[FAQ] محدودیت تراکنش پرداخت های UPI در روز و حد بالایی

Gaurav Sharma

UPI تبدیل به موهبتی برای پرداخت های دیجیتال در هند شده است. از آنجایی که تقریباً در هر کجای کشور می‌توانیم با اسکن کد QR، پرداخت با شماره ثبت‌شده یا حتی استفاده از یک ضربه برای پرداخت با استفاده از تلفن دارای NFC، به راحتی پرداخت کنیم. با این حال، این راحتی ممکن است به زودی از بین برود زیرا NPCI همراه با RBI قصد دارند به زودی محدودیت تراکنش UPI را معرفی کنند. بخوان تا بیشتر بدانی.

 

چرا NPCI معاملات UPI را محدود می کند؟

PhonePe، Google Pay، و Paytm مجموعا بیش از 90٪ از پرداخت های UPI در هند را در اختیار دارند. در سال 2020، NPCI دستورالعملی برای اعمال سقف سهم تراکنش 30٪ UPI برای ارائه دهندگان برنامه های شخص ثالث (TPAP) ارائه کرد تا از خطر تمرکز جلوگیری کند. با این حال، برای انطباق با این بخشنامه، این محدودیت به مدت دو سال تمدید شد.

محدودیت تراکنش UPI

اکنون، در نوامبر 2022، پس از پایان دوره تمدید، NPCI دوباره این دستورالعمل را ارائه کرده است. و در مذاکرات با RBI برای اجرای آن از 31 دسامبر 2022. ممکن است به زودی محدودیت های تراکنش PhonePe، Google Pay، Paytm و BHIM منجر شود. در حالی که طبق گزارش ها، PhonePe قبلاً درخواست تمدید حداقل سه ساله مهلت 31 دسامبر را داشته است و برخی از پلتفرم های دیگر خواهان تمدید پنج ساله هستند. ما باید تا پایان نوامبر یا اوایل دسامبر در مورد وضعیت شفاف‌تر باشیم.

 

سوالات متداول

با این اوصاف، بیایید نگاهی به تراکنش فعلی UPI و محدودیت مبلغی که در حال حاضر در کشور توسط NPC، بانک‌ها و پلتفرم‌های UPI استفاده می‌شود، بیندازیم.

تراکنش UPI

حداکثر مبلغی که می توان از طریق UPI انتقال داد چقدر است؟

طبق گفته شرکت ملی پرداخت هند (NPCI) نهادی که بر تمام پلتفرم‌های پرداخت UPI حاکم است. حداکثر سقف هر تراکنش UPI 2 لک است، مشروط به محدودیت پلت فرم UPI و بانک کاربر.

حداکثر تعداد تراکنش های UPI در یک روز چقدر است؟

در حالت ایده آل، حداکثر تعداد تراکنش های UPI مجاز توسط NPCI 20 تراکنش در روز است. با این حال، بسته به محدودیت پلتفرم‌های UPI مانند PhonePe، Google Pay، Paytm و بانک کاربر متفاوت است.

 

محدودیت تراکنش UPI PhonePe، Google Pay، Paytm و BHIM چیست؟

در مورد برنامه های شخص ثالث (TPAPs) محدودیت تراکنش UPI در حال حاضر به شرح زیر است:

  • PhonePe – 20 تراکنش در روز.
  • Google Pay – 10 تراکنش در روز.
  • Paytm – 5 تراکنش در ساعت و 20 تراکنش در روز.
  • BHIM – 10 تراکنش در روز.

محدودیت مبلغ تراکنش UPI PhonePe، Google Pay، Paytm و BHIM چیست؟

در مورد برنامه های شخص ثالث (TPAP) حد مبلغ تراکنش UPI در حال حاضر به شرح زیر است:

  • PhonePe – INR 1,00,000 در روز.
  • Google Pay – INR 1,00,000 در روز، شامل پرداخت ضربه بزنید.
  • Paytm – INR 1،00،000 در روز، و INR 20،000 در ساعت، از جمله پرداخت ضربه بزنید.
  • BHIM – INR 1,00,000 در روز. در حالی که برای کاربران جدید، تا 24 ساعت اول 5000 روپیه است.

محدودیت تراکنش UPI

حداکثر مقدار UPI بر اساس بانک های مختلف چقدر است؟

در بیشتر موارد، حد بالایی برای ارزش تراکنش UPI، 100،00 INR در روز است. با این حال، حداکثر مبلغ هر تراکنش ممکن است بر اساس بانک شما متفاوت باشد، می‌توانید برای دریافت جزئیات بیشتر یا تماس با بانک خود، این لیست را بررسی کنید.

 

آیا می توانم از چندین برنامه UPI در یک تلفن همراه استفاده کنم اگر به حساب های بانکی متفاوتی مرتبط هستند؟

بله، می توان از بیش از یک برنامه UPI در یک موبایل استفاده کرد و هر دو را به یک حساب پیوند داد یا از حساب های بانکی متفاوت استفاده کرد.

چگونه محدودیت تراکنش UPI را افزایش دهیم؟

امکان افزایش سقف تراکنش UPI وجود ندارد. از آنجایی که توسط NPCI اجباری شده است و همه پلتفرم‌های UPI مانند PhonePe، Google Pay، Paytm و BHIM به همراه بانک‌ها باید از آن پیروی کنند.

چگونه محدودیت مبلغ تراکنش UPI را در روز افزایش دهیم؟

امکان افزایش سقف مبلغ تراکنش UPI در روز وجود ندارد. از آنجایی که توسط NPCI اجباری شده است و همه پلتفرم‌های UPI مانند PhonePe، Google Pay، Paytm و BHIM به همراه بانک‌ها باید از آن پیروی کنند.

بسته بندی

در این مطالعه، در مورد اینکه چرا NPCI تراکنش‌های UPI را محدود می‌کند و نحوه اجرای آن بحث کردیم. ما همچنین در مورد تراکنش‌های فعلی و محدودیت ارزش تراکنش، در بین بانک‌ها، پلتفرم‌های UPI و طبق NPCI بحث کردیم. امیدوارم اگر آن را با کسی که به طور روزانه از UPI استفاده می کند به اشتراک گذاشته اید، مفید بوده باشید. سایر نکات مفید لینک شده در زیر را بررسی کنید و در ارتباط با GadgetsToUse باشید تا از این قبیل به روز رسانی ها، نکات و ترفندهای فنی مطلع شوید.

 

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست