12 سوال مهم درباره BharOS پاسخ داده شده (سؤالات متداول)

Gaurav Sharma

در 24 ژانویه، BharOS یا Bharat OS توسط JandK Operations Private Limited (JandKops) و IIT Madras راه اندازی شد. آنها آن را به عنوان سیستم عامل تلفن همراه بومی Atmanirbhar می نامند، زیرا توسط دولت هند پشتیبانی می شود. ما جزئیات BharOS را بررسی می کنیم تا به متداول ترین سؤالات پاسخ دهیم و تفاوت آن با اندروید چیست.

هر آنچه باید درباره BharOS بدانید

در زیر همه چیزهایی را که باید در مورد BharOS بدانید، از جمله اینکه چه کسی توسعه دهنده پشت آن است، چه زمانی در دسترس خواهد بود، تفاوت آن با اندروید و موارد دیگر را انتخاب کرده ایم. پس بدون هیچ خداحافظی بیایید در آن شیرجه بزنیم.

BharOS چیست؟

BharOS (سیستم عامل Bharat) یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است، شبیه به اندروید، که سیستم عامل بومی موبایل هند نامیده می شود و برای جلب اعتماد به عنوان یک سیستم عامل متمرکز بر حریم خصوصی ساخته شده است. دارای ویژگی هایی است که کنترل های دقیق تری را در اختیار کاربران قرار می دهد، مانند انتخاب فقط برنامه هایی که نیاز دارند. BharOS به سه عنصر اصلی طبقه‌بندی می‌شود: بدون برنامه پیش‌فرض، سرویس فروشگاه برنامه خصوصی (PASS) و به‌روزرسانی‌های بومی از طریق هوا (NOTA).

توسعه دهنده BharOS کیست؟

BhaOS توسط JandK Operations Private Limited (JandKops)، که یک سازمان غیرانتفاعی (NPO) است، توسعه یافته است که در IIT Madras انکوبه شده است. این پروژه IIT Madras توسط دولت هند برای ساخت BharOS به عنوان سیستم عامل موبایل بومی Atmanirbhar تامین می شود.

BharOS اندروید

آیا BharOS مبتنی بر اندروید است؟

خوب، پاسخ به این کمی فنی است، زیرا اندروید گوگل بر اساس هسته لینوکس و سایر نرم افزارهای متن باز است. بعدها، زمانی که گوگل اندروید را از آن ایجاد کرد، آن را نیز به عنوان ابتکاری برای هدایت توسعه پلتفرم موبایل اندروید، منبع باز نگه داشت. این ابتکار AOSP (پروژه متن باز اندروید) نامیده می شود، که به هر کسی اجازه می دهد یک نسخه سفارشی از اندروید ایجاد کند، همانطور که چندین رام مانند LineageOS را می بینیم.

به طور مشابه، توسعه دهندگان IIT Madras AOSP را از پلتفرم گوگل که به صورت رایگان در دسترس است، گرفتند و کد آن را برای ایجاد BharOS تغییر دادند. بنابراین از نظر فنی، بله بر اساس اندروید است که مبتنی بر هسته لینوکس و سایر نرم افزارهای منبع باز است.

BharOS چه تفاوتی با سیستم عامل اندروید دارد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، گوگل به هر کسی اجازه می دهد تا یک نسخه سفارشی از اندروید را برای خود تغییر دهد و ایجاد کند. توسعه دهندگان در JandK Operations Private Limited (JandKops)، تغییرات زیر را در اندروید وانیلی برای ایجاد BharOS انجام دادند.

برنامه از پیش بارگذاری شده

اولین و مهمترین تغییری که در BharOS متوجه خواهید شد این است که با هیچ برنامه از پیش بارگذاری شده از Google ارائه نمی شود. یعنی یوتیوب، درایو، گوگل، گوگل وان، گوگل هوم و … را به صورت بومی روی آن نصب نخواهید یافت که تقریباً در هر گوشی اندرویدی قابل مشاهده است.

اپ استور

تغییر بعدی BharOS در مقایسه با Vanilla Android این است که هیچ فروشگاه Google Play برای دانلود برنامه‌ها در تلفن‌های دارای BharOS وجود ندارد. یک سرویس فروشگاه برنامه خصوصی جداگانه (PASS) وجود دارد که فقط از برنامه های متمرکز بر حریم خصوصی مانند پیام رسان سیگنال، Duck Duck Go و غیره تشکیل شده است.

برنامه های پیش فرض

BharOS هیچ برنامه پیش‌فرضی را بر روی کاربران خود اعمال نمی‌کند، زیرا هیچ برنامه Google Phone یا برنامه Gmail به عنوان برنامه پیش‌فرض شماره‌گیر وجود ندارد. اندروید به شما این امکان را می دهد که با پیکربندی تنظیمات، برنامه پیش فرض را تغییر دهید. با این حال، BharOS این آزادی را به کاربر خود می دهد تا هر برنامه ای را به عنوان برنامه پیش فرض خود انتخاب کند.

بروز رسانی نرم افزار

تغییر عمده در BharOS در مقایسه با اندروید، به‌روزرسانی‌های خودکار بومی از طریق هوا (NOTA) است که به‌روزرسانی‌ها را به‌طور خودکار روی گوشی نصب می‌کند. در حالی که در اندروید باید به‌روزرسانی را به‌صورت دستی نصب کنیم.

BharOS چه زمانی راه اندازی می شود؟

در حال حاضر، JandKops و IIT Madras زمان مورد انتظاری را برای راه اندازی BharOS در کشور اعلام نکرده اند.

کدام گوشی ها با BharOS عرضه می شوند؟

BharOS در حال حاضر در اختیار سازمان‌هایی قرار می‌گیرد که برای حفاظت از داده‌ها الزامات امنیتی و حریم خصوصی سخت‌گیرانه دارند. بعداً، آنها با برندها کار خواهند کرد تا آن را در تلفن های خارج از قفسه به مصرف کنندگان ارائه دهند. در حال حاضر، JandKops و IIT Madras، هیچ لیستی از مارک‌هایی را که BharOS را ارسال می‌کنند، اعلام نکرده‌اند. برای آزمایش و راه‌اندازی، آن‌ها از یک تلفن سری Pixel 7 با سیستم عامل BharOS استفاده کرده‌اند.

BharOS اندروید

چگونه BharOS را روی هر گوشی نصب کنیم؟

در حال حاضر، هیچ جزئیاتی توسط توسعه دهندگان BharOS به اشتراک گذاشته نشده است، که چگونه می توانیم سیستم عامل Bharat را بر روی یک تلفن اندرویدی نصب کنیم. به محض انتشار هر گونه اطلاعاتی در این زمینه، شما را به روز خواهیم کرد.

چگونه اپلیکیشن ها را روی BharOS نصب کنیم؟

توسعه دهندگان BharOS یک PASS (خدمات فروشگاه برنامه های خصوصی) متشکل از برنامه های متمرکز بر حریم خصوصی مانند Signal، Duck Duck Go Browser و غیره ارائه کرده اند. هنگامی که BharOS را به دست آوردیم، مراحل دقیق را به اشتراک خواهیم گذاشت. در حال حاضر، هیچ کلمه ای در مورد برنامه های بارگذاری جانبی به اشتراک گذاشته نشده است.

آیا BharOS از Google Apps پشتیبانی می کند؟

بله، از آنجایی که BharOS از AOSP اندروید وانیلی استفاده می کند. ساختار پایه BharOS و عملکرد و سازگاری آن با اندروید یکسان است. بنابراین، بله، BharOS از همه برنامه‌های Google پشتیبانی می‌کند.

چگونه برنامه های گوگل را روی BharOS نصب کنیم؟

برای نصب Google Apps در BharOS، باید آنها را از PASS ارائه شده دانلود کنید تا از آنها استفاده کنید. در حال حاضر، هیچ وضوحی در مورد بارگذاری جانبی برنامه‌ها وجود ندارد، اگر به‌روزرسانی در این مورد وجود داشته باشد، به شما اطلاع خواهیم داد.

BharOS اندروید

BharOS تا چه زمانی از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند؟

JandKops و IIT Madras هیچ جزئیاتی در مورد چرخه به‌روزرسانی نرم‌افزار BharOS به اشتراک گذاشته‌اند. به محض اینکه اطلاعاتی در مورد آن منتشر شد، شما را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

BharOS چگونه به هند کمک خواهد کرد؟

BharOS می تواند توسط کاربرانی که اطلاعات حساس را مدیریت می کنند و به اطلاعات محرمانه نیاز دارند استفاده شود. BharOS همچنین به شما امکان می دهد از طریق یک سرویس ابری خصوصی مانند شبکه 5G خصوصی به برنامه های قابل اعتماد و ایمن دسترسی داشته باشید. مانند سازمان‌های دفاعی هند می‌توانند از شبکه 5G خصوصی در BharOS برای دسترسی به داده‌های محرمانه ذخیره‌شده در سرویس‌های ابری خصوصی استفاده کنند.

BharOS اندروید

بسته بندی

این همه در مورد BharOS یا BharatOS بود که یک اندروید فورکی است که توسط IIT Madras راه اندازی شده است. اکنون در مرحله اولیه است، جایی که تنها تعداد انگشت شماری از سازمان ها آزمایش خصوصی انجام می دهند. ما به زودی پوشش کامل خود را در BharOS ارائه خواهیم کرد، تا آن زمان سایر مطالب مفید مرتبط با لینک زیر را بررسی کنید.

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید برای اخبار فوری فناوری ما را دنبال کنید اخبار گوگل یا برای نکات و ترفندها، بررسی گوشی‌های هوشمند و ابزارک‌ها، بپیوندید گروه تلگرام GadgetsToUse یا برای آخرین ویدیوهای بررسی مشترک شوید GadgetsToUse کانال YouTube.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست