7 روش برای حذف فایلی که مک می گوید در حال استفاده است (عملیات کامل نمی شود)

Ritik Singh

آیا کامپیوتر مک شما نشان می دهدعملیات تکمیل نمی شود زیرا مورد در حال استفاده استزمانی که می خواهید فایل های خاصی را حذف کنید یا سطل زباله را پاک کنید؟ این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که برنامه یا برنامه‌ای در پس‌زمینه از فایلی استفاده می‌کند که می‌خواهید حذف کنید یا به bin منتقل کنید. خوشبختانه، شما می توانید به اجبار این فایل ها را حذف کنید. در اینجا، بیایید راه‌های آسان برای حذف اجباری فایل‌های مورد استفاده توسط برنامه‌های دیگر در مک را ببینیم.

چرا “عملیات را نمی توان به دلیل استفاده از آیتم تکمیل کرد” می بینید؟

در مواقعی، مک از حذف فایل‌هایی که در حال حاضر توسط نرم‌افزار دیگری روی دستگاه استفاده می‌شوند، جلوگیری می‌کند. این به این دلیل است که احساس می‌شود حذف آن فایل‌ها یا خالی کردن سطل زباله، نرم‌افزار در حال استفاده را خراب می‌کند. اینجا جایی است که با مشکلاتی مانند:

  • مک اجازه حذف یک فایل را نمی دهد.
  • پیام خطای “عملیات تکمیل نمی شود زیرا مورد در حال استفاده است”.
  • مک به شما اجازه نمی دهد سطل زباله یا سطل زباله را خالی کنید.

چگونه یک فایل در حال استفاده توسط سایر برنامه ها یا فرآیندهای مک را حذف کنیم؟

برای حذف فایلی که خطایی نشان می دهد که در حال حاضر در حال استفاده است، باید برنامه را از استفاده از آن در پس زمینه متوقف کنید. چندین راه برای انجام آن عبارتند از: خروج اجباری از برنامه، راه اندازی مجدد مک، حذف فایل با استفاده از ترمینال و موارد دیگر. در زیر همه آنها را با جزئیات بررسی کنید.

روش 1- مک خود را مجددا راه اندازی کنید

ساده‌ترین راه برای رفع «عملیات تکمیل نمی‌شود» هنگام حذف یک فایل، راه‌اندازی مجدد رایانه مک است. انجام این کار از تمام فرآیندهای فعال و غیرفعال که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند خارج می‌شود و به دستگاه شما شروعی تازه می‌دهد. اگر کار نکرد یا نمی‌خواهید راه‌اندازی مجدد شود، روش‌های دیگر زیر را ادامه دهید.

روش 2- خروج اجباری از همه برنامه ها و حذف فایل

اگر یک برنامه پیش‌زمینه از آن استفاده کند، مک به شما اجازه نمی‌دهد فایل را حذف کنید. یک راه آسان برای رفع آن این است که از تمام برنامه های فعال خارج شوید و سپس فایل را حذف کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

1. کلیک کنید بر روی سیب آیکون در منوی بالا سمت چپ و انتخاب کنید زور ترک کنید. یا می توانید فشار دهید فرمان + گزینه + در رفتن.

2. برنامه ای را که فکر می کنید ممکن است از فایل استفاده کند را انتخاب کنید. ضربه زدن زور ترک کنید.

3. ضربه زدن ترک اجباری از نو. پس از خروج از برنامه، دوباره سعی کنید فایل را حذف کنید.

اگر مطمئن نیستید که کدام برنامه ممکن است از فایل استفاده کند، همه آنها را انتخاب کرده و از آن خارج شوید. مطمئن شوید که هیچ داده ذخیره نشده ای ندارید.

روش 3- برنامه ای را که از فایل استفاده می کند، پیدا کنید و بکشید

روش بعدی استفاده از ترمینال برای یافتن فایل هایی است که در حال حاضر در حال استفاده هستند یا مک شما فکر می کند کدام فایل ها در حال استفاده هستند. یک دستور ترمینال ساده “Lsof”، که به این معنی است که لیست تمام فایل ها کار را انجام می دهد، که می توانید برنامه ای را که از فایل استفاده می کند، پست کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

1. باز کن یاب > برنامه ها > ابزارهای کمکی و راه اندازی شود پایانه در مک شما

2. دستور را در ترمینال تایپ کنید اما هنوز Return را فشار ندهید- Lsof.

3. یک فاصله اضافه کنید و سپس مسیر فایل را Paste کنید. مثلا: Lsof /Users/ritik/Desktop/Test.png برای یک تصویر در پوشه دسکتاپ

چگونه یک مسیر فایل را در مک کپی کنیم؟ را فشار داده و نگه دارید گزینه را فشار دهید و روی فایل کلیک راست کنید. در منوی زمینه، را انتخاب کنید <نام فایل> را کپی کنید به عنوان نام مسیر

4. هنگامی که فرمان را وارد کردید، ترمینال لیست برنامه هایی را که در حال حاضر از فایل استفاده می کنند را به شما می دهد. در این مورد، برنامه پیش نمایش است.

5. می توانید از طریق Activity Monitor آن برنامه ها را به اجبار ترک کنید یا برنامه ها را بکشید.

6. برای انجام این کار، باز کنید نظارت بر فعالیت در مک شما

7. برنامه و تمام فرآیندهای مرتبط با آن را جستجو کنید و روی آن ضربه بزنید ایکس دکمه.

8. بعد، ضربه بزنید ترک کنید یا زور ترک کنید برای بستن برنامه

پس از اتمام، سعی کنید فایل را حذف کنید. شما باید بتوانید این کار را به طور معمول و بدون هیچ پیام خطایی انجام دهید.

روش 4- با استفاده از ترمینال فایل را حذف کنید

مانند ویندوز، مک به شما امکان می دهد فایل ها را از طریق پنجره ترمینال حذف کنید. بنابراین اگر نمی‌توانید فایلی را به سطل زباله منتقل کنید، مراحل زیر را دنبال کنید تا فایل را برای همیشه از طریق ترمینال پاک کنید:

1. راه اندازی پایانه در مک خود از هر دو یاب > برنامه های کاربردی یا سکوی پرتاب

2. پس از باز شدن پنجره، تایپ کنید rm.

3. فایلی را که می خواهید حذف کنید بکشید و در پنجره ترمینال رها کنید. یا مسیر فایل را به صورت دستی پیست کنید.

4. در نهایت فشار دهید بازگشت (یا وارد کردن) برای حذف دائمی فایل

روش 5- فایل قفل شده است یا امتیازات ناکافی؟

اگر نمی‌توانید فایلی را در مک حذف کنید، ممکن است از امتیازات کافی برخوردار نباشید یا فایل احتمالاً قفل شده باشد. بررسی کنید که آیا می توانید از یک Administrator برای حذف فایل استفاده کنید. اگر از قبل یک حساب کاربری دارید، همانطور که در زیر نشان داده شده است، بررسی کنید که آیا فایل قفل شده است:

1. باز کن یاب در مک شما

2. کلیک راست کنید فایلی که می خواهید حذف کنید و کلیک کنید گرفتن اطلاعات.

3. به سمت عمومی برگه

4. در اینجا، علامت کادر را بردارید قفل شده است. در همین صفحه، همچنین می توانید امتیاز خواندن و نوشتن را برای همه کاربران روی دستگاه مشاهده کنید.

اکنون می توانید فایل را به راحتی حذف کنید. در همین صفحه، همچنین می توانید امتیاز خواندن و نوشتن را برای همه کاربران روی دستگاه مشاهده کنید.

روش 6- موارد ورود را غیرفعال کنید و فایل را حذف کنید

گاهی اوقات، برنامه ای که از فایل استفاده می کند ممکن است به طور خودکار در پس زمینه زمانی که دستگاه خود را راه اندازی مجدد می کنید شروع شود. به همین دلیل است که هنگام تلاش برای حذف فایل با وجود راه‌اندازی مجدد، ممکن است ببینید «عملیات نمی‌تواند تکمیل شود زیرا مورد در حال استفاده است». در این مورد، باید برنامه یا برنامه را از لیست موارد راه اندازی حذف کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

1. کلیک کنید بر روی سیب آیکون در بالا سمت چپ و انتخاب کنید سیستم تنظیمات (یا سیستم اولویت ها).

2. انتخاب کنید عمومی > وارد شدن موارد.

3. برنامه‌ای را انتخاب کنید که از فایل استفاده می‌کند یا فکر می‌کنید ممکن است ارتباطی با فایل داشته باشد. و روی – دکمه.

4. بعلاوه، ضامن را برای “غیرفعال کنیداجازه در پس‌زمینهاگر برنامه در لیست باشد.

روش 7- مک را در حالت Safe Mode Restart کنید

اگر یک برنامه شخص ثالث یا سرویس پس‌زمینه به‌طور مداوم از فایلی که می‌خواهید حذف کنید استفاده می‌کند و هنوز نمی‌توانید بفهمید که چیست، مک خود را در حالت ایمن راه‌اندازی مجدد کنید و آن را حذف کنید. مک خود را با انتخاب Shut Down در منوی Apple خاموش کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

1. پس از خاموش شدن کامل مک، دکمه را فشار دهید دکمه پاور تا زمانی که «بارگیری گزینه‌های راه‌اندازی» را مشاهده کنید.

2. یک حجم را انتخاب کنید. را فشار داده و نگه دارید کلید Shift و کلیک کنید در حالت ایمن ادامه دهید.

3. مک شما اکنون در حالت ایمن راه اندازی مجدد می شود. باز کن یاب، روی فایل کلیک راست کرده و ضربه بزنید به Bin حرکت کنید.

هیچ چیز کار نمی کند؟ مک خود را در حالت بازیابی تعمیر کنید

اگر هیچ چیز کار نمی کند، ممکن است بدافزار یا مشکلی اساسی در دیسک شما وجود داشته باشد. می توانید با پشتیبانی اپل تماس بگیرید یا مک خود را در حالت بازیابی تعمیر کنید.

برای دومی، مک خود را در حالت بازیابی مجدد راه اندازی کنید و دیسک را با استفاده از Disk Utility پاک کنید. سپس با استفاده از گزینه های داده شده macOS را دوباره نصب کنید. توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات شخصی شما در درایو پاک می شود.

(حل شد) مک فایلی را که توسط سایر برنامه ها استفاده می شود حذف نمی کند

به این ترتیب می‌توانید فایلی را که مک می‌گوید توسط برنامه‌ها یا برنامه‌های دیگر استفاده می‌شود حذف کنید. امیدوارم راهنمای بالا به شما کمک کند تا هر فایلی را که می خواهید در دستگاه macOS خود حذف کنید پاک کنید. اگر همچنان با هر گونه خطا مواجه هستید، از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی با آن تماس بگیرید. منتظر این به روز رسانی های بیشتر باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست