2 راه برای یافتن اینکه آیا ساعت هوشمند شما صفحه نمایش AMOLED تقلبی دارد یا خیر

Ritik Singh

بازار ساعت‌های هوشمند مقرون‌به‌صرفه مملو از فریب‌ها است – از فشار خون مصنوعی و حسگرهای اکسیژن خون گرفته تا نمایشگرهای AMOLED تقلبی. بله، درست شنیدی. اخیراً برخی از تولیدکنندگان ساعت‌های هوشمند برای فروش بیشتر، ساعت‌های دارای LCD را به‌عنوان «AMOLED» بازاریابی می‌کنند. خوشبختانه با چند ترفند ساده می توانید به راحتی بررسی کنید که آیا برند دروغ می گوید. در این مقاله، بیایید ببینیم چگونه می توانید متوجه شوید که آیا ساعت هوشمند شما دارای صفحه نمایش AMOLED تقلبی است یا خیر.

چرا برندها به دروغ ساعت های هوشمند LCD را به عنوان AMOLED تبلیغ می کنند؟

از آنجایی که تهیه یا تولید OLED گران‌تر است، برندهایی مانند Fire-Boltt و Crossbeats به تبلیغات دروغین برخی از ساعت‌های هوشمند LCD خود مبنی بر داشتن پنل‌های AMOLED روی آورده‌اند.

ما سال هاست که بازار ساعت های هوشمند مقرون به صرفه را دنبال می کنیم. برندهای متعددی از جمله برندهای نویز، قایق و فایر بولت این فضا را تسخیر کرده اند. در حالی که همه شرکت ها در حال رقابت برای ارائه بهترین مشخصات با کمترین قیمت ممکن هستند، برخی به تبلیغات دروغین متوسل شده اند.

برای شروع، صنعت ساعت های هوشمند مقرون به صرفه با مشخصات کلیدی کار می کند که به فروش یک ساعت هوشمند خاص از رقبا کمک می کند. سنسور اختصاصی SpO2، نرخ تازه سازی بالا و تماس بلوتوث در حال حاضر روندهای اصلی است که مصرف کنندگان مشتاقانه منتظر آن هستند.

تبلیغات برند ساعت هوشمند نمایشگر جعلی AMOLED

و با تبدیل شدن صفحه نمایش به عاملی حیاتی در تصمیم گیری برای خرید ساعت هوشمند، مصرف کنندگان اغلب AMOLED را نیز با استناد به کیفیت بهتر، بهره وری انرژی و ویژگی هایی مانند Always-on درخواست می کنند. اما از آنجایی که تهیه یا تولید OLED گران‌تر است، برندهایی مانند Fire-Bott و Crossbeats به تبلیغات دروغین برخی از ساعت‌های هوشمند LCD خود مبنی بر داشتن پنل‌های AMOLED روی آورده‌اند.

با محبوبیتی که این برندها در بازار فعلی دارند، مردم معمولاً به آنچه در صفحات فهرست محصولات خود ادعا می کنند اعتماد می کنند. و بسیاری در نهایت پول خود را با خرید ساعتی کاملاً متفاوت از آنچه روی کاغذ است هدر می دهند.

چگونه بفهمیم که ساعت هوشمند شما صفحه نمایش AMOLED تقلبی دارد؟

اگر شما نیز ساعت هوشمندی خریداری کرده اید که ادعا می کند AMOLED دارد اما چنین احساسی ندارید، نگران نباشید. در اینجا نکات مفیدی برای بررسی اینکه آیا ساعت هوشمند شما دارای AMOLED یا LCD تقلبی است یا خیر، وجود دارد. ادامه مطلب

ترتیب پیکسل های صفحه را بررسی کنید

AMOLED و LCD به طور ذاتی با یکدیگر متفاوت هستند. هر دو از فناوری های متفاوتی استفاده می کنند و ساختار پیکسلی متمایز دارند.

IPS LCD در مقابل آرایش پیکسل AMOLED

تمام نمایشگرهای الکترونیکی از پیکسل های ریز در آرایش شبکه ای ساخته شده اند. این پیکسل ها در کنار هم می درخشند و تصاویر را تولید می کنند. نمایشگرهای LCD حاوی پیکسل های ارگانیک مایع هستند که با نور پس زمینه زیرین روشن می شوند. از سوی دیگر، AMOLED دارای پیکسل‌های ارگانیک است که می‌توانند خود را روشن کنند.

پیکسل های روی LCD در قالب ساده قرمز-سبز-آبی به نام RGB مرتب شده اند. OLED ها معمولاً شامل شبکه ای از زیرپیکسل های قرمز، سبز و آبی هستند با چیدمان PenTile یا الماس چیده شده است، یعنی قرمز-سبز-آبی-سبز است. و هنگامی که زیر میکروسکوپ مشاهده می شود، می توانید به راحتی بین OLED و LCD تفاوت قائل شوید.

در ویدیوی بالا، Rakesh از Gyan Therapy، IPS LCD و AMOLED را با استفاده از یک لنز میکروسکوپی مشاهده کرد. و با نگاهی به آرایش پیکسل در ساعت هوشمند Crossbeats در مقابل ساعت هوشمند Galaxy Watch با OLED، مشخص شد که اولی دارای LCD است و برند در صفحه محصول خود در مورد آن دروغ می گوید.

می توانید یکی از آن میکروسکوپ های مقرون به صرفه را از آمازون تهیه کنید یا از یک لنز ماکرو با تلفن اندرویدی خود برای مشاهده صفحه نمایش ساعت استفاده کنید. اگر یک علامت سوال؟ دیدی الماس نقطه‌دار یا ماتریس PenTile از تک پیکسل های قرمز، آبی و سبز، این یک OLED است.

صفحه نمایش AMOLED جعلی را در ساعت هوشمند پیدا کنید

اگر پیکسل‌هایی را می‌بینید که در یک آرایش موازی منظم قرار گرفته‌اند، احتمالاً یک LCD معمولی است. در این حالت، برخلاف پنل OLED، نور پس‌زمینه‌ای را نیز در سراسر صفحه مشاهده خواهید کرد.

در اینجا برخی از توصیه های میکروسکوپ بودجه در آمازون آمده است:

نور پس زمینه را در صفحه ساعت مشکی بررسی کنید

تصویر سیاهی که در ساعت هوشمند با صفحه نمایش AMOLED نمایش داده می شود نباید نوری از خود ساطع کند.

صفحه ساعت مشکی در AMOLED در مقابل IPS LCD

AMOLED (در سمت چپ) در مقابل LCD (در سمت راست)

این والپیپر مشکی را دانلود کنید، آن را با استفاده از گزینه واچ فیس سفارشی به عنوان صفحه ساعت فعلی ساعت هوشمند خود تنظیم کنید و ناحیه سیاه روی صفحه را مشاهده کنید.

در حالی که LCD از نور پس‌زمینه استفاده می‌کند، AMOLED پیکسل‌ها را خاموش می‌کند تا رنگ‌ها یا مناطق سیاه روی صفحه نمایش را نشان دهد. و از این رو، هنگامی که یک صفحه کاملا مشکی روی ساعت هوشمند خود تنظیم می کنید، آن را باید سیاه واقعی را نشان دهد و هیچ نوری را از بین نبرد.

پخش نور پس زمینه در AMOLED در مقابل IPS LCD

AMOLED (در سمت چپ) در مقابل LCD (در سمت راست)

اگر تصویر با خونریزی رنگی (لکه‌های سفید ابری) نمایش داده می‌شود و بیشتر شبیه سیاه مایل به خاکستری به جای تیره تاریک است، احتمالاً یک LCD است. این روشی است که می توانید بررسی کنید که آیا ساعت هوشمند شما دارای صفحه نمایش LCD یا AMOLED است.

در اینجا بیشتر در مورد نحوه پیدا کردن نوع صفحه نمایش ساعت هوشمند خود توضیح داده شده است.

چرا ساعت هوشمند AMOLED بهتر از LCD است؟

Amazfit GTS 2 با AMOLED

داشتن یک ساعت هوشمند با صفحه نمایش AMOLED دارای مزایای خاصی است که در زیر نشان داده شده است:

 • AMOLED به داشتن سطح روشنایی و کنتراست عالی معروف است.
 • پیکسل ها برای نشان دادن رنگ سیاه خاموش می شوند. در نتیجه، شما سیاهپوستان واقعی خواهید داشت.
 • برخلاف LCD، نور پس زمینه وجود ندارد. پیکسل ها می توانند به صورت جداگانه روشن و خاموش شوند، که باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود.
 • شما می توانید از نمایشگر همیشه روشن بدون تاثیر قابل توجهی روی باتری لذت ببرید.
 • AMOLED فضای داخلی کمتری را نسبت به LCD ها اشغال می کند و به سازنده اجازه می دهد ساعت های هوشمند باریک تری بسازد.
 • AMOLED ها نیز انعطاف پذیر هستند. به عنوان مثال، اپل واچ از نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر برای حاشیه های باریک تر و منحنی استفاده می کند.

در عین حال، معایب خاصی نیز وجود دارد. ساخت AMOLED گران‌تر است، و در نتیجه در سایر اجزای کلیدی در عرضه‌های اولیه و بودجه کاهش می‌یابد. آنها همچنین ذاتاً در معرض مشکلات سوختگی پیکسل و دوام هستند. در اینجا مزایا و معایب همه انواع صفحه نمایش به تفصیل آورده شده است.

اگر ساعت هوشمند شما AMOLED تقلبی داشته باشد چه باید کرد؟

سوال بزرگتر این است که اگر ساعت هوشمندی دریافت کرده اید که ادعا می شود AMOLED دارد اما به جای آن متوجه شده اید که دارای LCD است، چه باید بکنید؟ خوب، در اینجا نکات قابل توجه است:

 • اگر ساعت هوشمند را از آمازون، فلیپ‌کارت یا هر پلتفرم تجارت الکترونیک دیگری سفارش داده‌اید و هنوز در پنجره بازگشت است، با استناد به اینکه محصول با آنچه نشان داده شده تفاوت دارد، درخواست بازگشت بدهید.
 • اگر از وب‌سایت خود برند سفارش داده‌اید، به آن‌ها ایمیل بزنید و در مورد این شکست توضیح دهید و ببینید با چه پاسخی می‌دهند.
 • اگر برند از ارائه بازگشت امتناع کرد، می توانید شکایت آنلاین را در انجمن مصرف کننده ثبت کنید.
 • اگر با استفاده از کارت اعتباری خریداری شده باشید، حق کامل دارید که برای استرداد هزینه اعتراض کنید.
 • تجربه خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دیگران را آگاه کنید و در عین حال، برند را تگ کنید تا آنها را برای حل مشکل تحت فشار قرار دهد.

بسته بندی

افسوس که می بینیم برخی برندها برای فروش بیشتر به تبلیغات کاذب متوسل می شوند. به مصرف کننده که برای محصول پرداخت می کند تقلب می کند و همچنین تصویری منفی از شرکت ایجاد می کند. اما باز هم، برای ما مهم است که از آنچه می‌خریم آگاه بمانیم. امیدوارم راهنمای بالا به شما کمک کرده باشد بررسی کنید که آیا ساعت هوشمند شما صفحه نمایش AMOLED تقلبی دارد (ال سی دی که به عنوان OLED به بازار عرضه می شود). منتظر نکات، ترفندها و به روز رسانی های بیشتری باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست