8 راه برای رفع خطای انتقال AirDrop در iPhone یا iPad

Ritik Singh

AirDrop به شما امکان می‌دهد فایل‌های آیفون خود را به‌صورت بی‌سیم با سایر دستگاه‌های اپل به اشتراک بگذارید و بالعکس. با این حال، کامل نیست، و اغلب ممکن است با مشکلات انتقال ناموفق مواجه شوید، به خصوص در هنگام ارسال فایل های بزرگ یا چندگانه به iPhone، iPad یا Mac دیگر. بنابراین، در این مقاله، بیایید به سرعت نحوه رفع خرابی انتقال AirDrop در آیفون یا آی پد را بررسی کنیم.

نحوه رفع خطای انتقال AirDrop در iPhone یا iPad

اینکه آیا انتقال AirDrop شما نتوانسته یک مورد را ذخیره کند، از ارسال یا دریافت فایل خودداری کرده یا به خودی خود اتصال را رد کرده است، نگران نباشید. در اینجا راه حل های سریعی برای رفع مشکلات خرابی انتقال AirDrop در iPhone و iPad وجود دارد.

روش 1- صفحه آیفون را در حین انتقال AirDrop بیدار نگه دارید

برای شروع، AirDrop از WiFi و بلوتوث برای برقراری ارتباط بین iPhone و Mac یا هر دستگاه دیگر اپل استفاده می کند. در حین ارسال فایل‌های حجیم، آیفون شما ممکن است به حالت Sleep برود و باعث شود که انتقال با شکست مواجه شود یا در نیمه راه متوقف شود. برای جلوگیری از این موضوع باید از بیدار بودن گوشی در حین انتقال به شرح زیر اطمینان حاصل کنید.

1. باز کن تنظیمات در آیفون شما

2. روی ضربه بزنید نمایشگر و روشنایی.

3. در اینجا اسکرول کنید و روی آن کلیک کنید قفل خودکار.

4. زمان را تنظیم کنید 5 دقیقه یا هرگز.

انجام این کار از به خواب رفتن آیفون شما در حین انتقال AirDrop جلوگیری می کند. شما همچنین می توانید نگه دارید در طول انتقال، روی صفحه AirDrop ضربه بزنید برای جلوگیری از به خواب رفتن آیفون شما با این حال، اگر AirDrop هنوز برای شما کار نمی کند، می توانید از روش های دیگر زیر استفاده کنید.

روش 2- AirDrop از مک به آیفون شکست خورد؟ پنجره را نبند

هنگام اشتراک گذاری فایل ها از مک به آیفون، بسیاری از کاربران گزارش دادند که انتقال AirDrop در اواسط با بستن پنجره AirDrop در Finder ناموفق بود. اگر با مشکل مشابهی روبرو هستید، پنجره AirDrop را نبندید یا کوچک نکنید، به خصوص اگر رایانه شما از نسخه قدیمی macOS استفاده می کند.

اگر می خواهید فایل های دریافتی را ببینید یا به آنها دسترسی داشته باشید، پوشه Downloads را جداگانه باز کنید. پنجره AirDrop را در Finder باز نگه دارید و در حین انتقال فایل ها از مک خود به آیفون یا بالعکس با مشکلی مواجه نخواهید شد.

روش 3- آیفون یا آیپد خود را ریستارت کنید

راه‌اندازی مجدد آیفون، آی‌پد یا مک به طور کلی تمام اشکالات موقت را برطرف می‌کند. و معمولاً، یک راه‌اندازی مجدد سریع، مشکلات متناوب مربوط به انتقال فایل AirDrop در iPhone و iPad را برطرف می‌کند. برای راه اندازی مجدد آیفون:

در آیفون 8 یا قبل از آن

  • دکمه پاور را به مدت 3-4 ثانیه فشار دهید.
  • دکمه پاور را روی صفحه بکشید تا گوشی خاموش شود.
  • برای راه اندازی مجدد گوشی، دکمه پاور را به مدت طولانی فشار دهید تا صفحه روشن شود.

در آیفون X یا جدیدتر

  • دکمه پاور (کلید کناری) و یکی از دکمه های تنظیم صدا را نگه دارید.
  • دکمه پاور را روی صفحه بکشید تا خاموش شود.
  • برای راه اندازی مجدد دستگاه، دوباره کلید کناری را به مدت طولانی فشار دهید.

روش 4- بلوتوث و وای فای را خاموش و روشن کنید

WiFi و بلوتوث را از Control Center خاموش و روشن کنید تا ببینید آیا مشکلات AirDrop را در آیفون شما حل می کند یا خیر.

1. برای باز کردن Control Centre، انگشت خود را از بالا سمت راست به پایین (یا در آیفون‌های دارای Touch ID از پایین به بالا) بکشید.

2. کلیک کنید بر روی بلوتوث آیکون برای خاموش کردن آن

3. کلیک کنید بر روی وای فای آیکون برای خاموش کردن آن

4. بعد، هر دو گزینه را دوباره فعال کنید و دوباره سعی کنید فایل را انتقال دهید.

روش 5- فضای ذخیره سازی رایگان را بررسی کنید

اگر آیفون یا آیپد گیرنده فضای ذخیره‌سازی کافی نداشته باشد، انتقال AirDrop به‌طور خودکار کاهش می‌یابد یا با شکست مواجه می‌شود. بنابراین مطمئن شوید که فضای خالی کافی برای فایل ورودی دارید. در اینجا نحوه بررسی فضای ذخیره سازی موجود در iOS آمده است:

1. باز کن تنظیمات در iPhone یا iPad خود

2. را کلیک کنید عمومی > ذخیره سازی آیفون.

3. در اینجا، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی موجود در آیفون خود را در کنار آنچه که بیشتر مصرف می‌کند، ببینید.

4. برای آزاد کردن فضای بیشتری برای انتقال فایل‌های AirDrop، می‌توانید روی موارد کلیک کنید تا مرور و حذف شوند.

در اینجا روش های دیگری برای پاک کردن اطلاعات ذخیره سازی و سیستم در آیفون وجود دارد.

روش 6- داده های سلولی را به طور موقت خاموش کنید

برای بسیاری از کاربران، خاموش کردن موقت داده های تلفن همراه به انتقال ناموفق AirDrop در آیفون آنها کمک می کند. اگر نمی توانید فایلی را از طریق AirDrop ارسال یا دریافت کنید، باز کنید مرکز کنترل و روی نماد داده تلفن همراه برای خاموش کردن آن اکنون، دوباره به انتقال AirDrop ادامه دهید.

روش 7- تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

بازنشانی تنظیمات شبکه اکثر مشکلات مربوط به بلوتوث و وای فای را برطرف می کند. اگر AirDrop شما اصلا فایلی را ارسال یا دریافت نمی کند، تنظیمات شبکه آیفون را مطابق شکل زیر بازنشانی کنید:

1. باز کن تنظیمات در آیفون شما

2. سر به عمومی > انتقال یا آیفون را ریست کنید.

3. اکنون، روی آن کلیک کنید بازنشانی کنید > تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید.

4. رمز عبور آیفون خود را وارد کرده و ضربه بزنید تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید برای تایید.

توجه داشته باشید که با انجام این کار تمام رمزهای عبور ذخیره شده وای فای حذف می شود و باید دوباره به شبکه های خود متصل شوید.

روش 8- نرم افزار خود را به روز کنید

اپل به طور منظم باگ ها و مشکلات نرم افزاری را از طریق OTA برطرف می کند. برای به روز رسانی آیفون یا آیپد خود به آخرین نسخه، مراحل زیر را دنبال کنید.

1. باز کن تنظیمات در آیفون شما

2. سر به عمومی.

3. را کلیک کنید نرم افزار به روز رسانی.

4. اگر به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای آیفون شما موجود است، دانلود و نصب کنید.

نکات دیگر برای رفع عدم کارکرد AirDrop

  • تغییر تنظیمات AirDrop Visibility: سر به تنظیمات > عمومی > AirDrop و بررسی کنید که آیا روی “دریافت خاموش” تنظیم شده است یا خیر. گزینه مناسب را انتخاب کنید.
  • تنظیمات فایروال مک خود را بررسی کنید: در مک خود، به تنظیمات سیستم > امنیت و حریم خصوصی > فایروال و بررسی کنید که آیا اتصالات ورودی را در گزینه های فایروال مسدود کرده اید یا خیر. اگر بله، آن را تغییر دهید تا اتصالات ورودی مجاز باشد.
  • از یک جایگزین AirDrop استفاده کنید: اگر می‌خواهید فایل‌ها را سریع انتقال دهید، می‌توانید از جایگزین‌های AirDrop مانند Snapdrop.net استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد فایل‌ها را در دستگاه‌های یک شبکه Wifi به اشتراک بگذارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت را در هر دو دستگاه باز کنید و فایل مورد نظر را برای اشتراک گذاری انتخاب کنید.

بسته بندی

این همه در مورد چگونگی رفع مشکل خرابی انتقال AirDrop در آیفون خود بود. امیدوارم راهنمای بالا به شما در مورد مشکلات مربوط به AirDrop مانند شکست در انتقال فایل، رد شدن خودکار و موارد دیگر کمک کرده باشد. در صورت وجود هرگونه شک و ابهام دیگر با خیال راحت تماس بگیرید. منتظر مقالات بیشتری از این دست باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست