2 راه برای فعال کردن رمز تکمیل خودکار در تلفن هوشمند

Amit Rahi

API Google به شما امکان می‌دهد گذرواژه‌ها و چند اطلاعات دیگر را به‌طور خودکار در تلفن خود تکمیل کنید. شما می توانید از سرویس گوگل یا هر سرویس دیگری مانند LastPass برای استفاده به عنوان مدیر رمز عبور استفاده کنید و نیازی به یادآوری مجدد رمزهای عبور ندارید. اگر هنوز این ویژگی را در گوشی هوشمند خود فعال نکرده اید، در این مطلب راهنمای گام به گام فعال کردن رمز تکمیل خودکار در گوشی خود را به شما آموزش می دهیم. در همین حال، می‌توانید یاد بگیرید که آیفون را مرتباً رمز عبور اپل ID می‌خواهد.

فعال کردن پسورد تکمیل خودکار در اندروید و آیفون

گذرواژه تکمیل خودکار یک API جدید از Google است که به طور خودکار فیلدهای رمز عبور را در Android یا iPhone شما پر می کند. این از مدیر رمز عبور رایگان Google استفاده می کند یا می توانید از هر مدیر رمز عبور برتر استفاده کنید. با این کار زمان و دردسر پر کردن مجدد رمزهای عبور کوتاه می شود، مدیر رمز عبور ذخیره شده را برای شما در آن وب سایت یا برنامه پر می کند. در اینجا روش های ساده ای برای فعال کردن این ویژگی تکمیل خودکار رمز عبور در Android یا iOS وجود دارد.

مراحل فعال کردن گذرواژه تکمیل خودکار در اندروید

تلفن هوشمند اندرویدی دارای یک سرویس مدیریت رمز عبور بومی گوگل است. اما اگر از هر سرویس دیگری استفاده می کنید، باید آن برنامه را یک بار روی گوشی خود نصب و راه اندازی کنید تا از آن به عنوان گزینه تکمیل خودکار رمز عبور استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

1. در تلفن خود، به تنظیمات > مدیریت عمومی > رمز عبور و تکمیل خودکار.

2. اگر نتوانستید آن را در گوشی خود پیدا کنید، آن را جستجو کنید تکمیل خودکار داخل برنامه تنظیمات

3. در اینجا، بر روی ضربه بزنید سرویس تکمیل خودکار گزینه.

تکمیل خودکار رمز عبور در اندروید

4. انتخاب کنید گوگل از لیست و ضربه بزنید خوب برای تایید پاپ آپ

5. باید یک بار دیگر با استفاده از Autofil Service تأیید کنید و همه به عنوان پیش فرض تنظیم می شوند.

اگر می خواهید از یک سرویس شخص ثالث استفاده کنید، سرویس نصب شده را از صفحه خدمات تکمیل خودکار انتخاب کنید. شما را به برنامه هدایت می کند و در آنجا باید با استفاده از اعتبار خود وارد شوید. پس از ورود به سیستم، همه چیز به طور خودکار تنظیم می شود و هر بار که می خواهید رمز عبور را در هر برنامه ای وارد کنید، یک پنجره بازشو خواهید دید.

مراحل فعال کردن پسورد تکمیل خودکار در آیفون

همچنین می توانید با استفاده از این مراحل ساده، سرویس تکمیل خودکار رمز عبور را در iPhone یا iPad خود فعال کنید. اگر از سرویس مدیریت رمز عبور دیگری مانند 1Password یا Lastpass استفاده می کنید، قبل از ادامه مراحل، برنامه مربوطه را بر روی آیفون خود نصب کنید.

1. در آیفون خود به تنظیمات.

2. برای پیدا کردن آن به پایین بروید رمزهای عبورو برای دسترسی به گزینه های بیشتر روی آن ضربه بزنید.

3. در اینجا، را انتخاب کنید گزینه های رمز عبور.

تکمیل خودکار رمز عبور در آیفون

4. حال، ضامن را برای تکمیل خودکار رمزهای عبور ویژگی.

تکمیل خودکار رمز عبور در آیفون

در زیر کلید، فهرستی از سرویس‌های رمز عبور را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید برای ذخیره و تکمیل خودکار گذرواژه‌های خود در دستگاه خود استفاده کنید. می‌توانید همه برنامه‌های مدیریت رمز عبور را برای تکمیل خودکار گذرواژه‌ها در دستگاه خود انتخاب کنید.

سوالات متداول

س: تکمیل خودکار رمز عبور در Andorid چیست؟

آ: تکمیل خودکار رمز عبور یک ویژگی جدید گوگل در اندروید است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد Google یا هر برنامه مدیریت رمز عبور شخص ثالث دیگری را برای ذخیره و پر کردن گذرواژه‌های خود در برنامه‌ها و سرویس‌هایی که استفاده می‌کنید انتخاب کنید.

س: چرا گذرواژه‌های من در اندروید پر نمی‌شوند؟

آ: ممکن است به این دلیل باشد که ویژگی تکمیل خودکار رمزهای عبور را از تنظیمات فعال نکرده‌اید. بر این اساس یکی از روش های بالا را امتحان کنید تا ویژگی تکمیل خودکار رمز عبور را در تلفن خود فعال کنید.

س: آیا گذرواژه‌های من با Google یا هر مدیر رمز عبور دیگری امن هستند؟

آ: بله، گذرواژه‌های شما با مارک‌های معتبری مانند Google یا هر سرویس مدیریت رمز عبور معروف دیگری امن هستند. شما فقط باید رمز عبور خود را به سرویس مدیریت رمز عبور وارد کنید تا فعال شود و سپس به طور خودکار رمز عبور را پر می کند.

بسته بندی

در این مطالعه، نحوه راه‌اندازی مدیریت رمز عبور و فعال کردن پسوردهای تکمیل خودکار در اندروید و آیفون را مورد بحث قرار دادیم. اگر قبلاً از مدیر رمز عبور شخص ثالث استفاده می کنید، برای شما عالی خواهد بود، بنابراین می توانید همه رمزهای عبور خود را بین دستگاه ها همگام سازی کنید. سایر راهنماهای مفید لینک شده در زیر را بررسی کنید و برای خواندن این موارد با GadgetsToUse همراه باشید.

ادامه مطلب

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست