3 راه برای دریافت اعلان باتری کامل در iPhone یا iPad

Ritik Singh

آیفون ها دارای محافظ شارژ بیش از حد هستند که برای حفظ سلامت باتری به طور خودکار شارژ را با ۱۰۰ درصد متوقف می کند. اما باز هم، هیچ هشدار باتری کامل وجود ندارد، که می‌تواند آزاردهنده باشد اگر اغلب آیفون خود را به برق وصل کرده‌اید یا می‌خواهید پس از رسیدن به 100 درصد، یادآوری کنید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید اعلان شارژ کامل باتری آیفون یا آیپد خود را دریافت کنید.

نحوه فعال کردن اعلان باتری کامل در آیفون یا آیپد

اگر نشانگر باتری 100% را نشان دهد، آیفون یا آیپد شما کاملا شارژ شده است. دیگر با رعد و برق شارژ نمی شود که نشان می دهد دستگاه هنوز به برق وصل است. از آنجایی که هیچ هشدار صوتی وجود ندارد، به راحتی می توان علامت را از دست داد، و ممکن است در نهایت دستگاه را برای مدت زمان بیشتری به برق متصل نگه دارید.

خوشبختانه، آیفون شما می تواند با پخش صدا یا گفتن یک پیام سفارشی مانند “I’m charged” یا “Battery is full” هنگامی که باتری به 100% رسید، شما را مطلع کند. و در اینجا این است که چگونه می توانید آن را انجام دهید.

روش 1- دریافت اعلان باتری کامل با استفاده از میانبرها

با استفاده از برنامه Shortcuts در آیفون خود، می توانید اتوماسیون شخصی ایجاد کنید که به طور خودکار پس از شارژ کامل دستگاه، اعلان را راه اندازی کند. به این ترتیب متوجه خواهید شد که چه زمانی گوشی کاملا شارژ شده است.

1. باز کن میانبرها برنامه در iPhone یا iPad شما.

2. کلیک کنید روی اتوماسیون زبانه در پایین.

3. در اینجا، روی (+) نماد بالا سمت راست و انتخاب کنید ایجاد اتوماسیون شخصی.

4. به پایین اسکرول کنید و انتخاب کنید باتری مرحله به عنوان ماشه

5. در صفحه بعدی، نوار لغزنده را به سمت راست بکشید و انتخاب کنید برابر 100% از گزینه های زیر

6. پس از اتمام، کلیک کنید بعد در گوشه سمت راست بالا

7. روی ضربه بزنید افزودن اکشن“اعلان” را جستجو کرده و انتخاب کنید نمایش اعلان.

8. روی فلش کنار متن اعلان کلیک کنید تا آن را بزرگ کنید. فعال کردن کلید برای پخش صدا و ترجیحاً نامی به آن بدهید باتری هشدار.

9. اکنون متن پیش‌فرض Hello World را انتخاب و حذف کنید. آن را با متنی که می‌خواهید آیفون به شما هشدار دهد جایگزین کنید، چیزی مانند «باتری پر است»، «باتری کاملاً شارژ شده است» یا «آیفون شما شارژ شده است».

10. را کلیک کنید بعد.

11. غیرفعال کردن کلید برای پرسیدن قبل از در حال دویدن و ضربه بزنید نکن پرسیدن وقتی از شما خواسته شد در غیر این صورت، آیفون شما قبل از ارسال هشدار از شما اجازه می‌گیرد و تمام هدف آن را به چالش می‌کشد.

12. در نهایت ضربه بزنید انجام شدهو آیفون شما آماده است تا شارژ کامل را به شما هشدار دهد.

هر زمان که باتری آیفون شما در حین شارژ شدن به سطح 100 درصد برسد، با اعلان «باتری کاملاً شارژ شده» یا هر متنی که در مرحله 9 انتخاب کرده‌اید به شما هشدار می‌دهد. سپس می‌توانید آداپتور را از پریز جدا کنید تا آیفونتان شارژ نشود.

متأسفانه، شما نمی توانید صدای اعلان را تغییر دهید. به طور پیش فرض، صدای نوتیفیکیشن فعلی آیفون شما را پخش می کند. با این حال، می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر، پس از شارژ کامل آیفون، آن را به پخش موسیقی، یادداشت صوتی یا سطح باتری تبدیل کنید.

توجه داشته باشید: در مرحله 5 می‌توانید با تنظیم نوار لغزنده روی 20 درصد، هشدارهای شارژ باتری آیفون خود را تنظیم کنید.

روش 2- پخش موسیقی، صدا یا گفتن متن زمانی که آیفون کاملاً شارژ شده است

با ادامه روش بالا، آیفون شما می‌تواند موسیقی یا نت صوتی را پس از شارژ کامل باتری پخش کند. همچنین می‌تواند متنی را اعلام کند که شارژ کامل است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

پخش موزیک

اگر می خواهید آیفون شما با شارژ 100 درصد موسیقی پخش کند، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. مراحل 1-7 را در روش بالا تکرار کنید.

2. روی ضربه بزنید افزودن اکشن“موسیقی” را جستجو کرده و انتخاب کنید پخش موزیک.

3. سپس، روی ضربه بزنید موسیقی برچسب بزنید و موسیقی مورد نظر خود را برای پخش انتخاب کنید. مطمئن شوید که Apple Music شما روی آیفون شما نصب شده است.

4. ضربه زدن بعد، غیر فعال کردن پرسیدن قبل از در حال دویدنو اتوماسیون را ذخیره کنید.

پخش صدای ضبط شده

همچنین می توانید صدای خود را ضبط کنید و پس از شارژ کامل باتری، یک اتوماسیون برای پخش آن فعال کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. مراحل 1-7 را در روش بالا تکرار کنید.

2. روی ضربه بزنید افزودن اکشن“ضبط” را جستجو کرده و انتخاب کنید پخش ضبط.

3. سپس، روی ضربه بزنید نوع پخش را برچسب بزنید و صدای ضبط شده ترجیحی را انتخاب کنید.

4. ضربه زدن بعد، خاموش کنید پرسیدن قبل از در حال دویدنو اتوماسیون را ذخیره کنید.

“باتری پر است” یا “آیفون شما کاملا شارژ شده است” را بگویید

آخرین و جالب‌ترین مورد این است که می‌توانید پس از اتمام شارژ، آیفون خود را با صدای بلند بیان کنید: «باتری کامل است»، «من کاملاً شارژ شده‌ام» یا «من را از برق بکشید». مراحل زیر را دنبال کنید:

1. مراحل 1-7 را در روش بالا تکرار کنید.

2. روی ضربه بزنید افزودن اکشنرا جستجو کرده و انتخاب کنید گفتن متن.

3. سپس، روی ضربه بزنید متن برچسب و تایپ کنیدآیفون شما کاملا شارژ شده است“، “باتری پر“، یا هر چیزی که می خواهید صحبت کند.

4. روی فلش زیر برچسب ضربه بزنید تا سرعت گفتار، زیر و بم، زبان و صدای ترجیحی را تغییر دهید.

5. خاموش کنید قبل از دویدن بپرسید و اتوماسیون را ذخیره کنید.

روش 3- از برنامه های شخص ثالث برای هشدار باتری کامل استفاده کنید

اگر هشدارهای باتری از برنامه Shortcuts را دوست ندارید یا آن را خسته کننده می دانید، می توانید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید تا پس از شارژ کامل باتری آیفون به شما اطلاع دهد.

1. Battery Health- Charge Alarm را از اپ استور در آیفون خود دانلود و نصب کنید.

2. برنامه را باز کنید و درصد هشدار باتری را روی آن تنظیم کنید 100%. اجازه اعلان را بدهید.

3. سپس آهنگ زنگ و میزان صدا را انتخاب کنید.

4. ضامن ها را برای زنگ خطر. هشدار لرزش و اطلاع. درخواست مجوز را بپذیرید.

5. آیفون خود را به شارژر وصل کنید و فشار دهید تنظیم هشدار.

هنگامی که باتری آیفون شما 100 درصد شارژ شود، برنامه به طور خودکار با صدای زنگ هشدار به شما هشدار می دهد. می توانید ضربه بزنید پنهان کردن رابط کاربری تا حس نمایشگر همیشه روشن را در آیفون های غیر پرو خود داشته باشید.

اگر اعلان دریافت نکردید، باز کنید تنظیمات > باتری سلامتی > فعال کردن اطلاعیه و اجازه دهید زمینه برنامه تازه کردن.

سوالات متداول

س. آیا باید آیفون خود را تا 100 درصد شارژ کنید؟

هر چند وقت یکبار آیفون خود را تا 100 درصد شارژ کنید، کاملاً خوب است. با این حال، محدوده باتری شدید (نزدیک به 0 و 100٪) برای سلامت باتری کمی سخت است. و از این رو، توصیه می شود باتری آیفون را به جای اینکه همیشه تا 100 درصد شارژ کنید، در محدوده 20 تا 80 درصد نگه دارید.

س. چگونه سلامت باتری آیفون را حفظ کنیم؟

می‌توانید سلامت باتری آیفون خود را حفظ کنید و حداکثر ظرفیت نگهداری شارژ آن را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید:

  • آن را در صورت نیاز و در صورت نیاز به جای تخلیه تا 0 درصد و سپس شارژ کامل آن شارژ کنید.
  • نگه داشتن باتری در محدوده 40-80٪.
  • اجتناب از استفاده از آیفون در دمای بسیار سرد یا گرم.
  • استفاده از ویژگی بهینه شارژ باتری در iOS.
  • با تکیه بر آداپتورهای شارژ PD اصلی یا تایید شده و کابل‌های USB.

س. چگونه می توان هشدارهای شنیداری باتری کم را در آیفون تنظیم کرد؟

در روش 1، به جای تنظیم لغزنده روی 100٪، آن را تا 20٪ به پایین بکشید، بقیه مراحل را دنبال کنید، و هشدار صوتی را روی چیزی مانند “Low battery” تنظیم کنید. به این ترتیب می توانید هشدارهای شنیداری کم بودن باتری آیفون خود را تنظیم کنید.

س. چگونه هشدارهای داخلی کم باتری را در آیفون غیرفعال کنیم؟

پس از کاهش شارژ به 20 درصد، آیفون به طور خودکار به شما در مورد کم شدن باتری هشدار می دهد. همچنین از شما می پرسد که آیا می خواهید حالت کم مصرف را روشن کنید. در حال حاضر، هیچ راهی برای غیرفعال کردن این هشدار وجود ندارد.

س. آیفون شما بیش از 80 درصد شارژ نمی شود یا خیلی آهسته شارژ می شود؟

شارژ باتری بهینه شده آیفون

اگر شارژ بهینه شده فعال باشد یا اگر باتری خیلی داغ باشد، ممکن است آیفون شما بیش از 80 درصد شارژ را متوقف کند یا خیلی کند شارژ شود. می توانید شارژ بهینه شده را غیرفعال کنید و آیفون را خنک کنید تا مطمئن شوید که سریع شارژ می شود.

برای انجام این کار، به تنظیمات > باتری > باتری سلامتی و شارژ کردن و خاموش کنید بهینه شده است باتری شارژ کردن. در اینجا راه های دیگری برای رفع شارژ نشدن آیفون بالای 80 وجود دارد.

س. آیا شارژ شبانه آیفون بی خطر است؟

اگر عادت دارید آیفون خود را قبل از خواب وصل کنید، به طور خودکار الگوی استفاده شما را یاد می گیرد و در طول شب شارژ را متوقف می کند. باتری باقیمانده درست قبل از زمان بیدار شدن معمول شما شارژ می شود.

بنابراین بله، شارژ کردن آیفون خود در طول شب بی خطر است، مشروط بر اینکه قابلیت شارژ بهینه روشن باشد. با این حال، تجزیه و تحلیل الگوی شارژ شما زمان شیرین خود را می طلبد. و با توجه به اینکه آیفون‌های اخیر از شارژ سریع PD پشتیبانی می‌کنند، پیشنهاد می‌کنم به جای وصل کردن آن در تمام شب، آن را در روز یا زمانی که بیدار هستید شارژ کنید. به نظر من برای سلامت باتری دستگاه بهتر است.

بسته بندی

به این ترتیب می توانید زنگ باتری کامل را در آیفون یا آیپد خود تنظیم کنید. همچنین در مورد اینکه چگونه می‌توانید آیفون خود را مجبور کنید موسیقی و نت‌های صوتی پخش کند یا اعلام کند که کاملاً شارژ شده است صحبت کردیم. به هر حال، شما

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست