شماره UPI خصوصی چیست؟ چگونه آن را در Paytm ایجاد کنیم؟

Paras Rastogi

سهولت ارسال و دریافت پول با UPI واقعاً تحولی در پرداخت دیجیتال ایجاد کرده است. با این حال، شناسه‌های UPI همیشه قابل تنظیم نیستند و گاهی اوقات شامل اطلاعات شخصی شما مانند شماره تلفن یا شماره حساب می‌شوند که می‌تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد. خوشبختانه، Paytm پیشنهاد می‌کند یک شماره UPI خصوصی برای حل این مشکل ایجاد کند. امروز، همه چیز را در مورد این ویژگی جدید Private UPI Number و مراحل ایجاد آن مورد بحث قرار خواهیم داد. علاوه بر این، می توانید یاد بگیرید که برای یک UPI اشتباه یا تراکنش بانکی بازپرداخت دریافت کنید.

شماره UPI خصوصی و مزایای آن چیست؟

برخلاف شناسه‌های UPI معمولی، یک شماره UPI خصوصی از آن تشکیل شده است 8-9 رقم عددی که می تواند توسط کاربر به دلخواه شخصی سازی شود. اساساً، می توانید آن را به عنوان یک شماره UPI سفارشی مرتبط با حساب Paytm خود در نظر بگیرید که در نگاه اول شماره تلفن همراه یا جزئیات حساب شما را فاش نمی کند. علاوه بر این، می‌توانید چندین شماره UPI خصوصی ایجاد یا حذف کنید تا امنیت خود را در شبکه پرداخت دیجیتال افزایش دهید. پس از پیکربندی، یک شماره UPI خصوصی مزایای زیر را ارائه می دهد:

  • هنگام دریافت پول از طریق UPI، شماره تلفن همراه، شناسه UPI یا جزئیات حساب شما را پنهان می کند.
  • غیرفعال کردن یا حذف یک شماره UPI خصوصی آسان است.
  • به جای استفاده از یک شناسه UPI، چندین آدرس UPI خصوصی برای دریافت پول ایجاد کنید.

شماره UPI خصوصی ایجاد کنید

مورد استفاده: فرض کنید به یک فروشگاه خرید رفتید و تصمیم گرفتید صورتحساب خود را از طریق شناسه UPI پرداخت کنید. اکنون، اگر شناسه UPI شما حاوی شماره تلفن یا جزئیات شماره حساب شما مانند ([email protected] یا <شماره حساب شما>@ybl)، ممکن است در مورد اشتراک گذاری UPI ID خود فکر دیگری داشته باشید زیرا ممکن است شخصی از آن برای تماس با شما یا ردیابی شماره حساب شما سوء استفاده کند.

شماره UPI خصوصی ایجاد کنید

برای مبارزه با این وضعیت Paytm راه حلی برای ایجاد تصادفی 8-9 شناسه UPI عددی دیجیتال (به عنوان مثال، 12345****) با استفاده از ویژگی شماره UPI خصوصی خود ارائه می دهد. پس از ایجاد، می توانید این شماره را برای انجام معاملات بدون نگرانی در مورد افشای اطلاعات شخصی خود به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، می توانید چندین شماره UPI خصوصی را غیرفعال کرده و ایجاد کنید تا در حین انجام تراکنش های آنلاین خصوصی تر بمانید.

مراحل ایجاد یک شماره UPI خصوصی در Paytm

فعال کردن یک شماره UPI خصوصی در Paytm چند ضربه طول می کشد. به سادگی به تنظیمات UPI و پرداخت در داخل برنامه دسترسی داشته باشید تا یک شماره UPI خصوصی جدید برای ارسال و دریافت پول تنظیم کنید. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای ایجاد آدرس پرداخت خصوصی خود دنبال کنید.

1. برنامه Paytm (اندروید، iOS) را در تلفن خود باز کنید و روی خود ضربه بزنید عکس پروفایل از گوشه بالا سمت چپ برای دسترسی UPI و تنظیمات پرداخت.

2. بعد، بر روی ضربه بزنید مدیریت شماره UPI و سپس بر روی ضربه بزنید شماره UPI خصوصی ایجاد کنید گزینه ای در زیر شناسه UPI موجود شما.

3. در نهایت مورد نظر خود را تایپ کنید عدد 8-9 رقمی ترکیبی برای استفاده از آن به عنوان آدرس UPI خصوصی شما. پس از اتمام، دکمه را فشار دهید شماره UPI خصوصی را تنظیم کنید را فشار دهید تا فعال شود.

4. خودشه! شما با موفقیت شماره UPI خصوصی خود را ایجاد کردید. می توانید این آدرس عددی 8-9 رقمی را در هر جایی وارد کنید تا از طریق UPI پرداخت ها را در حساب Paytm خود دریافت کنید.

5. علاوه بر این، می توانید شماره UPI خصوصی خود را مدیریت کنید، مانند غیرفعال کردن یا حذف کردن آن را از سه نقطه دکمه.

امتیاز: UPI را برای همیشه در Paytm غیرفعال کنید

اگر از UPI برای تراکنش های دیجیتال استفاده کرده اید و می خواهید شناسه UPI خود را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن دائمی آدرس UPI در همه برنامه‌های UPI، این مراحل آسان را دنبال کنید.

سوالات متداول

س: یک شماره UPI خصوصی با یک شناسه UPI معمولی چه تفاوتی دارد؟

آ: برخلاف آدرس‌های UPI معمولی که گاهی ممکن است شامل شماره تلفن یا ارقام شماره حساب بانکی شما باشد. یک شماره UPI خصوصی قابل تنظیم است که در آن می توانید یک شماره 8-9 رقمی ترجیحی را به عنوان آدرس UPI خود اختصاص دهید. برای جزئیات بیشتر و سناریوی مورد استفاده، جزئیات فوق را بررسی کنید.

س: چگونه یک شناسه UPI خصوصی برای ایمن کردن اطلاعات حساس خود ایجاد کنم؟

آ: برنامه Paytm به شما امکان می دهد یک شناسه UPI خصوصی ایجاد کنید. ما تمام مراحل را در این توضیح دهنده برای ایجاد یک شناسه UPI خصوصی با استفاده از Paytm شرح داده ایم.

جمع بندی: شناسه های UPI را ایمن تر کنید!

امیدواریم این توضیح دهنده به شما در درک و ایجاد یک شماره UPI خصوصی برای پرداخت های دیجیتال با استفاده از برنامه Paytm کمک کرده باشد. اگر خواندن این راهنما را ارزش وقت گذاشتن می‌دانید، این خبر را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید و برای خواندن جالب‌تر لینک‌های زیر را بررسی کنید. برای مطالعه بیشتر از این دست با GadgetsToUse همراه باشید.

همچنین مطالب زیر را بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse، یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست