکل را برطرف کنید تا پیوندها به جای برنامه‌های فوری در مرورگر کروم باز شوند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. برو به تنظیمات را در گوشی خود برنامه ریزی کنید و انتخاب کنید گوگل از لیست

2. به پایین اسکرول کنید و به قسمت بروید تنظیمات برنامه های Google گزینه.

3. در اینجا باید آن را غیرفعال کنید تغییر وضعیت پیوندهای وب ارتقا دهید زیر Google Play Instant.

به برنامه ها اجازه ندهید پیوندها را باز کنند

روش بعدی برای جلوگیری از باز کردن برنامه‌ها در اندروید توسط Google Chrome این است که تنظیمات برنامه را تغییر دهید و به آن اجازه ندهید پیوندهای پشتیبانی شده را باز کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. به گوشی خود بروید تنظیمات > برنامه ها و جستجو کنید برنامه های پیش فرض.

2. در قسمت تنظیمات برنامه های پیش فرض، روی آن ضربه بزنید باز کردن پیوندها گزینه. در اینجا، برنامه ای را که می خواهید تنظیمات آن را تغییر دهید، انتخاب کنید.

3. در صفحه بعد، کلید برای را غیرفعال کنید پیوندهای پشتیبانی شده را باز کنید.

Chrome را از باز کردن برنامه‌ها متوقف کنید

4. اکنون برای اعمال تغییرات کافی است گوشی را ریستارت کنید.

این کار مرورگر کروم را مجبور می کند تا پیوندهای برنامه را در خود مرورگر باز کند. علاوه بر این، اگر شما انتخاب کنید همیشه بپرس، تلفن شما هر بار از شما می پرسد که آیا باید پیوند را در یک برنامه باز کند یا خیر. به همین ترتیب، می توانید رفتار سایر برنامه ها را نیز تغییر دهید.

تنظیمات برگزیده برنامه را بازنشانی کنید

در نهایت، می توانید تنظیمات برگزیده برنامه را در تلفن هوشمند اندرویدی خود بازنشانی کنید. این روی هیچ یک از داده‌های برنامه‌های شما تأثیری نخواهد داشت، زیرا فقط پیش‌فرض‌ها و مجوزهایی را که به برنامه‌ها داده‌اید بازنشانی می‌کند.

1. باز کن تنظیمات برنامه و رفتن به برنامه ها بخش.

2. در اینجا، روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید و انتخاب کنید تنظیمات برگزیده برنامه را بازنشانی کنید.

بسته بندی

اینها چند راه برای جلوگیری از باز کردن برنامه های Google Chrome در Android شما بود. اگر Chrome همچنان برنامه‌ها را در تلفن شما باز می‌کند، اگر هیچ کاری درست نشد، باید پیوندها را در حالت ناشناس باز کنید. امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید لینک ها را در کروم باز کنید. سایر نکات مفید لینک شده در زیر را بررسی کنید، و برای اطلاعات بیشتر از این قبیل نکات فنی، با GadgetsToUse همراه باشید.

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست