5 راه آسان برای غیرفعال کردن UPI در برنامه های پرداخت دیجیتال

Paras Rastogi

اولین کاری که باید در صورت تراکنش UPI ناشناخته در حساب بانکی خود یا در صورت گم شدن گوشی هوشمند انجام دهید، غیرفعال کردن UPI است. این کار از دست هر دزدی روی پس انداز گرانبهای شما در حساب بانکی مرتبط با آدرس UPI شما جلوگیری می کند. با این حال، این توضیح دهنده چندین راه برای غیرفعال کردن UPI در برنامه‌های پرداخت دیجیتال مختلف، مانند Paytm، PhonePe، BHIM UPI، Google Pay، و برنامه‌های بانکی اختصاصی را مورد بحث قرار می‌دهد. علاوه بر این، می توانید یاد بگیرید که پرداخت خودکار را در Paytm برای پرداخت صورتحساب لغو کنید.

نحوه غیرفعال کردن تراکنش های UPI در برنامه های پرداخت دیجیتال

برای غیرفعال کردن شناسه UPI خود در برنامه‌های پرداخت دیجیتال مختلف، مراحل زیر را دنبال کنید:

UPI را در برنامه Paytm غیرفعال کنید

علاوه بر ویژگی‌های مفید مختلف مانند Tap to Pay، Paytm به کاربران اجازه می‌دهد تا کنترل کاملی بر آدرس‌های UPI خود داشته باشند، از جمله غیرفعال کردن آدرس‌های UPI استفاده نشده. در اینجا نحوه غیرفعال کردن آدرس UPI موجود خود در Paytm آورده شده است:

1. برنامه Paytm (اندروید، iOS) را باز کنید و روی آن ضربه بزنید نماد نمایه در گوشه بالا سمت چپ

2. بعد، به UPI و تنظیمات پرداخت برای پیکربندی آن

3. در ادامه، روی ضربه بزنید نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا و سپس روی ضربه بزنید UPI را غیرفعال کنید گزینه ای برای غیرفعال کردن آدرس UPI موجود خود برای پرداخت در Paytm.

4. اقدام خود را با ضربه زدن روی آن تایید کنید خوب را فشار دهید و دستورالعمل های روی صفحه را برای تکمیل فرآیند دنبال کنید.

UPI را در Paytm غیرفعال کنید

UPI را در PhonePe غیرفعال کنید

مشابه Paytm، می‌توانید آدرس‌های UPI مختلف مرتبط با حساب بانکی خود را در داخل برنامه PhonePe غیرفعال کنید. همچنین می توانید با حذف حساب بانکی خود از برنامه، همه شناسه های UPI را به یکباره غیرفعال کنید. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید:

1. برنامه PhonePe (اندروید، iOS) را باز کنید و روی خود ضربه بزنید نماد نمایه در گوشه بالا سمت چپ

2. بعد، روی خود ضربه بزنید کارت حساب بانکی برای مشاهده جزئیات UPI مرتبط.

3. اکنون می توانید همه شناسه های UPI مرتبط مرتبط با حساب بانکی انتخاب شده را در زیر مشاهده کنید شناسه های UPI بخش.

4. برای حذف یک شناسه UPI موجود، به سادگی روی آن ضربه بزنید حذف دکمه کنار آن

UPI را در PhonePe غیرفعال کنید

5. از طرف دیگر، می‌توانید به پایین صفحه بروید و روی آن ضربه بزنید دکمه لغو پیوند حساب بانکی. با انجام این کار، تمام شناسه‌های UPI مرتبط با حساب بانکی شما بلافاصله غیرفعال می‌شوند.

UPI را در PhonePe غیرفعال کنید

UPI را در برنامه BHIM غیرفعال کنید

برنامه پرداخت دیجیتال محبوب هند، BHIM، ویژگی هایی مشابه PhonePe را برای غیرفعال کردن UPI موجود متصل به حساب بانکی شما ارائه می دهد. این مراحل را دنبال کنید این کار را انجام دهید:

1. برنامه BHIM UPI (Android، iOS) را در تلفن خود باز کنید و روی خود ضربه بزنید بنر حساب بانکی در گوشه بالا سمت چپ

2. در مرحله بعد، کارت حساب بانکی اضافه شده خود را باز کنید و دکمه را فشار دهید دکمه حذف برای حذف حساب بانکی مرتبط خود پس از حذف، هر شناسه UPI موجود متصل به آن به طور خودکار غیرفعال می شود.

توجه داشته باشید: برای حذف حساب بانکی پیش‌فرض UPI از BHIM، ابتدا باید حساب دیگری اضافه کنید تا حساب موجود را حذف کنید یا از برنامه حذف کنید، در غیر این صورت، گزینه خاکستری باقی می‌ماند.

3. همچنین، می‌توانید حساب BHIM خود را لغو ثبت کنید تا شناسه UPI موجود خود را غیرفعال کنید. به سادگی، روی ضربه بزنید منوی همبرگر داخل برنامه BHIM برای باز کردن آن تنظیمات.

4. را فشار دهید لغو ثبت را فشار دهید و خود را وارد کنید شماره حساب بانکی پیش فرض برای غیرفعال کردن حساب BHIM خود.

UPI را در برنامه Google Pay غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن سرویس UPI در برنامه Google Pay، باید این مراحل ساده را دنبال کنید:

1. در برنامه Google Pay (اندروید، iOS) را گسترش دهید نماد نمایه در گوشه سمت راست بالا برای دسترسی حساب های بانکی.

2. سپس روی حساب بانکی مورد نظر خود ضربه بزنید و دکمه را فشار دهید شناسه های UPI را مدیریت کنید دکمه برای مشاهده تمام آدرس های UPI مرتبط با آن.

3. در نهایت دکمه را فشار دهید حذف دکمه کنار شناسه UPI موجود برای غیرفعال کردن آن.

4. با فشار دادن دکمه، اقدام خود را تأیید کنید حذف دکمه.

5. از سوی دیگر، می‌توانید با حذف حساب اضافه‌شده، همه شناسه‌های UPI مرتبط با حساب بانکی خود در Google Pay را به یکباره حذف کنید. برای رسیدن به همان، روی ضربه بزنید نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا و فشار دهید حذف حساب کاربری دکمه.

6. در نهایت دکمه را فشار دهید دکمه ادامه برای حذف حساب بانکی خود، این کار همه شناسه‌های UPI مرتبط را غیرفعال می‌کند.

UPI را در Google Pay غیرفعال کنید

UPI را در برنامه های بانکی اختصاصی غیرفعال کنید

علاوه بر برنامه های مختلف پرداخت دیجیتال، اکثر بانک های هندی برنامه اختصاصی خود را برای بانکداری تلفن همراه و خدمات UPI به مشتریان خود ارائه می دهند. برای غیرفعال کردن سرویس UPI در چنین برنامه های بانکی، مراحل زیر را باید دنبال کنید:

1. برنامه بانکداری اختصاصی خود را باز کنید و آن را جستجو کنید UPI بخش در آن

2. بعد، به دنبال از-ثبت برای غیرفعال کردن شناسه UPI خود از طریق برنامه بانکی، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

پاداش: در صورت گم شدن یا دزدیده شدن تلفن، UPI را غیرفعال کنید

در صورتی که گوشی هوشمند شما گم یا دزدیده شود، ممکن است دزد با تعامل با شناسه UPI و شماره سیم‌کارت شما برای خواندن OTP، سعی کند پس‌انداز گرانبهای شما را در دست بگیرد. برای جلوگیری از چنین سناریویی، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. با شماره تلفن کمک بانک خود تماس بگیرید و از آنها درخواست کنید شماره تلفن و UPI را مسدود کنید خدمات مرتبط با حساب بانکی شما

2. در مرحله بعد، شماره تلفن خود را با تماس با خود مسدود کنید مراقبت از مشتری شبکه تلفن همراه عدد. پس از مسدود شدن، سارق نمی تواند OTP یا پیام های مهمی را در سیم کارت شما دریافت کند که ممکن است برای بازنشانی اعتبارنامه UPI شما استفاده شود.

سوالات متداول

س: چگونه شناسه های UPI را در صورت دزدیده شدن/گم شدن گوشی هوشمند شما مسدود کنیم؟

آ: نکات پاداش ما را در این راهنما برای مراحل، دنبال کنید تا در صورت دزدیده شدن/گم شدن گوشی هوشمند، همه شناسه های UPI خود را مسدود کنید.

س: چگونه شناسه UPI را حذف کنیم؟

آ: برای غیرفعال کردن یا حذف حساب بانکی خود می توانید به تنظیمات UPI در هر برنامه پرداخت دیجیتال بروید. برای جزئیات بیشتر به روش های بالا مراجعه کنید.

س: چگونه شناسه UPI را در Paytm، PhonePe یا Google Pay غیرفعال یا غیرفعال کنیم؟

آ: مراحل آسان فهرست شده در این راهنما را بررسی کنید تا شناسه UPI خود را در Paytm، PhonePe، Google Pay یا BHIM غیرفعال کنید.

بسته بندی

این مقاله روش‌های مختلف غیرفعال کردن UPI را در برنامه‌های پرداخت دیجیتال و بانکی مختلف توضیح می‌دهد. اگر این خواندن برای شما مفید است، آن را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید تا آنها را در فضای دیجیتال ایمن نگه دارید. همچنین، سایر پیوندهای مفید فهرست شده در زیر را برای اطلاعات بیشتر مرتبط با UPI بررسی کنید و برای مطالعه بیشتر از این قبیل با GadgetsToUse همراه باشید.

ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست