راهنمای سیستم عامل کروم بوت دوگانه بدون استفاده از درایو USB

Amit Rahi

سیستم عامل کروم یک سیستم عامل بسیار سبک وزن است که توسط گوگل توسعه یافته است و همه آن بر اساس لینوکس است که آن را به یک سیستم عامل همه کاره تبدیل می کند. با گذشت زمان، گوگل برخی از ویژگی های واقعاً خوب را به سیستم عامل کروم اضافه کرد، مانند ادغام فروشگاه Play، پشتیبانی از برنامه های لینوکس و موارد دیگر. اگر می خواهید سیستم عامل کروم را امتحان کنید تا ببینید آیا با سلیقه شما مطابقت دارد یا خیر، آن را روی رایانه شخصی خود نصب کنید بدون اینکه ویندوز ارزشمند خود را قربانی کنید. در اینجا راهنمای نحوه نصب و راه اندازی دوگانه ChromeOS بدون استفاده از درایو USB آورده شده است. در همین حال، می‌توانید درباره Chrome OS Flex نیز بیاموزید.

پیش نیازهای نصب ChromeOS بدون USB

  • کامپیوتر یا لپ تاپ 64 بیتی با حداقل 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی خالی.
  • بوت امن باید از بایوس غیرفعال شود.
  • مجازی سازی یا Hyper-V باید از بایوس فعال شود.
  • سیستم باید از UEFI پشتیبانی کند.
  • Winrar باید بر روی کامپیوتر ویندوز شما نصب شود.

مرحله نصب ChromeOS بدون درایو USB

اگر به پیش نیازهای نصب سیستم عامل کروم روی رایانه شخصی ویندوزی خود دقت کرده اید. بیایید به روند نصب ChromeOS به‌عنوان بوت دوگانه روی دستگاه ویندوز خود برویم.

Hibernation و راه اندازی سریع را غیرفعال کنید

برای راه‌اندازی دوگانه سیستم‌عامل Chrome در رایانه شخصی ویندوزی شما، باید حالت خواب زمستانی و راه‌اندازی سریع ویندوز را غیرفعال کنیم. برای انجام این کار، قسمت مرتفع را باز کنید خط فرمان و این دستور را اجرا کنید:

powercfg.exe /hibernate خاموش است

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

این حالت خواب زمستانی را خاموش می کند و در مرحله بعد، باید راه اندازی سریع را خاموش کنیم. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. Run را باز کنید، تایپ کنیدRegedit“، و enter را فشار دهید تا ویرایشگر رجیستری راه اندازی شود.

2. هدایت به “HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power“، و به دنبال کلید “HyberBootEnabled” و دوبار کلیک کنید آن را اصلاح کند.

3. در پنجره بازشو، مقدار را از 1 به 0 تغییر دهید تا غیرفعال شود.

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

نصب اوبونتو

بعد، ما باید اوبونتو را روی دستگاه ویندوز خود نصب کنیم و انجام آن بسیار آسان است. در اینجا نحوه نصب اوبونتو بر روی دستگاه ویندوز خود آورده شده است.

1. یک مکان مرتفع را باز کنید Windows Powershell و این دستور را اجرا کنید:

wsl – نصب کنید

2. با این کار نصب اوبونتو روی دستگاه شما آغاز می شود و باید در طول نصب به شبکه متصل بمانید.

3. پس از اتمام نصب، اوبونتو را راه اندازی کنید از منوی استارت، یک نام کاربری و رمز عبور جدید ایجاد کنید.

توجه داشته باشید: حتی اگر در حال تایپ هستید، رمز عبور خالی می ماند، فقط رمز عبور را تایپ کرده و اینتر را بزنید.

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

4. اکنون دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

sudo apt update && sudo apt -y نصب pv cgpt

این نیز مدتی طول می کشد تا به روز رسانی برنامه ها به پایان برسد، شما باید در طول کل فرآیند به روز رسانی به اینترنت متصل بمانید.

ایجاد یک پارتیشن جدید در ویندوز برای نصب ChromeOS

اکنون باید یک پارتیشن کوچک روی دیسک سیستم ویندوز شما ایجاد کنیم تا ChromeOS را روی آن نصب کنیم. برای ایجاد پارتیشن در ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید.

1. مطبوعات برد + R برای باز کردن Run، تایپ کنیدdiskmgmt.msc” و فشار دهید وارد.

2. کلیک راست در یکی از درایوهایی که می خواهید از آن پارتیشن بسازید و ” را انتخاب کنیدکاهش حجم“.

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

3. تایپ کنید 20000 در قسمت سایز قرار گرفته و بر روی آن کلیک کنید کوچک شدن، این یک بلوک فضای تخصیص نشده ایجاد می کند.

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

4. کلیک راست در پارتیشن جدیدی که ایجاد کرده اید و انتخاب کنید حجم ساده جدید. کلیک بعد و حرف E را اختصاص دهید به درایو و ایجاد حجم.

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

اکنون می توانید این پارتیشن را در ویندوز اکسپلورر خود به صورت یک هارد دیسک خالی ببینید. درایو پارتیشن جدید را باز کنید و یک پوشه به نام “کروم” در داخل آن، بعداً برای اهداف نصب به آن نیاز خواهیم داشت.

فایل های مورد نیاز را دانلود کنید

اکنون باید تصویر بازیابی سیستم عامل کروم را دانلود کنیم و چهار نسخه از تصاویر بازیابی با توجه به CPU و نسل های آن وجود دارد. این لینک و در آن صفحه را باز کنید تا آخرین تصویر ریکاوری را با توجه به CPU و نسل های خود دانلود کنید. لیست زیر را بررسی کنید تا بدانید کدام تصویر بازیابی را باید با توجه به CPU خود دانلود کنید.

  • اینتل تا نسل نهم: راموس
  • اینتل بالاتر از نسل نهم: تلنگر
  • AMD (Stony Ride و Briston Ridge): غرغر کردن
  • AMD Ryzen: زورک

برای اینکه همه چیز کار کند، باید فایل Sebanc Brunch را دانلود کنیم. آخرین فایلی که باید دانلود کنید Grub2Win است و زمانی که همه فایل ها را دریافت کردید، یک پوشه جدید به نام ” ایجاد کنید.کروم” داخل دانلودها. همه فایل هایی را که تا کنون دانلود کرده اید به این جا منتقل کنیدکرومپوشه.

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

باز کن ‘کرومپوشه، روی فایل Brunch کلیک راست کرده و انتخاب کنید اینجا استخراج کنید زیر Winrar منو. پس از اتمام، فایل ChromeOSzip را به همین روش استخراج کنید.

سیستم عامل کروم را در پارتیشن جدید نصب کنید

در مرحله بعد، باید فایل بازیابی سیستم عامل کروم را در پارتیشن جدیدی که ایجاد کردیم نصب کنیم و برای آن به اوبونتو نیاز داریم. برای این کار باید چند دستور را یکی یکی اجرا کنیم و مطمئن شویم که قبل از اجرای آن ها، مکان فایل یا پوشه را در دستور دوبار بررسی کنیم.

1. محل پوشه «chromeos» را که در داخل پوشه دانلودها ایجاد کرده‌ایم اضافه کنید. چیزی شبیه «c/users/username/downloads/chromeos» خواهد بود.

cd /mnt/(your chromeos folder location)

2. در مرحله بعد، نام تصویر بازیابی را اضافه کنید، این فایلی است که ما از فایل فشرده بازیابی rammus استخراج کردیم. براکت دوم باید با محل “پوشه chromeos” ایجاد شده در داخل درایو پارتیشن جدید پر شود، به عنوان مثال: e/chromeos/.

sudo bash chromeos-install.sh -src (recovery image name.bin) -dst /mnt/(chromeos partition folder) -s 20

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

3. این فرآیند چند دقیقه طول می کشد و پس از اتمام، دستوری برای اجرا در Powershell به شما می دهد. آن دستور را کپی کنید و یک پنجره Powershell باز کنید و آن دستور را در اینجا اجرا کنید.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است چیزی دریافت خواهید کرد، فقط متن داخل پرانتز را کپی کرده و در پنجره اوبونتو قرار دهید و ضربه بزنید. وارد.

ایجاد یک ورودی بوت برای سیستم عامل کروم

پس از نصب ChromeOS، باید برای فایل تصویر ChromeOS که در پارتیشن‌های بالا ایجاد کرده‌ایم یک ورودی راه‌اندازی ایجاد کنیم.

1. را استخراج کنید زیپ Grub2Win نصب را بسته و اجرا کنید، نصب را تایید کنید و پس از نصب، پنجره ای باز می شود.

ChromeOS را بدون درایو USB نصب کنید

2. حالا به پارتیشن جدیدی که قبلا ایجاد شده است بروید و ‘ را باز کنیدchromeos-grub.txtفایل به کپی 🀄 محتویات آن

3. به پنجره Grub2Win برگردید و روی آن کلیک کنید مدیریت منوی بوت دکمه.

4. کلیک یک ورودی جدید اضافه کنید را فشار دهید و تایپ کنیدکروم‘ در قسمت عنوان. روی Type کلیک کنید منوی کشویی و انتخاب کنید ایجاد بخش کاربری.

5. چسباندن کد، کپی شده در گام 2و روی دکمه ضربدر کلیک کنید تا دفترچه یادداشت بسته شود. کلیک صرفه جویی سپس خوب، سپس خوب دوباره در پنجره Grub2Win.

سیستم عامل Chrome را از منوی بوت بوت کنید

حالا به سادگی کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و منوی بوت را خواهید دید. از کلیدهای جهت دار برای پایین رفتن و انتخاب استفاده کنید کروم و فشار دهید وارد کلید با این کار سیستم عامل کروم در دستگاه شما بوت می شود و از آنجا می توانید سیستم عامل کروم خود را راه اندازی کنید.

بسته بندی

فرآیند راه‌اندازی دوگانه ChromeOS بدون درایو USB بسیار خسته‌کننده است، اما نتیجه یک سیستم‌عامل بوت دوگانه Chome با تمام ویژگی‌های فعال است. در صورت گیر افتادن در هر مرحله، با ما تماس بگیرید. در ادامه با GadgetsToUse همراه باشید.

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست