5 راه برای بررسی تاریخچه ماشین حساب در آیفون

Ritik Singh

برنامه Calculator در آیفون می‌تواند به شما کمک کند صورتحساب‌های مواد غذایی را محاسبه کنید، هزینه‌های روزانه، مالیات‌ها و غیره را به راحتی ردیابی کنید. اما هنگامی که چندین محاسبات درگیر هستند، ممکن است بخواهید تاریخچه را مشاهده کنید تا اعداد را دوباره بررسی کنید. بنابراین، در این مقاله، بیایید به چند روش آسان برای بررسی و دیدن تاریخچه ماشین حساب در آیفون خود نگاه کنیم.

نحوه بررسی تاریخچه ماشین حساب در آیفون

برخلاف اندروید، ماشین حساب داخلی آیفون محاسبات قبلی شما را به دلایل حفظ حریم خصوصی ذخیره نمی کند. با این حال، چندین راه حل برای بررسی تاریخچه ماشین حساب وجود دارد، مانند عملکرد حافظه، کپی کردن آخرین محاسبات، استفاده از برنامه های شخص ثالث و موارد دیگر.

این راهنما برای همه مدل‌ها از جمله آیفون 14، آیفون 13، آیفون 12، 11، SE و مدل‌های قدیمی‌تر کار می‌کند. روش های زیر را به تفصیل بخوانید.

روش 1- استفاده از تابع حافظه

برنامه ماشین حساب دارای عملکرد حافظه در حالت علمی است. می توانید از آن برای ذخیره اعداد در حافظه استفاده کنید و هر زمان که لازم شد آنها را از نتیجه فعلی اضافه یا کم کنید. در اینجا نحوه استفاده از عملکرد حافظه برای مشاهده تاریخچه ماشین حساب در آیفون خود آورده شده است:

1. برنامه Calculator را در آیفون خود باز کنید. کاری را که می خواهید انجام دهید محاسبه کنید.

2. اکنون، آیفون خود را بچرخانید حالت افقی.

3. کلیک کنید بر روی m+ را فشار دهید تا نتیجه ماشین حساب در حافظه ذخیره شود.

4. محاسبات بعدی خود را ادامه دهید تا به عدد نهایی بعدی برسید.

5. سپس، را فشار دهید m+ (برای اضافه کردن) یا m-(برای تفریق) و آقای دکمه برای فراخوانی شماره از حافظه ذخیره شده در صورت نیاز.

برای درک بهتر این مثال را بررسی کنید:

شما 3 + 2 را در برنامه ماشین حساب انجام می دهید، نتیجه 5 می شود. فشار می دهید m+، نتیجه را ذخیره کنید (فشردن m- آن را به عنوان یک عدد منفی ذخیره می کند). اکنون، با یک محاسبه کاملاً متفاوت ادامه دهید، مثلاً 8-2 = 6. فشار دهید m+ از نو و سپس ضربه بزنید آقای. ماشین حساب نتیجه ذخیره شده را در حافظه بیرون می کشد (یعنی 5) و آن را به عدد فعلی اضافه می کند و در نتیجه 11 می شود.

اگر فشار دهید m- در عوض از m+ در قسمت آخر، ماشین حساب عدد نمایش داده شده فعلی را از مقدار ذخیره شده در حافظه کم می کند. در این صورت، -1 دریافت خواهید کرد.

همچنین می توانید از سایر عملکردهای حافظه در برنامه ماشین حساب استفاده کنید. معنی هر دکمه در اینجا آمده است:

این تابع به شما امکان می دهد عدد نمایش داده شده فعلی را به مقدار موجود در حافظه اضافه کنید. برای مثال، اگر 2 در صفحه ماشین حساب خود دارید و 3 در حافظه ذخیره شده است، فشار دهید آقای منجر به 5 خواهد شد.

این گزینه عدد نمایش داده شده فعلی را از مقدار موجود در حافظه کم می کند. برای مثال، اگر 4 در صفحه ماشین حساب خود دارید و 7 در حافظه ذخیره شده است، فشار دهید آقای منجر به 3 خواهد شد.

این تابع عدد یا نتیجه ذخیره شده در حافظه ماشین حساب را به یاد می آورد.

این عملکرد حافظه را صفر می کند. از آن برای حذف نتایج ذخیره شده از ماشین حساب استفاده کنید.

چرخاندن آیفون، ماشین حساب را به حالت علمی تغییر نمی دهد؟

ممکن است قفل چرخش خودکار فعال باشد. باز کن مرکز کنترل و روی قفل جهت یابی پرتره (آیکون قفل نارنجی که با یک فلش دایره شده است) تا آن را خاموش کنید. پس از غیرفعال شدن، از نارنجی خاکستری و سفید می شود.

روش 2- میانبر آخرین نتایج را کپی کنید

به نظر نمی رسد آخرین محاسبه را در آیفون خود به خاطر بسپارید؟ یک راه آسان برای بیرون کشیدن آخرین نتیجه محاسبه شده استفاده از میانبر برنامه است. راهنمای زیر را دنبال کنید تا ببینید چگونه کار می کند:

1. قفل آیفون خود را باز کنید و فشار طولانی نماد برنامه ماشین حساب اگر نمی توانید برنامه را در صفحه اصلی پیدا کنید، آن را در کتابخانه برنامه جستجو کنید.

2. هنگامی که منوی زمینه ظاهر شد، روی ضربه بزنید کپی 🀄 آخر نتایج.

3. انجام این کار آخرین نتیجه محاسبه شده را کپی می کند.

اکنون می توانید آن را در هر جایی که می خواهید بچسبانید.

روش 3- آخرین نتایج را از مرکز کنترل کپی کنید

همچنین، می‌توانید آخرین نتیجه محاسبه‌شده را از طریق نماد موجود در مرکز کنترل مانند شکل زیر کپی کنید:

1. برای باز کردن Control Center، انگشت خود را از بالا سمت راست به پایین بکشید (یا در آیفون‌های دارای Touch ID از پایین به بالا بکشید).

2. اینجا، ضربه زدن و نگه دارید نماد ماشین حساب

3. ضربه بزنید و انتخاب کنید آخرین نتایج را کپی کنید.

آخرین عدد محاسبه شده اکنون در کلیپ بورد آیفون شما کپی می شود.

روش 4- بررسی تاریخچه در برنامه های ماشین حساب شخص ثالث

چندین برنامه ماشین حساب شخص ثالث به شما امکان می دهد تاریخچه دقیق ماشین حساب را در آیفون خود مشاهده کنید. اما باز هم، پیدا کردن برنامه‌ای که تاریخچه ماشین حساب را به شما نشان دهد و استفاده از آن آسان باشد، بدون تبلیغات یا اشتراک ممتاز، دشوار است.

Calculator with History + یکی از این برنامه هاست که بدون درخواست پول یا نمایش تبلیغات کار را انجام می دهد. و در اینجا نحوه استفاده از آن برای مشاهده تاریخچه محاسبات در آیفون خود آورده شده است:

1. Calculator with History+ را در آیفون خود از اپ استور دانلود کنید.

2. برنامه را باز کنید و همانطور که معمولاً انجام می دهید شروع به محاسبه کنید.

3. تاریخچه را در بالای محاسبات فعلی به شما نشان می دهد.

برای مشاهده تاریخچه کامل ماشین حساب می توانید به بالا و پایین بروید. می‌توانید روی تاریخچه بیشتر ضربه بزنید و نگه دارید محاسبه را کپی کنید، حذف، یادداشت ها را اضافه کنید، مجموع، یا نتیجه را کپی کنید.

در اینجا سایر برنامه های ماشین حساب شخص ثالث وجود دارد که به شما امکان می دهد تاریخچه را در آیفون خود ذخیره کنید:

روش 5- نمی خواهید هیچ برنامه ای را نصب کنید؟ از Screen Recorder استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید هیچ برنامه شخص ثالثی را نصب کنید و در عین حال نمی‌خواهید سر خود را در مورد عملکرد حافظه ماشین حساب خراب کنید، فقط صفحه آیفون خود را در حین انجام محاسبات ضبط کنید. بعداً می توانید ضبط صفحه را تماشا کنید تا محاسبات گذشته را مرحله به مرحله ببینید.

در اینجا نحوه استفاده از ضبط کننده صفحه برای ضبط محاسبات خود در iPhone آورده شده است:

1. پایین بکشید مرکز کنترل در آیفون شما

2. در اینجا، روی ضبط صفحه نماد دکمه برای شروع ضبط صفحه.

3. ضبط بعد از 3 ثانیه شروع می شود. ماشین حساب را باز کنید و با محاسبات خود شروع کنید.

4. پس از اتمام، روی قرمز رنگ ضربه بزنید ضبط صفحه نمایش بار در بالا سمت چپ برای توقف ضبط.

5. یا روی ضربه بزنید صفحه نمایش در حال ضبط دکمه در مرکز کنترل اصابت تایید وقتی از شما خواسته شد

ضبط صفحه در گالری آیفون شما ذخیره می شود. اکنون می توانید برنامه Photos را باز کنید و هر زمان که بخواهید تاریخچه محاسبات را بررسی کنید، ویدیو را تماشا کنید.

بسته بندی

به این ترتیب می توانید تاریخچه ماشین حساب آیفون خود را بررسی کنید. فقط برای کپی کردن نتیجه یا محاسبات کوچک، می توانید به میانبر یا عملکرد حافظه Copy Last Results تکیه کنید. برای ثبت دقیق محاسبات گذشته، استفاده از برنامه های شخص ثالث یا ضبط صفحه را توصیه می کنیم. روش ترجیحی شما چیست؟ از طریق نظرات به ما اطلاع دهید. منتظر نکات، ترفندها و روش های بیشتری از این دست باشید.

شما ممکن است علاقه مند باشید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید کانال یوتیوب GadgetsToUse.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست