۶ روش برای بهینه‌سازی باتری مانند پیکسل در هر اندروید

Paras Rastogi

حالت صرفه جویی در باتری همیشه یک موضوع بحث برانگیز در اندروید بوده است. با این حال، Extreme Battery Saver که به عنوان یک به‌روزرسانی ویژگی برای Pixel ارائه شد، آن را به طور قابل توجهی بهبود بخشید. و محدود به پیکسل نیست. ما گزینه های صرفه جویی در باتری را در سایر تلفن های اندرویدی نیز دریافت می کنیم. در این مقاله، بیایید نحوه فعال کردن حالت Extreme Battery Saver را در پیکسل، سامسونگ، شیائومی یا سایر گوشی‌های اندرویدی ببینیم.

فهرست مطالب

حالت Extreme Battery Saver چیست؟

در ابتدا، ویژگی حالت فوق العاده صرفه جویی در باتری در دستگاه های پیکسل معرفی شد تا به کاربران کمک کند در مواقع ضروری عمر باتری خود را افزایش دهند. پس از فعال شدن، اکثر ویژگی ها را خاموش می کند و برنامه ها را متوقف می کند صرفه جویی در هر واحد از باتری برای پردازش برنامه‌ها و سرویس‌های غیرضروری تلف می‌شود.

با این حال، هرگز برنامه‌های مهمی مانند تلفن، پیام‌ها، ساعت و تنظیمات را که برای عملکرد اولیه اجباری هستند، خاموش نمی‌کند.

از Extreme Battery Saver در Pixel استفاده کنید

پس از شروع حالت صرفه جویی در باتری، تغییرات زیر را در دستگاه های Pixel مشاهده خواهید کرد:

  • آ مایل به خاکستری موضوع برای کل تلفن اعمال می شود، که بیشتر رنگ ها و نمادهای برنامه را به جز موارد ضروری خاکستری می کند.
  • مال گوشی شما در حال پردازش قدرت کند می کند پایین.
  • Wi-Fi، بلوتوث، و نمایه کاری از کار افتادن
  • فعال نقطه داغ یا اتصال به اینترنت متوقف می شود.
  • اکثر برنامه‌های موجود در دستگاه شما متوقف می‌شوند و هیچ اعلانی ارسال نمی‌کنند.
  • مهلت زمانی صفحه به کاهش می یابد 30 ثانیه.

نحوه فعال کردن حالت Extreme Battery Saver در دستگاه‌های Pixel

اکنون که جزئیات مربوط به حالت صرفه جویی شدید باتری را آموخته اید، مراحل زیر را دنبال کنید تا آن را در دستگاه های Pixel فعال کنید:

1. برنامه تنظیمات را در دستگاه Pixel خود باز کنید و روی آن ضربه بزنید باتری گزینه.

2. بعد روی آن ضربه بزنید صرفه جویی در باتری و فشار دهید حالت فوق العاده صرفه جویی در باتری گزینه ای برای پیکربندی آن

3. روی ‘ ضربه بزنید چه موقع باید استفاده کرد‘ دکمه. در صفحه بعد، دو گزینه خواهید داشت،همیشه بپرس“و”همیشه استفاده کنید، از طریق آن می توانید حالت صرفه جویی شدید باتری را از طریق یک اعلان فعال کنید یا آن را به ترتیب با حالت صرفه جویی باتری خودکار کنید.

4. سرانجام، روشن کن حالت صرفه جویی در باتری دستگاه خود را با جابجایی دکمه آن.

5. اگر ‘ را انتخاب کرده ایدهمیشه بپرسگزینه قبلی، فوراً یک اعلان برای حالت Extreme Battery Saver دریافت می کنید تا آن را فعال کنید. متناوبا، اگر « را انتخاب کرده باشیدهمیشه استفاده کنیدگزینه، حالت صرفه جویی شدید باتری به طور خودکار با اعلان مربوطه در مرکز اعلان فعال می شود.

6. پس از فعال شدن، موضوع سیستم شما، از جمله تصویر زمینه و نمادهای برنامه، خواهد بود خاکستری شده، برنامه های ضروری مانند تلفن، پیام ها، ساعت و تنظیمات را در دسترس قرار دهید.

7. اگر می‌خواهید هر برنامه دیگری را در حالت صرفه‌جویی شدید باتری قرار دهید، می‌توانید به طور موقت لغو مکث یا آن را در لیست برنامه های ضروری داخل برنامه تنظیمات قرار دهید.

8. علاوه بر این، شما می توانید پیکربندی a برنامه برای فعال کردن خودکار حالت صرفه جویی در باتری بر اساس برنامه معمول یا درصد باتری دلخواه شما.

در سایر تلفن‌های اندرویدی، بهینه‌سازی باتری فوق‌العاده شبیه پیکسل را دریافت کنید

اگر دستگاه پیکسل ندارید، می‌توانید خوبی حالت صرفه‌جویی در باتری را در دستگاه‌های مختلف اندروید تجربه کنید. در اینجا به این صورت است:

روش 1- تنظیمات مصرف را برای صرفه جویی در مصرف زیاد تغییر دهید

ساده‌ترین روش برای دریافت حالت صرفه‌جویی شدید باتری Pixel-Like در هر دستگاه اندرویدی، تغییر تنظیمات مصرف انرژی سیستم برای اعمال محدودیت‌های سختگیرانه باتری در برنامه‌ها است. انجام این کار از تخلیه بی مورد باتری برنامه ها جلوگیری می کند. در اینجا نحوه پیکربندی مشابه آورده شده است:

1. برنامه تنظیمات را باز کنید و روی آن ضربه بزنید باتری.

2. بعد، را فشار دهید پس زمینه مدیریت مصرف برق برای پیکربندی آن

3. لیست برنامه های نصب شده روی دستگاه خود را مرور کنید و همه برنامه های غیر ضروری را شناسایی کنید.

4. روی نام برنامه ضربه بزنید و آن را محدود کنید مصرف برق پس زمینه به طور کامل برای جلوگیری از هدر رفتن عمر باتری دستگاه شما در حال اجرا آن.

5. برای کاهش قابل توجه مصرف برق، مراحل را با هر برنامه غیر ضروری تکرار کنید.

6. در نهایت روشن کنید حالت صرفه جویی در باتری برای صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر با کاهش مصرف باتری.

روش 2- برای صرفه جویی در مصرف بیشتر، فعالیت های برنامه پس زمینه را محدود کنید

محدود کردن فعالیت‌های برنامه پس‌زمینه به حداقل، به طور موثری عمر باتری تلفن هوشمندتان را افزایش می‌دهد و تجربه‌ای شبیه به «حالت صرفه‌جویی در باتری» به آن می‌دهد. برای محدود کردن فعالیت‌های برنامه پس‌زمینه در دستگاه Android خود، این مراحل ساده را دنبال کنید:

1. برنامه تنظیمات را باز کنید و روی آن ضربه بزنید سیستم گزینه.

2. بعد، فشار دهید گزینه های توسعه دهنده و به پایین اسکرول کنید تا قسمت Apps را پیدا کنید. اگر نمی توانید Developer Options را پیدا کنید، به تنظیمات سیستم خود بروید و هفت بار روی Build number ضربه بزنید تا فعال شود.

3. علاوه بر این، را فعال کنید فعالیت ها را نگه ندارید دکمه جابجایی برای از بین بردن خودکار هر فعالیت برنامه پس‌زمینه زمانی که کاربر آن را ترک می‌کند.

4. در نهایت، با فشار دادن دکمه، در مصرف باتری بیشتر صرفه جویی کنید محدودیت فرآیند پس زمینه را فشار دهید و روی آن تنظیم کنید بدون فرآیندهای پس زمینه.

این اطمینان حاصل می کند که سیستم Android دستگاه شما به طور خودکار تمام برنامه های پس زمینه را که ممکن است آب باتری غیر ضروری مصرف کنند، می بندد.

توجه داشته باشید: محدود کردن همه برنامه‌های پس‌زمینه در دستگاهتان ممکن است باعث خرابی یا عملکرد غیرعادی برخی از برنامه‌ها شود، زیرا برخی از برنامه‌ها همیشه به منابع دستگاه نیاز دارند.

روش 3- Extreme Battery Saver را در Samsung OneUI فعال کنید

علاوه بر تغییر تنظیمات برق به صورت دستی، برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی مانند سامسونگ، حالت اختصاصی صرفه‌جویی در مصرف انرژی را نیز در نظر می‌گیرند که عمر باتری را افزایش می‌دهد، شبیه به حالت صرفه‌جویی شدید باتری در تلفن‌های Pixel. در اینجا نحوه فعال کردن آن در گوشی های Samsung Galaxy دارای OneUI آورده شده است:

1. صفحه اصلی خود را به سمت پایین بکشید تا مکان مورد نظر را پیدا کنید حالت ذخیره انرژی و برای مشاهده گزینه های برق، آن را به مدت طولانی فشار دهید.

2. در مرحله بعد، همه را فعال کنید چهار دکمه جابجایی در منوی Power Savings قرار دهید و آن را روشن کنید حالت ذخیره انرژی.

3. تلفن هوشمند شما با برنامه های محدود در صفحه اصلی شما به حالت صرفه جویی در انرژی شدید می رود.

روش 4- فعال کردن Ultra Battery Saver در گوشی های Redmi/Xiaomi MIUI

مشابه سامسونگ، می‌توانید با فعال کردن حالت Ultra Battery Saver در MIUI، در مصرف باتری دستگاه‌های Redmi/Xiaomi به شدت صرفه‌جویی کنید. در اینجا چیزی است که باید دنبال کنید:

1. برنامه تنظیمات را در دستگاه شیائومی خود باز کنید و روی آن ضربه بزنید باتری گزینه.

2. بعد، فعال کنید حالت Ultra Battery Saver روی دستگاه خود با روشن کردن دکمه جابجایی آن.

3. تلفن هوشمند شما فوراً شروع به محدود کردن برنامه‌های مصرف‌کننده انرژی، فعالیت‌های پس‌زمینه می‌کند و روشنایی کلی صفحه را کاهش می‌دهد تا انرژی بیشتری ذخیره شود. علاوه بر این، تلفن شما به حالت تاریک تغییر می کند تا از هدر رفتن انرژی در ارائه تصاویر پس زمینه رنگارنگ و انتقال جلوگیری کند.

4. علاوه بر این، صفحه اصلی شما به یک رابط حداقل با گزینه اضافه کردن سوئیچ می شود شش برنامه پرکاربرد به انتخاب شما

5. برای افزودن برنامه ها به صفحه اصلی، دکمه را فشار دهید دکمه افزودن و شش برنامه ضروری را که برای انجام کارها و در عین حال صرفه جویی در مصرف باتری به آنها نیاز دارید، انتخاب کنید.

روش 5- برای صرفه جویی در باتری دستگاه به یک لانچر حداقلی تغییر دهید

استفاده از یک راه‌انداز تعاملی با ویژگی‌های زیاد ممکن است راحت به نظر برسد، اما هزینه‌های سنگینی بر عمر باتری گوشی شما وارد می‌کند. نگران نباش؛ ما چند لانچر سازگار با باتری را به صورت دستی انتخاب کرده ایم تا به شما در صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی کمک کند و در عین حال بیشترین استفاده را از گوشی هوشمند خود ببرید.

می توانید از Power+، Evie Launcher، Nova Launcher، ap15 ​​Launcher و غیره استفاده کنید. علاوه بر این، برای جزئیات بیشتر می‌توانید راهنمای دقیق ما را در مورد لانچرهای ذخیره باتری اندروید دنبال کنید.

روش 6- نکات متفرقه برای افزایش عمر باتری در اندروید

علاوه بر حالت صرفه جویی در باتری، می توانید این نکات مفید را دنبال کنید تا عمر باتری خود را در هر تلفن هوشمندی به سطح بعدی افزایش دهید:

غیرفعال کردن تصویر زمینه زنده

صفحه اصلی خود را طولانی فشار دهید و a را انتخاب کنید کاغذ دیواری استاتیک به جای پویا والپیپرهای پویا و ترانزیشن ها مقدار قابل توجهی از باتری دستگاه شما را مصرف می کنند.

نرخ به روز رسانی صفحه را کاهش دهید

باز کن نمایشگر و روشنایی تنظیمات را انجام دهید و نرخ بازخوانی صفحه را به 60 هرتز. افزایش نرخ تازه سازی صفحه، مانند 90 یا 120 هرتز، به روز رسانی صفحه نمایش بیشتری را ایجاد می کند، سیالیت و روان بودن را افزایش می دهد، اما باتری بیشتری را نیز مصرف می کند.

روشنایی خودکار/تطبیقی ​​را غیرفعال کنید

برنامه Settings را باز کنید و کلید برای را خاموش کنید خودکار/تطبیقی روشنایی زیر گزینه های Display و Brightness. پس از غیرفعال کردن، می‌توانید حداقل روشنایی «قابل مشاهده» را به صورت دستی تنظیم کنید که به جای استفاده از آن در روشنایی بالا، در مصرف باتری بیشتر صرفه‌جویی می‌شود.

کنترل صداها و لرزش سیستم

باز کن صدا و لرزش تنظیمات و قطع یا کاهش شدت صدا و لرزش. غیرفعال کردن ارتعاشات ناخواسته مانند لمسی، ارتعاشات صفحه کلید و صداها به دستگاه کمک می کند تا انرژی بیشتری را ذخیره کند.

برنامه های تخلیه باتری ناخواسته را حذف کنید

برنامه تنظیمات را باز کنید و لیست برنامه های نصب شده را با استفاده از گزینه App برای حذف برنامه های غیر ضروری مرور کنید.

Wi-Fi را به شبکه تلفن همراه ترجیح دهید

پانل اعلان را پایین بکشید و به جای استفاده از شبکه تلفن همراه، به Wi-Fi (در صورت وجود) بروید، زیرا داده های تلفن همراه عمر باتری بیشتری را مصرف می کنند، به خصوص در هنگام سفر.

خدمات موقعیت مکانی را غیرفعال کنید

جستجو برای خدمات مکان یابی در برنامه Settings و ضامن آن را خاموش کنید. غیرفعال کردن آن، GPS را غیرفعال می کند، که برای ارائه نتایج دقیق نیاز به باتری قابل توجهی دارد.

شارژ تطبیقی ​​را روشن کنید

شارژ تطبیقی ​​یا بهینه می‌تواند با کاهش سرعت شارژ و جلوگیری از شارژ بیش از حد، به سالم ماندن باتری گوشی شما در طولانی مدت کمک کند. برای مراحل آسان برای فعال کردن شارژ تطبیقی ​​در دستگاه Android خود، این راهنما را دنبال کنید.

از استفاده از تلفن در هنگام گرم شدن بیش از حد خودداری کنید

خواه محیط اطراف با دمای گرم باشد یا داغ شدن بیش از حد تلفن، استفاده از تلفن هوشمند در شرایط شدید بر سلامت باتری تأثیر می گذارد و منجر به تخلیه سریعتر می شود. پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده طولانی‌مدت و پشتیبان‌گیری بهتر، به تلفن هوشمند خود اجازه دهید دمای خود را به حالت عادی بازگرداند.

تکمیل: با Extreme Battery Saver بیشتر صرفه جویی کنید!

امیدواریم نکات جالبی را از این توضیح دهنده برای صرفه جویی در مصرف باتری دستگاه خود با حالت صرفه جویی شدید باتری انتخاب کرده باشید. اگر خواندن این مطلب برای شما مفید بود، آن را برای دوستان خود ارسال کنید و برای راهنمایی های آموزنده تر، لینک های زیر را بررسی کنید.

ممکن است به دنبال موارد زیر باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست