5 راه برای رفع مشکل Gmail که حساب شما در 1 مکان دیگر باز است

Paras Rastogi

دانستن اینکه شخصی به تمام اطلاعات حساس شما دسترسی دارد، ترسناک است. خوشبختانه، گوگل کاربر را از چنین فعالیتی با استفاده از:حساب شما در 1 مکان دیگر باز است و در حال حاضر در پایین صفحه استفاده می شود. اگر شما هم همین را دریافت کرده‌اید، به شما کمک می‌کنیم مشکل را شناسایی و عیب‌یابی کنید. برای رفع این هشدار موقعیت مکانی Gmail، این توضیح مفصل را دنبال کنید. علاوه بر این، می‌توانید با فیلتر کردن همه ایمیل‌های بازاریابی و هرزنامه، به هم ریختگی صندوق پستی خود را پاک کنید.

رفع اخطار Gmail حساب شما در 1 مکان دیگر باز است

دریافت اخطار «حساب شما در 1 مکان دیگر باز است و در حال حاضر استفاده می‌شود» در Gmail نشان می‌دهد که شما یا همزمان از دو دستگاه مختلف به صندوق پستی خود دسترسی دارید یا یک شخص غیرمجاز به آن دسترسی دارد. با این وجود، ما به شما کمک می کنیم تا با چندین روش موثر، مشکل را تجزیه و تحلیل و رفع کنید. بیایید شروع کنیم.

فعالیت Gmail را با جزئیات آدرس IP بررسی کنید

اولین قدم برای شناسایی دستگاه دیگری که به جیمیل شما دسترسی دارد، تجزیه و تحلیل آدرس IP آن است. جیمیل یک ویژگی خاص ارائه می دهد جزئیات پیوندی در پایین که کل فعالیت ورود به سیستم را با جزئیات مهم مانند نام دستگاه و آدرس IP نشان می دهد. اگر نام دستگاه ناشناخته است، می توانید مکان آدرس IP آن را به صورت آنلاین جستجو کنید تا تصور مبهمی از دستگاه/سرویس دسترسی به Gmail خود داشته باشید. در اینجا به این صورت است:

1. در یک تب جدید در مرورگر وب خود به جیمیل دسترسی پیدا کنید و به پایین بروید و روی آن کلیک کنید جزئیات.

رفع اخطار مکان جیمیل

2. اکنون می توانید کل سابقه فعالیت Gmail را با اطلاعات جلسه همزمان در بالا مشاهده کنید.

3. در اینجا، کپی کنید آدرس آی پی دستگاه/سرویس که یک جلسه Gmail همزمان را اجرا می کند.

4. در نهایت، جزئیات مربوط به دستگاه/سرویس را با چسباندن آدرس IP کپی شده در صفحه جستجوی آدرس IP مشاهده کنید و به سرویس به آدرس IP جستجو شده پیوند داده شده است.

رفع اخطار مکان جیمیل

5. در مورد ما در اینجا، آدرس IP به خدمات داده های آمازون در هند اشاره می کند، که نتیجه را تأیید می کند، زیرا کمی پیش به الکسا برای تنظیم یادآورهای هشدار دسترسی داشتیم، که ممکن است برای مشاهده جزئیات مورد نیاز به خدمات Google دسترسی داشته باشد.

از Google Security Checkup برای رفع اخطار در معرض خطر Gmail استفاده کنید

با به‌روزرسانی اخیر، برگه جزئیات جی‌میل یک مورد اختصاصی ارائه می‌کند بررسی امنیتی پیوندی که به شناسایی دستگاه های قبلی که به صندوق پستی شما دسترسی داشته اند کمک می کند. اگر دستگاهی ناشناس یا قبلی را مشاهده کردید که دیگر از آن استفاده نمی کنید، می توانید با تعامل با تنظیمات آن به سرعت آن را حذف کنید. برای رفع سریع این مراحل را دنبال کنید:

1. با کلیک کردن روی، به جزئیات فعالیت Gmail دسترسی پیدا کنید جزئیات دکمه در گوشه سمت راست پایین

رفع اخطار مکان جیمیل

2. بعد، روی بررسی امنیتی پیوند برای مشاهده دستگاه هایی که به جیمیل شما دسترسی دارند.

رفع اخطار مکان جیمیل

3. لیست را مرور کنید و روی آن کلیک کنید دکمه حذف برای لغو دسترسی به حساب خود از هر دستگاه غیر ضروری.

رفع اخطار مکان جیمیل

رفع اخطار Gmail با بررسی دستگاه‌های وارد شده به سیستم

حساب Google شما همه دستگاه‌هایی را که برای ورود به سیستم استفاده کرده‌اید در زیر ثبت می‌کند فعالیت دستگاه Google برگه می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید تا فهرست تمام دستگاه‌هایی که به جیمیل شما دسترسی دارند را مرور کنید و موارد غیر ضروری را حذف کنید. در اینجا به این صورت است:

1. لیست فعالیت دستگاه Google خود را باز کنید و با حساب Google خود وارد شوید.

2. برای مشاهده تمام دستگاه هایی که به جیمیل شما دسترسی دارند، لیست را به پایین اسکرول کنید.

رفع اخطار مکان جیمیل

3. اگر دستگاه ناشناس را در اینجا مشاهده کردید، کارت آن را باز کنید و روی آن کلیک کنید دکمه خروج برای لغو دسترسی به حساب خود

رمز عبور حساب خود را برای حذف جلسات فعال Gmail تغییر دهید

وقتی گذرواژه حساب Google خود را تغییر می‌دهید، سرویس‌های متصل، مانند Gmail، برای ادامه دسترسی، به‌طور خودکار در دستگاه‌هایی که قبلاً به سیستم وارد شده‌اند، گذرواژه جدید را می‌خواهند. می توانید از این واقعیت به نفع خود استفاده کنید و رمز عبور حساب خود را تغییر دهید تا دسترسی Gmail را از دستگاه های غیرمجاز لغو کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

1. در یک برگه جدید به حساب Google خود دسترسی پیدا کنید و با اطلاعات کاربری حساب خود وارد شوید.

2. گسترش دهید اطلاعات شخصی در نوار کناری سمت چپ برگه بزنید و روی آن کلیک کنید کلمه عبور برای ایجاد یک مورد جدید

رفع اخطار مکان جیمیل

3. وقتی از شما خواسته شد دوباره اعتبار حساب Google خود را وارد کنید.

4. در نهایت رمز عبور جدید را برای تغییر وارد کرده و تایید کنید. در نهایت بر روی رمز عبور را تغییر دهید دکمه.

رفع اخطار حساب جیمیل با حذف دسترسی برنامه شخص ثالث

اگر اغلب از حساب Google خود برای ورود به برنامه‌ها و سرویس‌های شخص ثالث استفاده می‌کنید، ممکن است آن‌ها به حساب Gmail شما دسترسی داشته باشند تا جزئیات مورد نیاز خود را دریافت کنند. در نتیجه، اخطار «حساب شما در 1 مکان دیگر باز است» را در صندوق پستی Gmail خود خواهید دید. برای رفع آن، باید برنامه‌ها و سرویس‌های غیرضروری را از حساب Google خود حذف کنید. در اینجا به این صورت است:

1. به حساب Google خود بروید و آن را گسترش دهید امنیت برگه در نوار کناری سمت چپ.

رفع اخطار مکان جیمیل

2. به پایین بروید تا کارت دسترسی برنامه شخص ثالث را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید مدیریت دسترسی شخص ثالث را فشار دهید تا آن را پیکربندی کنید.

رفع اخطار مکان جیمیل

3. لیست تمام برنامه های شخص ثالثی که به جیمیل شما دسترسی دارند را مرور کنید.

4. برای حذف برنامه غیر ضروری/ناشناس، آن را گسترش دهید و روی آن کلیک کنید دسترسی را حذف کنید دکمه برای لغو دسترسی Gmail شما.

هشدار مکان جیمیل

نکته پاداش: 2FA را برای محافظت از Gmail در برابر دسترسی غیرمجاز راه اندازی کنید

اکنون که هشدار فعلی Gmail را برطرف کرده‌اید، می‌توانید با فعال کردن تأیید صحت 2FA یا 2-Step در حساب Google خود، از آن در برابر تهدیدات بعدی محافظت کنید. راهنمای دقیق ما را برای راه اندازی 2FA در حساب Google خود دنبال کنید.

سوالات متداول

س: چرا اخطار «Gmail در 1 مکان دیگر باز است» را در پایین جیمیل می بینم؟

آ: شما آن را دریافت می کنید زیرا یا به طور همزمان از طریق دسکتاپ و تلفن هوشمند خود وارد Gmail شده اید یا شخصی به حساب Google شما دسترسی غیرمجاز پیدا کرده است. می‌توانید با دنبال کردن روش‌های عیب‌یابی آسان در این راهنما مشکل دوم را برطرف کنید.

س: یک IP ناشناس به جیمیل من دسترسی پیدا می کند. چگونه جزئیات بیشتری در مورد آن جمع آوری کنم؟

آ: لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد آدرس IP ناشناخته دسترسی به جیمیل خود به روش های بالا مراجعه کنید.

بسته بندی

این راهنما به شما آموزش می‌دهد که چگونه اخطار Gmail «حساب شما در 1 مکان دیگر باز است» را برطرف کنید. اگر آن را مفید می‌دانید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا به آنها در حل مشکل کمک کنید. در GadgetsToUse مشترک بمانید و پیوندهای زیر را برای راهنمای عیب‌یابی Gmail بیشتر بررسی کنید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست