نحوه فعال کردن و استفاده از Paytm UPI Lite

Gaurav Sharma

با پیروی از شرکت ملی پرداخت هند (NPCI)، پس از BHIM UPI Lite، اکنون Paytm UPI Lite را معرفی کرده است. این به کاربران اجازه می دهد تا بدون نگرانی در مورد سقف تعداد تراکنش های بانکی، تعداد زیادی از پرداخت های UPI کم ارزش را به روشی فوق سریع انجام دهند. این راه را برای یک تجربه پرداخت بدون دردسر ایجاد می کند. در همین حال، شما همچنین می توانید در مورد e-RUPI و نحوه کار آن.

Paytm UPI Lite چیست؟

Paytm برای تسهیل پرداخت‌های سریع و آسان بدون نیاز به UPI PIN و نرخ موفقیت بالا، Paytm UPI Lite خود را راه‌اندازی کرده است. این بر اساس ویژگی UPI Lite که توسط شرکت پرداخت ملی هند (NPCI) در سپتامبر 2022 اعلام شد ساخته شده است.

Paytm UPI Lite

این به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق کد QR، شناسه UPI و شماره تلفن، که معمولاً برای خریدهای خیابانی، پرداخت‌های خودرو یا تاکسی در مسافت‌های کوتاه و غیره استفاده می‌شود، پرداخت‌های کوچک کمتر از 200 روپیه و غیره را بدون نیاز به هر بار وارد کردن UPI انجام دهند. مزیت اضافه ای که ارائه می دهد این است که چنین تراکنش هایی صورت گذرنامه بانکی شما را پر نمی کند.

مراحل راه اندازی Paytm UPI Lite و افزودن پول

1. برنامه Paytm (اندروید، iOS) را روی گوشی خود اجرا کنید و روی گوشی خود ضربه بزنید عکس پروفایل از گوشه سمت چپ بالا

2. در زیر منوی پروفایل، روی آن ضربه بزنید UPI و تنظیمات پرداخت، برای پیمایش به UPI Lite زیر تنظیمات دیگر

3. هنگامی که در صفحه UPI Lite قرار گرفتید، حساب بانکی خود را انتخاب کنید، که واجد شرایط استفاده از UPI Lite است و روی آن ضربه بزنید به راه اندازی UPI Lite بروید.

Paytm UPI Lite

4. در مرحله بعد، روی دکمه Add Money to Activate UPI Lite ضربه بزنید، جایی که می‌توانید در هر تراکنش تا 2000 روپیه و حداکثر 4000 روپیه در روز اضافه کنید.

5. در نهایت، فرآیند را با وارد کردن خود تأیید کنید mpin، برای اضافه کردن پول خود به UPI Lite.

اکنون، می‌توانید از موجودی اضافه شده به کیف پول UPI Lite خود برای انجام تراکنش‌های کوچک زیر 200 روپیه در هر تراکنش استفاده کنید و در صورت‌حساب دفترچه حساب بانکتان ثبت نمی‌شوند.

مراحل انتقال پول از Paytm UPI Lite به حساب بانکی

برخلاف موجودی Paytm Wallet، هیچ راهی مستقیم برای انتقال موجودی UPI Lite به حساب بانکی شما وجود ندارد. با این حال، می توانید از دروازه UPI برای انتقال موجودی از UPI lite به حساب بانکی استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. فرآیند پرداخت را در برنامه Paytm با شناسه UPI خودتان آغاز کنید.

2. در اینجا، UPI Lite را به عنوان روش پرداخت انتخاب کنید. با این حال، توجه داشته باشید که حداکثر مبلغی که می توانید در یک تراکنش منتقل کنید فقط 200 روپیه است، در غیر این صورت UPI Lite را به عنوان روش پرداخت دریافت نخواهید کرد.

3. اکنون، موجودی UPI Lite خود را به حساب بانکی خود بازگردانید. همین امر در دفترچه گذرنامه شما منعکس خواهد شد.

سوالات متداول

س: Paytm UPI Lite چیست؟

آ: براساس ویژگی UPI Lite NPCI، Paytm UPI Lite به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون وارد کردن پین UPI، تراکنش‌های سریع زیر 200 روپیه در هر تراکنش را انجام دهند. این تراکنش ها در دفترچه عابر بانک شما نیز نمایش داده نمی شوند.

س: چگونه Paytm UPI Lite را در حساب خود فعال کنم؟

آ: فرآیند فعال‌سازی Paytm UPI Lite بسیار ساده است، زیرا باید فقط یک بار حساب بانکی خود را با برنامه Paytm پیوند دهید. برای تنظیم آن بر روی گوشی خود می توانید به مراحل دقیق ذکر شده در بالا مراجعه کنید.

س: محدودیت روزانه تراکنش های Paytm UPI Lite چقدر است؟

آ: هیچ محدودیت تراکنش روزانه برای UPI Lite وجود ندارد. با این حال، برخلاف BHIM UPI Lite، حداکثر مبلغی که می توانید از طریق Paytm UPI Lite انتقال دهید 4000 در روز است.

س: چرا نمی توانم بیش از 2000 به Paytm UPI Lite خود اضافه کنم؟

آ: طبق NPCI، شما می توانید تنها تا 2000 در هر تراکنش در UPI Lite اضافه کنید.

س: آیا می توانم موجودی UPI Lite خود را به حساب بانکی خود انتقال دهم؟

آ: بله، می توانید موجودی را از UPI Lite خود به حساب بانکی خود انتقال دهید. اگرچه این گزینه به طور مستقیم در دسترس نیست، اما برای انجام این کار می توانید از روش ذکر شده در این مقاله استفاده کنید.

س: چرا نمی توانم از Paytm UPI Lite استفاده کنم؟

آ: UPI Lite به تدریج برای همه کاربران، با شروع Android، با تعدادی بانک انتخاب شده عرضه می شود. مطمئن شوید که برنامه Paytm خود را به روز نگه دارید و منتظر باشید تا بانک شما در لیست سازگاری قرار گیرد.

بسته بندی

بنابراین همه چیز در مورد ویژگی تازه معرفی شده UPI Lite Paytm بود که بر اساس ویژگی UPI Lite NPCI ساخته شده است. BHIM نیز با ویژگی مشابهی همراه است، اما با پذیرش Paytm، به دلیل استفاده از پایگاه عظیم کاربران در دسترس عموم قرار می گیرد. این به کاهش بار تراکنش ها در بانک ها کمک می کند. این برنامه به تدریج با کاربران اندروید شروع می شود، فقط باید مطمئن شوید که آخرین برنامه و یک بانک سازگار را دارید. برای مطالعه بیشتر از این دست با GadgetsToUse همراه باشید و موارد مرتبط زیر را بررسی کنید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست