13 راه برای رفع مشکل پیام رسان فیس بوک در انتظار شبکه در اندروید

Paras Rastogi

از زمانی که فیس‌بوک برنامه مسنجر خود را برای اندروید راه‌اندازی کرد، کاربران اغلب هنگام استفاده از آن مشکل «در انتظار شبکه» را گزارش می‌کنند. در حالی که ممکن است دلایل متعددی در پشت این موضوع وجود داشته باشد، ما بهترین راه‌ها را برای رفع مشکل «انتظار برای شبکه» در برنامه پیام‌رسان در این توضیح فهرست کرده‌ایم. علاوه بر این، می‌توانید نحوه ارسال ایموجی‌های صوتی را در مسنجر نیز بیاموزید.

فهرست مطالب

پیام رسان فیس بوک منتظر شبکه است؟ رفع مشکل اینجاست

آیا برنامه مسنجر فیس بوک شما هنگام تلاش برای ارسال یا دریافت پیام، «در انتظار شبکه» را نشان می دهد؟ خوب، این یک مشکل گسترده است اما به راحتی با عیب یابی ساده قابل رفع است. برای رفع مشکل شبکه در برنامه فیس بوک مسنجر این روش های آسان را دنبال کنید:

از اتصال به اینترنت پایدار اطمینان حاصل کنید

اولین و مهمترین قدم برای رفع این مشکل در برنامه مسنجر این است که اتصال اینترنت دستگاه خود را بررسی کنید. اگر دستگاه شما به یک اتصال اینترنتی ناپایدار متصل باشد، به احتمال زیاد هنگام استفاده از این برنامه، مشکل Waiting for the Network را در دستگاه Android خود مشاهده خواهید کرد. این مراحل سریع را برای بررسی و اطمینان از پایداری اتصال اینترنت خود برای استفاده از برنامه دنبال کنید.

بررسی کنید که آیا سرورهای مسنجر فیس بوک آنلاین هستند یا خیر

قبل از اینکه عمیق‌تر به روش‌های فنی‌تر برای حل این مشکل بپردازیم، ابتدا باید مطمئن شوید که سرورهای فیس‌بوک مسنجر هستند. به درستی کارمیکنه. اغلب هنگامی که سرورهای فیس بوک خاموش هستند، برنامه مسنجر پیام انتظار شبکه را در برنامه نمایش می دهد. این مراحل سریع را برای بررسی در دسترس بودن سرورهای مسنجر آنلاین دنبال کنید.

1. a را باز کنید برگه جدید در مرورگر وب خود و برای بررسی آنلاین بودن سرویس مسنجر به وب سایت Downdetector دسترسی پیدا کنید.

2. اگر سرویس مسنجر فیس بوک است آفلاین، وب سایت پیام خرابی خود را نمایش می دهد.

3. همچنین می‌توانید با تعامل با برنامه فیس‌بوک مسنجر، خرابی را گزارش کنید.من با فیسبوک مسنجر مشکل دارم بخش در این وب سایت

حالت هواپیما را در دستگاه اندرویدی خود روشن/خاموش کنید

یکی دیگر از راه حل های موثر برای رفع مشکل مسنجر فیس بوک، فعال و غیرفعال کردن دستی است حالت هواپیما/پرواز در دستگاه اندرویدی شما فعال کردن حالت هواپیما در دستگاه شما، تمام اتصالات شبکه فعال را قطع می کند و غیرفعال کردن مجدد آن به دستگاه امکان می دهد دوباره به شبکه موجود متصل شود. به این ترتیب، هر گونه مشکل شبکه فورا برطرف می شود تا مسنجر فیس بوک به عملکرد مناسب خود بازگردد.

برنامه مسنجر را به صورت دستی متوقف کنید و دوباره آن را باز کنید

گاهی اوقات، برنامه مسنجر پیام Waiting for the Network را به دلیل یک پیام نمایش می دهد اشکال/شکلی موجود موجود در برنامه برای رفع این مشکل، باید به‌طور دستی برنامه را از برنامه تنظیمات ببندید و دوباره باز کنید. برای رسیدن به همان مراحل این مراحل را دنبال کنید.

1. باز کن برنامه تنظیمات در دستگاه اندرویدی خود و برای مکان یابی به پایین بروید برنامه ها.

2. به‌علاوه، به پایین بروید تا مکان مورد نظر را پیدا کنید اپلیکیشن مسنجر برای باز کردن آن

3. در نهایت، روی گزینه فورس استاپ برای بستن دستی اجباری برنامه

4. اکنون به صفحه اصلی خود بروید و دوباره برنامه مسنجر را باز کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

از مجوزهای مناسب برنامه برای برنامه مسنجر اطمینان حاصل کنید

اگر با برنامه فیس بوک مسنجر در دستگاه اندرویدی خود با مشکلاتی مواجه هستید، ممکن است به دلیل عدم وجود مجوزهای لازم به برنامه باشد. برای رفع آن، باید به صورت دستی بررسی کنید و امتیازات دسترسی مورد نیاز را برای کار بدون خطا آن فراهم کنید. این مراحل را دنبال کنید تا امتیازات دسترسی برنامه مسنجر را در دستگاه Android خود بررسی کنید.

1. باز کن تنظیمات برنامه را در تلفن خود و برای پیدا کردن آن به پایین بروید برنامه ها برای باز کردن آن

2. در مرحله بعد، به پایین بروید تا مکان مورد نظر را پیدا کنید اپلیکیشن مسنجر در لیست برنامه های نصب شده

3. در داخل برنامه مسنجر، برای مکان یابی به پایین بروید مجوزها و تمام ضامن های امتیازات دسترسی را بررسی کنید.

4. در نهایت، مطمئن شوید که مجوزهای مورد نیاز برای برنامه مسنجر فعال هستند.

اپلیکیشن مسنجر فیس بوک را به روز کنید

فیس‌بوک به‌روزرسانی‌های به‌موقع را برای برنامه مسنجر خود ارائه می‌کند تا باگ‌ها/اشکال‌های موجود و گزارش‌شده را برطرف و رفع کند و از عملکرد روان برنامه اطمینان حاصل کند. بنابراین، برای حل مشکل Waiting for network در دستگاه خود، باید برنامه مسنجر را به صورت دستی بررسی کنید برای هر گونه به روز رسانی موجود برای نصب آنها. این مراحل ساده را دنبال کنید تا به همان هدف برسید.

1. باز کن فروشگاه Google Play در دستگاه Android خود و برنامه Facebook Messenger را جستجو کنید.

2. روی ضربه بزنید دکمه به روز رسانی برای به روز رسانی برنامه در صورت مشاهده هر گونه به روز رسانی موجود.

3. خودشه. شما با موفقیت برنامه مسنجر فیس بوک خود را به آخرین نسخه به روز کردید. برای اطمینان از رفع مشکل، برنامه را دوباره باز کنید.

حالت ذخیره انرژی را در اندروید خود خاموش کنید

کاربران مسنجر فیس‌بوک اغلب گزارش داده‌اند که وقتی حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی/بهینه‌سازی باتری در دستگاه اندرویدی آنها فعال است، مشکل در انتظار شبکه را دریافت کرده‌اند. یک توضیح احتمالی در پشت این پدیده این است که حالت صرفه جویی در باتری را محدود می کند مصرف داده برنامه، که می تواند این خطا را در داخل برنامه ایجاد کند. برای رفع این مشکل، باید حالت ذخیره باتری را به صورت دستی غیرفعال کنید. این مراحل آسان را دنبال کنید تا به همان هدف برسید.

1. برنامه تنظیمات را در دستگاه Android خود باز کنید و برای مکان یابی به پایین بروید باتری / باتری و عملکرد برای باز کردن آن

2. روی ضربه بزنید صرفه جویی در باتری گزینه و خاموش کردن کلید غیرفعال کردن حالت ذخیره باتری.

فایل‌ها و داده‌های کش برنامه را به صورت دستی پاک کنید

مانند سایر برنامه ها، برنامه فیس بوک مسنجر نیز فایل های کش و سایر داده های موقت را در دستگاه نصب شده ذخیره می کند تا تجربه ای روان را برای کاربران خود فراهم کند. با این حال، تجمع بیش از حد این فایل ها می تواند ایجاد اشکال و اشکال در حین استفاده از برنامه، که گاهی اوقات ممکن است منجر به مشکل در انتظار شبکه شود. برای حل این مشکل، باید به صورت دستی همه این فایل ها را از دستگاه خود پاک کنید. این راهنمای دقیق را برای پاک کردن فایل‌های کش برنامه در اندروید خود دنبال کنید.

استفاده محدود از داده را برای مسنجر خاموش کنید

سیستم اندروید به‌طور پیش‌فرض، داده‌های مصرف‌شده توسط هر برنامه نصب‌شده را کنترل می‌کند تا از ایجاد هزینه اضافی برای کاربر جلوگیری کند. از آنجایی که مشکل برنامه مسنجر ذکر شده در بالا مربوط به اتصال شبکه است، برای جلوگیری از این مشکل باید استفاده از داده نامحدود را برای برنامه مسنجر فعال کنید. برای روشن کردن دستی استفاده نامحدود از داده برای برنامه مسنجر فیس بوک، این مراحل را دنبال کنید.

1. برنامه ها را در تنظیمات دستگاه خود باز کنید و مکان آن را پیدا کنید اپلیکیشن مسنجر برای باز کردن آن

2. بعد روی آن ضربه بزنید داده موبایل و وای فای و ضامن برای را فعال کنید استفاده نامحدود از داده برای برنامه مسنجر

3. علاوه بر این، می توانید روی آن تغییر دهید داده های پس زمینه گزینه ای برای برنامه مسنجر برای ادامه استفاده از داده های تلفن همراه در پس زمینه.

برنامه مسنجر را به صورت دستی از حالت صرفه جویی در باتری معاف کنید

اگر نمی خواهید حالت صرفه جویی در باتری را به طور کامل در دستگاه Android خود غیرفعال کنید، فقط می توانید آن را برای یک برنامه خاص غیرفعال کنید مانند فیس بوک مسنجر. این اطمینان حاصل می کند که برنامه مسنجر حتی زمانی که کل تلفن در حالت صرفه جویی باتری است، اتصال اینترنتی پایدار دریافت می کند. به این ترتیب، می‌توانید هنگام استفاده از برنامه از مشکل «انتظار برای شبکه» جلوگیری کنید.

1. باز کن تنظیمات برنامه مسنجر از برنامه تنظیمات Android خود و به پایین پیمایش کنید تا مکان مورد نظر را پیدا کنید باتری گزینه.

2. بعد، فعال کنید حالت بدون محدودیت داخل گزینه های باتری پس از فعال شدن، برنامه مسنجر می تواند بدون محدودیت باتری در پس زمینه اجرا شود.

فیس بوک مسنجر را حذف و دوباره نصب کنید

اگر در حین استفاده از برنامه مسنجر پس از انجام تمام رفع‌های بالا همچنان با مشکل شبکه مواجه هستید، باید برنامه را حذف نصب کنید از دستگاه خود و دوباره آن را نصب کنید تا از ابتدا آن را پیکربندی کنید. با این کار هر گونه اشکال و اشکالی که این خطا را در طول استفاده از آن ایجاد می کند، حذف می کند. این راهنمای ساده را برای حذف نصب هر برنامه اندرویدی روی گوشی خود دنبال کنید.

دستگاه اندروید خود را مجددا راه اندازی کنید

راه حل موثر دیگر برای رفع این مشکل، راه اندازی مجدد/راه اندازی مجدد دستگاه اندرویدی به صورت دستی است. به این ترتیب، تمام مشکلات موجود ممکن است به طور خودکار با بالا آمدن مجدد دستگاه اندروید برطرف شوند.

نکته پاداش: اپلیکیشن فیسبوک مسنجر لایت را امتحان کنید

پس از انجام تمام اصلاحات فوق، اگر هنوز در رفع مشکل Waiting for the Network در برنامه مسنجر موفق نبوده اید، باید برنامه Facebook Messenger Lite را امتحان کنید. این مراحل آسان را برای نصب دنبال کنید و این برنامه را امتحان کنید که به طور خاص برای همه دستگاه های ارزان قیمت طراحی شده است.

1. باز کن فروشگاه Google Play در دستگاه اندرویدی خود و برنامه Messenger Lite را جستجو کنید تا آن را نصب کنید.

2. روی ضربه بزنید دکمه نصب برای دانلود و نصب مسنجر لایت در دستگاه خود.

سوالات متداول

س. چگونه می توان فیس بوک مسنجر Waiting for Network را در اندروید تعمیر کرد؟

مراحل ذکر شده در این توضیح دهنده را برای رفع خطای انتظار برای شبکه در برنامه مسنجر دنبال کنید. معمولاً با بررسی اینترنت و پاک کردن حافظه نهان یا داده های برنامه حل می شود.

س. چرا تلفن من در برنامه مسنجر منتظر شبکه است؟

این ممکن است به دلایل مختلف مانند مجوزهای از دست رفته، عدم اتصال به اینترنت و غیره رخ دهد.

جمع بندی: تجربه پیام رسان بدون خطا

بنابراین اینها همه روش هایی هستند که برای رفع مشکل Waiting for Network در برنامه فیس بوک مسنجر نیاز دارید. اگر آن را مفید می‌دانید، آن را برای دوستان خود فوروارد کنید و برای توضیح بیشتر در مورد عیب‌یابی، پیوندهای زیر را بررسی کنید. اگر هنوز شک یا سؤالی دارید، از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی با ما در میان بگذارید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست