11 روش برای رفع مشکل کار نکردن پیام های Google برای وب

Paras Rastogi

اگر در Google Messages برای وب با مشکلات اتصال یا «خطایی اشتباه پیش آمده» مواجه هستید، به مکان درستی رسیده‌اید. در این مطالعه، راه‌هایی برای رفع مشکل کار نکردن پیام‌های Google برای وب نشان داده‌ایم. علاوه بر این، می‌توانید یاد بگیرید که «مشکل صفحه خالی» را در Google Messages برای وب برطرف کنید.

فهرست مطالب

چگونه پیام‌های گوگل را برای کار نکردن وب برطرف کنیم

با به‌روزرسانی اخیر آن، می‌توانید برنامه پیام‌های Google خود را در تلفن خود با نسخه وب جفت کنید و مستقیماً از دسکتاپ به پیام‌های خود دسترسی پیدا کنید. با این حال، کاربران اغلب مشکلاتی را هنگام استفاده از Google Messages برای وب گزارش کرده اند. بیایید نگاهی دقیق به نحوه حل این مشکل داشته باشیم.

لغو جفت و یک بار اتصال مجدد

یکی از مؤثرترین روش‌ها برای رفع مشکل کار نکردن پیام‌های Google برای وب، لغو جفت کردن دستی هر دو دستگاه متصل و اتصال مجدد آنها برای خلاص شدن از شر مشکلات موجود است. در اینجا نحوه رسیدن به همان هدف آورده شده است:

1. باز کن پیام های گوگل برنامه را در دستگاه خود و روی آن ضربه بزنید سه نقطه نماد در گوشه سمت راست بالا

2. بعد روی آن ضربه بزنید جفت شدن دستگاه و فشار دهید لغو جفت کردن همه دستگاه ها گزینه ای در پایین برای لغو جفت شدن برنامه پیام ها از همه دستگاه های متصل. از طرف دیگر، می توانید روی آن ضربه بزنید دکمه X در کنار یک نام دستگاه خاص برای لغو جفت شدن برنامه پیام‌های Google با آن.

3. را فشار دهید دکمه لغو جفت برای تایید اقدام شما

4. برای اتصال مجدد دستگاه، روی دسکتاپ خود به Messages for Web بروید. یک کد QR روی صفحه نمایش به شما نمایش داده می شود که می توانید آن را از تلفن هوشمند خود اسکن کنید تا یک اتصال جدید برقرار کنید.

Google Messages برای وب کار نمی کند

5. در گوشی هوشمند خود، روی آن ضربه بزنید جفت شدن دستگاه گزینه را فشار دهید و اسکنر کد QR دکمه برای اسکن کد QR تولید شده روی دسکتاپ شما.

6. پس از یک اسکن QR موفق، هر دو دستگاه جفت می شوند و می توانید مستقیماً از دسکتاپ به همه پیام های خود دسترسی داشته باشید.

Google Messages برای وب کار نمی کند

افزونه های غیر ضروری مرورگر را بررسی و غیرفعال کنید

اگر به‌طور ناگهانی با برنامه وب پیام‌های Google با مشکلاتی مواجه شده‌اید، ممکن است به دلیل یک افزونه نصب شده اخیر در مرورگر شما باشد. برای حل این مشکل، باید تمام افزونه های غیر ضروری مرورگر را بررسی و غیرفعال کنید مسدود کننده های تبلیغات و مسدود کننده های پنجره بازشو در مرورگر شما اگر در غیرفعال کردن افزونه ها مشکل دارید؟ راهنمای ما را در مورد نحوه دسترسی و غیرفعال کردن برنامه های افزودنی در مرورگر وب خود بررسی کنید.

فایل های کش مرورگر و برنامه را پاک کنید

گاهی اوقات انباشت بیش از حد فایل‌های حافظه پنهان موقت می‌تواند عملکرد اصلی برنامه را مختل کند و هنگام دسترسی به Google Messages برای وب مشکلاتی ایجاد کند. برای رفع این مشکل، باید به صورت دستی تمام فایل های کش مرورگر و برنامه ها را روی دسکتاپ و گوشی هوشمند پاک کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

کش مرورگر را در رایانه شخصی/مک پاک کنید

در اینجا نحوه پاک کردن حافظه پنهان مرورگر در رایانه شخصی یا مک آورده شده است.

1. کلیک کنید روی سه نقطه نماد را در گوشه سمت راست بالای مرورگر خود قرار داده و دکمه را فشار دهید تنظیمات گزینه.

Google Messages برای وب کار نمی کند

2. بسط دادن حریم خصوصی و امنیت در نوار کناری سمت چپ و روی آن کلیک کنید پاک کردن داده های مرور گزینه.

3. کادر بررسی “کوکی ها” و “تصویر و فایل های ذخیره شده در حافظه پنهان” را فعال کنید. کلیک کنید بر روی دکمه پاک کردن داده ها برای حذف تمام فایل های کش موقت و کوکی ها از مرورگر خود.

Google Messages برای وب کار نمی کند

کش مرورگر را در گوشی هوشمند پاک کنید

به همین ترتیب، می‌توانید این مراحل را برای پاک کردن کش مرورگر روی گوشی خود دنبال کنید.

1. باز کن تنظیمات برنامه و روی آن ضربه بزنید برنامه ها.

2. سپس، اپلیکیشن Messages را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید فایل های ذخیره سازی و کش.

3. در ادامه، بر روی ضربه بزنید پاک کردن حافظه پنهان را فشار دهید تا تمام فایل‌های کش موقت برنامه پاک شود.

Google Messages برای وب کار نمی کند

یک سرویس VPN فعال را خاموش کنید

اگر از یک سرویس VPN برای ناشناس کردن اینترنت استفاده می‌کنید، ممکن است در دسترسی به پیام‌های Google برای وب با مشکلاتی مواجه شوید زیرا ممکن است گاهی اوقات آدرس IP در لیست سیاه قرار گیرد. برای رفع مشکل، باید سرویس VPN خود را خاموش کنید تا از Google Messages استفاده کنید.

از حالت ناشناس برای آزمایش وب پیام های Google استفاده کنید

اگر هنگام استفاده از پیام‌های Google با مشکلات اتصال در مرورگر خود مواجه هستید، می‌توانید از طریق حالت ناشناس به آن دسترسی داشته باشید تا مشکلات موجود را عیب‌یابی کنید. در اینجا نحوه روشن کردن حالت ناشناس/خصوصی مرورگر مرورگر خود آورده شده است.

1. روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و دکمه را فشار دهید پنجره حالت ناشناس جدید گزینه ای برای راه اندازی برگه ناشناس.

2. یا می توانید دکمه را فشار دهید Ctrl+Shift+N کلید میانبر برای راه اندازی یک پنجره ناشناس جدید در مرورگر Chrome/Brave.

3. اگر از فایرفاکس استفاده می کنید، می توانید دکمه را فشار دهید Ctrl+Shift+P کلید میانبر برای دسترسی به حالت مرور خصوصی.

4. هنگامی که در حالت مرور ناشناس/خصوصی قرار گرفتید، به Google Messages برای وب دسترسی پیدا کنید و با استفاده از اولین روش ذکر شده در بالا، آن را با دستگاه خود جفت کنید.

Google Messages برای وب کار نمی کند

خرابی سرور را بررسی کنید

علاوه بر مشکلات مرورگر، قطع سرویس جهانی نیز ممکن است دلیل مشکل کار نکردن برنامه وب Google Messages باشد. در اینجا نحوه بررسی وضعیت سرورهای آن آمده است:

1. یک برگه جدید در مرورگر وب خود باز کنید و برای بررسی وضعیت سرورهای پیام های Google به وب سایت آشکارساز پایین دسترسی پیدا کنید.

2. اگر متوجه شوید الف نشانه قرمز پایین در وضعیت جستجو، یک قطع سرویس جهانی را نشان می دهد و برای دسترسی مجدد به پیام های Google باید مدتی صبر کنید.

Google Messages برای وب کار نمی کند

دسترسی به Google Messages برای وب در یک مرورگر وب متفاوت

یک اشکال یا اشکال موجود در مرورگر وب شما نیز ممکن است هنگام جفت کردن تلفن هوشمند با دسکتاپ برای استفاده از پیام های Google مشکلاتی ایجاد کند. در چنین شرایطی، می توانید مرورگر وب دیگری مانند فایرفاکس، بریو، گوگل کروم و غیره را برای دسترسی به آن امتحان کنید. اگر در تغییر مرورگر وب پیش فرض مشکل دارید؟ با نحوه تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز آشنا شوید.

داده های پس زمینه را برای برنامه Google Messages Android فعال کنید

برای اینکه برنامه پیام‌های Google با پیام‌های جدید همگام‌سازی شده به درستی کار کند، مهم است که داده‌های نامحدودی را در تلفن هوشمند خود به آن ارائه دهید. در اینجا به این صورت است:

1. برو به تنظیمات برنامه و پیدا کردن پیام های گوگل برنامه در لیست برنامه های نصب شده

2. بعد، بر روی ضربه بزنید داده موبایل و وای فای گزینه ای برای پیکربندی آن

3. در نهایت، کلید برای را فعال کنید استفاده نامحدود از داده.

Google Messages برای وب کار نمی کند

اطمینان از اتصال به اینترنت پایدار

اتصال به اینترنت پایدار در هر دو دستگاه جفت شده برای استفاده از برنامه پیام‌های Google در پلتفرم‌های مختلف الزامی است. از این رو، باید مطمئن شوید که گوشی هوشمند و دسکتاپ/لپ تاپ شما برای جلسات بدون وقفه به یک اتصال اینترنتی پایدار متصل هستند. در اینجا نحوه بررسی سرعت اتصال به اینترنت در دستگاه خود آورده شده است:

1. برای اندازه گیری سرعت اتصال اینترنتی فعلی خود به وب سایت Fast مراجعه کنید.

2. چند ثانیه صبر کنید تا به نتیجه برسید. سرعت اینترنت حداقل 10 مگابیت در ثانیه برای همه کارهای آنلاین کافی است.

فضای دستگاه را آزاد کنید

حافظه ناکافی دستگاه همچنین می‌تواند منجر به مشکلاتی در هنگام ارسال یا دریافت پیام‌های جدید در برنامه پیام‌های Google در تلفن شما شود. این مراحل را برای مدیریت و پاکسازی درهم و برهمی های غیر ضروری که فضای ذخیره سازی گوشی شما را اشغال کرده است دنبال کنید:

1. برنامه تنظیمات را باز کنید و روی ‘ ضربه بزنیدرم و فضای ذخیره سازیگزینه /Storage’ برای پیکربندی آن.

2. در صفحه بعد، می توانید دسته بندی های مختلف اقلامی که فضای دستگاه شما را مصرف می کنند را مشاهده کنید. روی هر دسته ضربه بزنید تا موارد غیر ضروری حذف شود و فضای ذخیره سازی گوشی شما آزاد شود.

برنامه Google Messages را به آخرین نسخه به روز کنید

یک نسخه برنامه منسوخ ممکن است هنگام جفت کردن تلفن هوشمند با دسکتاپ برای استفاده از پیام های Google مشکلاتی ایجاد کند. برای رفع این مشکل، باید اپلیکیشن Google Messages را در گوشی هوشمند خود به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.

1. به فروشگاه Google Play بروید و برنامه Google Messages را جستجو کنید.

2. روی ضربه بزنید به روز رسانی دکمه نصب و به روز رسانی برنامه به آخرین نسخه.

نکته پاداش: پیام‌های هرزنامه را در برنامه پیام‌های Google متوقف کنید

اگر از دریافت پیام های هرزنامه بیش از حد در گوشی هوشمند خود خسته شده اید؟ نگران نباش؛ ما راهنمای مفصلی داریم که می توانید برای جلوگیری از هرزنامه در Google Messages آن را بررسی کنید.

سوالات متداول

س: چرا کد QR در برنامه پیام‌های Google کار نمی‌کند؟

آ: می توانید پاکسازی را امتحان کنید فایل های کش از مرورگر وب خود استفاده کنید یا از حالت ناشناس برای رفع مشکل کد QR استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از طریق مرورگر وب دیگری به پیام‌های Google دسترسی داشته باشید.

س: برنامه پیام‌های Google به رایانه شخصی/رومیزی من متصل نمی‌شود؟

آ: باید تأیید کنید که در هر دو دستگاه به یک اتصال اینترنتی پایدار متصل هستید و برنامه Google Messages را به آخرین نسخه آن به‌روزرسانی کنید.

س: هنگام دسترسی به Google Messages برای وب، خطای “چیزی اشتباه شد” دریافت می کنم.

آ: خطای «چیزی اشتباه شد» معمولاً زمانی ظاهر می‌شود که اتصال اینترنت کند یا ناپایدار دارید یا با قطع سرویس جهانی مواجه می‌شوید. برای اندازه گیری آسان سرعت اتصال به اینترنت خود می توانید به مراحل بالا مراجعه کنید.

س: چگونه می توانم “نتوانم این پیام را ارسال کنم” را رفع کنم. خطای Google Messages دستگاه شما به شبکه تلفن همراه متصل نیست؟

آ: برای رفع این مشکل، باید گوشی خود را نگه دارید قفل شده است و وجود یک اتصال اینترنتی فعال روی آن را بررسی کنید.

نکات پایانی: از Google Messages بدون وقفه استفاده کنید

امیدواریم با استفاده از روش‌های ذکر شده در این توضیح، مشکلات Google Messages برای وب را با موفقیت حل کرده باشید. اگر خواندن این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستانی که فکر می کنید ممکن است در گوشی های هوشمند خود با چنین مشکلاتی مواجه شوند به اشتراک بگذارید. همچنین، برای راهنمایی ها و نکات با کیفیت بیشتر، در GadgetsToUse مشترک شوید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست