2 راه برای مسدود کردن دوربین و میکروفن با یک کلیک در اندروید

Stuti Shukla

نقض حریم خصوصی به لعنتی برای دنیای دیجیتال تبدیل شده است، زیرا چندین بار برنامه‌ها و دستگاه‌ها در حال ردیابی یا جاسوسی از s هستند. خوشبختانه، در گوشی‌های اندرویدی، می‌توانید دوربین و سنسور میکروفون را با یک کلیک غیرفعال یا خاموش کنید تا یک لایه دیگر از حریم خصوصی اضافه کنید. در این مقاله راه های خاموش کردن دوربین و سنسور میکروفن را خواهیم فهمید. در همین حال، همچنین می توانید یاد بگیرید که برنامه ها را با استفاده از میکروفن، دوربین و مکان در ویندوز پیدا کنید.

نحوه غیرفعال کردن دوربین و میکروفن با یک کلیک در اندروید

گوگل با اندروید 12 راه حلی را با یک کلیک برای غیرفعال کردن دوربین و میکروفون و قطع دسترسی آن ها به تمامی اپلیکیشن ها و سرویس ها معرفی کرد. با این حال، ما یک راه حل برای تلفن های قدیمی نیز داریم. در ادامه با دو روش خاموش کردن دوربین و میکروفون در هر تلفن اندرویدی صحبت می کنیم.

دوربین و میکروفن را در اندروید 12 و بالاتر خاموش کنید

اگر صاحب گوشی گوگل پیکسل یا هر گوشی اندرویدی دیگری در اندروید 12 هستید، می توانید دوربین و میکروفون خود را به سادگی با دو کلیک خاموش کنید. مراحل زیر را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه می توان آن را انجام داد.

1. به سادگی انگشت خود را به سمت پایین بکشید اطلاع سایه برای دسترسی به ضامن های سریع.

میکروفون دوربین را در اندروید خاموش کنید

2. را خواهید دید دسترسی به دوربین و میکروفون دکمه های جابجایی (در صورتی که آنها را نمی بینید، باید آنها را از دکمه ویرایش به منوی تغییر سریع ویرایش اضافه کنید)

3. اکنون، برای خاموش یا غیرفعال کردن دکمه‌ها ضربه بزنید و دسترسی دوربین و میکروفن گوشی خود را برای همه برنامه‌ها مسدود کنید.

میکروفون دوربین را در اندروید خاموش کنید

دوربین و میکروفن را در گوشی های اندرویدی قدیمی خاموش کنید

در گوشی‌های اندرویدی قدیمی‌تر، چنین تغییری به‌طور پیش‌فرض وجود ندارد، اما راه‌حلی برای آن وجود دارد. این فرآیند بسته به پوستی که گوشی شما دارد کمی متفاوت خواهد بود، اما ما این روش را روی چندین گوشی هوشمند سامسونگ، شیائومی، پیکسل و غیره امتحان و آزمایش کرده‌ایم و مانند جذابیت عمل می‌کند. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

1. برو به تنظیمات گوشی هوشمند شما

2. اکنون، به شماره ساخت گوشی شما، در تنظیمات سیستم در اکثر گوشی ها وجود دارد. در مورد گوشی هوشمند شیائومی، باید نسخه MiUi را در زیر ضربه بزنید درباره تلفن بخش.

3. روی ضربه بزنید شماره ساخت هفت بار برای باز کردن حالت توسعه دهنده.

4. پس از باز شدن حالت توسعه دهنده، به منوی Developer Options در قسمت تنظیمات سیستم بروید. در اینجا، روی آن ضربه بزنید کاشی های توسعه دهنده تنظیمات سریع.

5. در قسمت کاشی های تنظیمات سریع، جابجایی برای را فعال کنید سنسور خاموش.

میکروفون دوربین را در اندروید خاموش کنید

6. پس از فعال شدن کلید، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا پانل تنظیمات سریع ظاهر شود.

7. در اینجا، بر روی ضربه بزنید اسنشانگر خاموش کاشی برای غیرفعال کردن تمام سنسورهای گوشی شما از جمله دوربین و میکروفون.

بسته بندی

این دو راه برای خاموش کردن دوربین و میکروفن در هر گوشی اندرویدی است. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر انجام دادید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. سایر نکات مفید لینک شده در زیر را بررسی کنید و برای نکات و ترفندهای فنی بیشتر با GadgetsToUse همراه باشید.

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست