5 راه برای رفع سیاهی صفحه نمایش مرگ آیفون (2023)

Ritik Singh

آیا آیفون شما مرده است و روشن نمی شود؟ چندین کاربر آیفون گزارش داده اند که دستگاه آنها شروع به نشان دادن صفحه سیاه کرده است. تنها کاری که انجام می دهد این است که با وجود روشن بودن هیچ پاسخی به دکمه ها نمی دهد. خوشبختانه، شما می توانید به راحتی صفحه سیاه مرگ را با اصلاحات ساده احیا کنید. در این مقاله روش های کار برای رفع سیاهی صفحه آیفون با یا بدون از دست دادن اطلاعات را مشاهده می کنیم.

چه چیزی باعث سیاه شدن صفحه نمایش آیفون می شود؟

آیا می دانید چرا صفحه نمایش آیفون من سیاه است؟ دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که صفحه نمایش آیفون شما سیاه شده و با وجود فشار دادن دکمه پاور روشن نمی شود. این شامل مسائل نرم افزاری و سخت افزاری است، مانند:

  • نقص کانکتور شارژ
  • نمایش مشکلات سخت افزاری
  • باتری معیوب
  • برد منطقی معیوب
  • سایر مشکلات سخت افزاری
  • خرابی در حین به روز رسانی نرم افزار
  • خرابی برنامه یا نرم افزار
  • باتری خالی شده و غیره

نحوه رفع سیاهی صفحه مرگ در آیفون

راه های مختلفی برای تعمیر صفحه سیاه مرگ آیفون وجود دارد. می‌توانید با یک هارد ریست شروع کنید و اگر کار نکرد، بازیابی iTunes را ادامه دهید. همچنین می توانید ابزارهای بازیابی شخص ثالث را امتحان کنید Tenorshare Reiboot (در اینجا استفاده می شود) برای تعمیر آیفون با صفحه سیاه که هنوز کار می کند. ادامه مطلب

روش 1- آیفون خود را هارد ریست کنید

ممکن است آیفون شما به دلیل خرابی برنامه یا نقص نرم افزار سیاه شده باشد. این یک مشکل گسترده در دستگاه‌هایی است که نسخه بتا و توسعه‌دهنده iOS را اجرا می‌کنند. اگر اینطور باشد، یک راه اندازی مجدد نیرو ساده آن را زنده می کند. برای تنظیم مجدد آیفون خود مراحل زیر را دنبال کنید:

Restart اجباری آیفون 8، SE 2 و 3، X، XR، XS، 11، 12، 13، و 14

1. را فشار داده و به سرعت رها کنید Vروشن شدن کلید

2. سپس، را فشار داده و به سرعت رها کنید کاهش صدا کلید

3. در آخر، دکمه را فشار داده و نگه دارید دکمه کناری تا زمانی که آیفون با لوگوی اپل راه اندازی مجدد شود.

ریستارت اجباری آیفون 7 یا 7 پلاس

1. را فشار داده و نگه دارید کاهش صدا دکمه.

2. به طور همزمان، را فشار داده و نگه دارید کلید برق.

3. با دیدن لوگوی اپل هر دو دکمه را رها کنید.

iPhone 6s، iPhone SE (نسل اول)، یا قدیمی‌تر را اجباری مجدداً راه‌اندازی کنید

را فشار داده و نگه دارید دکمه خواب و دکمه خانه همزمان. پس از ظاهر شدن لوگوی اپل، هر دو دکمه را رها کنید. آیفون شما دوباره به حالت عادی راه اندازی می شود.

روش 2- آیفون را در iTunes بازیابی کنید

اگر آیفون شما به طور تصادفی سیاه شده است و روشن نمی شود یا در یک حلقه راه اندازی بی نهایت گیر کرده است، می توانید آن را از طریق iTunes در رایانه مک یا ویندوز خود بازیابی کنید. با این حال، توجه داشته باشید که انجام این کار انجام خواهد شد منجر به از دست رفتن داده ها می شود. همچنین، بازیابی به یک نسخه پشتیبان موجود در رایانه نیاز دارد.

در اینجا نحوه به روز رسانی یا بازیابی آیفون خود از طریق iTunes آورده شده است:

1. iTunes را در رایانه خود باز کنید. کاربران ویندوز می توانند آن را از وب سایت رسمی نصب کنند، در حالی که کاربران مک می توانند از Finder استفاده کنند.

2. آیفون خود را با استفاده از کابل USB سازگار به رایانه مک یا ویندوز خود وصل کنید.

3. پس از اتصال آیفون، به سرعت دکمه را فشار داده و رها کنید دکمه افزایش صدا و سپس دکمه کاهش صدا. بعد، را فشار داده و نگه دارید کلید برق.

4. اکنون آیفون شما در قسمت بوت می شود حالت بازیابی صفحه نمایش

بازیابی صفحه سیاه آیفون از طریق iTunes

5. در iTunes در رایانه شما، یک پنجره بازشو با گزینه هایی ظاهر می شود بازگرداندن یا به روز رسانی.

بازیابی صفحه سیاه آیفون از طریق iTunes

اگر آیفون شما در حین به روز رسانی نرم افزار کار نمی کند، آن را انتخاب کنید به روز رسانی گزینه را انتخاب کنید و به آن اجازه دهید آخرین سیستم عامل را دانلود کند. به دلایل دیگر، انتخاب کنید بازگرداندن و یک نسخه پشتیبان قدیمی را انتخاب کنید.

روش 3- رفع سیاهی صفحه آیفون با Tenorshare ReiBoot (بدون از دست دادن اطلاعات)

از طرف دیگر، می‌توانید ابزارهای شخص ثالث را برای بازیابی آیفون از صفحه سیاه مرگ بدون از دست دادن اطلاعات امتحان کنید. Tenorshare Reiboot یک ابزار محبوب با نرخ موفقیت بالا برای آیفون‌هایی است که در طول به‌روزرسانی OTA یا هر نقص نرم‌افزاری دیگر از بین رفته‌اند. می توانید با یک کلیک وارد یا خارج از حالت ریکاوری شوید، آیفون خود را به نسخه قبلی دانگرید کنید، دستگاه را بدون iTunes ریست یا تعمیر کنید، و حتی مشکلاتی مانند گیرکردن روی لوگوی اپل، سیاه بودن صفحه آیفون، اما همچنان روشن بودن، حلقه حالت بازیابی، را برطرف کنید. و غیره.

برای رفع سیاهی صفحه آیفون با استفاده از Tenorshare Reiboot مراحل زیر را دنبال کنید:

1. Tenorshare Reiboot را در رایانه مک یا ویندوز خود دانلود و نصب کنید.

2. آیفون خود را از طریق کابل USB به رایانه خود وصل کنید.

3. ابزار را باز کرده و روی آن کلیک کنید شروع کنید.

4. بعد، انتخاب کنید استاندارد تعمیر برای تعمیر آیفون خود بدون از دست دادن اطلاعات

5. Reiboot به طور خودکار دستگاه شما را شناسایی می کند و گزینه های سیستم عامل مورد نیاز را جستجو می کند.

6. بعد، بر روی کلیک کنید دانلود برای دانلود آخرین بسته سیستم عامل

اگر دانلود نشد، می توانید از آن استفاده کنید اینجا کلیک کنید را فشار دهید تا آن را به صورت دستی از طریق مرورگر خود دانلود کنید و سپس از آن استفاده کنید وارد كردن گزینه ای برای انتخاب آن در ابزار.

7. پس از دانلود سیستم عامل، کلیک کنید تعمیر استاندارد را شروع کنید.

خودشه. چند دقیقه صبر کنید تا نرم افزار بازیابی شود و آیفون شما را از صفحه سیاه مرگ برطرف کند. پس از انجام این کار، آیفون شما به طور خودکار بدون از دست دادن اطلاعات راه اندازی مجدد می شود.

اگر روش شکست خورد، می توانید آن را امتحان کنید تعمیر عمیق گزینه ای که برای رفع مشکلات جدی iOS که ممکن است منجر به از دست دادن اطلاعات شود در نظر گرفته شده است.

روش 4- آیفون خود را به شارژر وصل کنید

شارژرهای سریع آیفون

اگر آیفون شما برای مدت طولانی بیکار مانده است، ممکن است باتری به حالت تخلیه عمیق رفته باشد. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که باتری‌های لیتیوم یونی برای مدت طولانی بدون مراقبت باقی می‌مانند و باعث می‌شود آنها قادر به نگهداری شارژ نباشند.

با این حال، همچنان می‌توانید با وصل کردن آن به شارژر سازگار برای چند ساعت، دوباره آن را احیا کنید تا ببینید آیا شروع به کار می‌کند یا خیر. اگر نه، ممکن است مجبور شوید باتری را توسط یک مرکز خدمات مجاز اپل بررسی و تعویض کنید. همچنین ممکن است مشکل اتصال شارژ باشد که از شارژ شدن دستگاه جلوگیری می کند.

روش 5- استفاده از حالت DFU

اگر حالت بازیابی کار نمی کند، می توانید حالت Device Firmware Update (DFU) را برای راه اندازی مجدد آیفون خود امتحان کنید. این یک گزینه بازیابی پیشرفته برای رفع مشکلات نرم‌افزاری و میان‌افزاری مانند آیفون گیر کرده در لوگوی اپل یا صفحه بارگیری است، پاسخگو نیست یا روشن نمی‌شود.

برای بازیابی آیفون 8 یا جدیدتر از طریق حالت DFU مراحل زیر را دنبال کنید:

1. آیفون خود را از طریق کابل USB به رایانه مک یا ویندوز خود وصل کنید. برنامه iTunes یا منوی Finder را باز کنید.

2. را فشار داده و به سرعت رها کنید افزایش صدا کلید علاوه بر این، را فشار داده و به سرعت رها کنید کاهش صدا کلید

3. را فشار دهید دکمه کناری به مدت 10 ثانیه تا زمانی که نمایشگر سیاه شود.

رفع سیاهی صفحه نمایش آیفون از طریق حالت DFU

4. در همان زمان، دکمه را فشار داده و نگه دارید کاهش صدا کلید هر دو کلید را برای نگه دارید حدود 10 ثانیه.

5. حالا، آزاد کنید دکمه پاور اما نگه دارید کاهش صدا کلید برای a چند ثانیه دیگر.

6. هنگامی که iTunes در رایانه شما آیفون را در حالت بازیابی شناسایی کرد، کلید کاهش صدا را رها کنید.

رفع سیاهی صفحه نمایش آیفون از طریق حالت DFU

7. اکنون می توانید کلیک کنید بازیابی آیفون برای نصب مجدد سیستم عامل

رفع سیاهی صفحه نمایش آیفون از طریق حالت DFU

برای خروج از حالت DFU، دکمه میزان صدا را فشار دهید، دکمه کاهش صدا را فشار دهید و سپس کلید کناری را فشار داده و نگه دارید تا به صفحه قفل بازگردید.

هیچ چیز کار نمی کند؟ با پشتیبانی اپل تماس بگیرید

اگر هیچ چیز کار نمی کند، ممکن است یک نقص سخت افزاری باشد که باعث مشکل شده است. مشکلات مربوط به کابل نمایشگر، برد منطقی، اتصال باتری و موارد دیگر می‌تواند باعث شود که آیفون با نمایشگر کاملا سیاه رنگ پاسخگو نباشد.

در صورت بروز مشکل در صفحه نمایش، ممکن است آیفون همچنان روشن شود، زنگ بزند و بلرزد، اما شما چیزی روی صفحه نمایش نخواهید دید. در چنین مواردی، بهتر است با پشتیبانی اپل تماس بگیرید و دستگاه خود را توسط یک مرکز خدمات مجاز تشخیص داده تا عیب یابی بیشتر و رفع مشکل را انجام دهید.

(حل شد) آیفون سیاه صفحه مرگ

در اینجا نحوه رفع مشکل صفحه نمایش سیاه مرگ آیفون آورده شده است. راه‌اندازی مجدد نیرو می‌تواند اشکالات موقتی را برطرف کند، اما در صورت بروز مشکل جدی در سطح نرم‌افزار یا سیستم‌افزار، بازیابی از طریق iTunes یک راه‌حل است اما دوباره باعث از دست رفتن داده‌ها می‌شود. اگر می خواهید آیفون خود را بدون از دست دادن اطلاعات بازیابی کنید، توصیه می کنیم از Reiboot استفاده کنید که هم برای مک و هم برای ویندوز در دسترس است.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست